Ljubezen gre skozi želodec

rosie  

član od: 15.9.2007

sporočila: 1141

4. avg 2011 6:52

svenska,

rosie

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

4. avg 2011 10:59

ežoj je napisal/a:

Đeniska, a ne da si mal žleht, saj nas slovnica tolk ne zanima, v prvem planu je " šta je pisac hteo da kaže ", in to smo v glavnem razumeli.

Drugač, đavolo pa tudi ( po moje ) nima prav, meni sta una dva prav luštna, ko bo slabo vreme bom gledal bolj pogosto.



ežoj

Ej, dragi moj Ežoj, še nekdo, ki razume point tega foruma. Moja draga prijateljica govori o pesniku.

Mei se gravža, ko se ta formu spremnija v nadlegovanje manjšine nad večino. Manjšina so frustrirane osebe, občiajno so ta kakšne pedagoginje, ki si prijetnega klepetanja ustvarijo kateter. Vsepovsod se čutijo poklicane, da morajo izbraževati.

Naj pišejo, samo da prišejo, da ni obupnega računališega slenga.

Sama sem toliko samovščečna, da sem prepričana, da zmorem pravilno uporabo ( naglica in slaba kotrola mojo lastnost velikokrat sfižijo) . Mi je pa pred časom naša tajnica poslala link do testa o znanju slovenščine. Imela sem zelo dover rezultat, pokopali so me presledki. Od takrat dalje hodim po svetu s škrniclom na glavi, da gdo ne prepozna moje sramote.

Vprašam vse čistune: ali dovolite, da vsi tisti, ki delamo napake, še sploh kaj napišemo. Če je mogoče, objavite vseh neželenih oseb, ki kazijo narodni jezik in trpinčijo ostale.

Da se razumemo, meni gre kak prispevek na živce, vendar poskušam biti strpna do neznanje. Nisem pa strpna do nadutih čistunov, ki mi nenehno nekaj predavajo, ko tega nočem poslušati.

Aja, oddaja mi ni všeč, ker je preveč narejena, nepristna in zmedena. Pogrešam slavnega Ivačiča, meni je pač ta stil blizu.

Prosim, da ne komentirate več sloga in jezika in po potrebi odprite drugo temo. Se bomo tam do konca in kraja sfajtali.

F r i n a

moderator2  

član od: 12.3.2010

sporočila: 710

4. avg 2011 12:44

Frina, izvoli, taka tema, ki jo predlagaš, že dolgo obstaja.

http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=1159ščina

Konec koncev pa si tudi ti uporabila neustrezno temo. Velika večina napisanega ne sodi sem.

Ne razumem pa, o kakšnih spiskih govoriš.

Vsak ima pravico, da se oglaša, če se drži pravil, ki so objavljena tukaj. To, da na naši strani uporabljamo čimbolj lep slovenski jezik pa je usmeritev in odločitev uredništva in moralna obveza vseh. Nikoli nihče ni nikogar, ki se trudi uporabljati čimbolj korektno slovenščino, grajal, vedno pa bomo opozarjali tiste, ki se nočejo ( ponavljam: nočejo) korektno izražati. Če jim je ljubši tak način izražanja kot naša družba, imajo mnogo, še preveč, možnosti na spletu pač drugje.



Artos  

član od: 23.11.2009

sporočila: 30

24. okt 2011 3:19

Mene pa že dalj časa muči, da bi ugotovil kaj je to za ena "mašina" od štedilnika, ki je uporabljena v LGSŽ?

Mogoče kdo ve model tega štedilnika in kje takšno zadevo kupiti?

Najlepša hvala

Artos

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6078

24. okt 2011 6:32

Artos, kaj zaeno "zver" imata, ne vem. Povem ti pa, da spražiš eno jajce na oko in moraš štedilnik čistit pol ure in uporabit vsaj 3 čistilna sredstva, da lepo očistiš vse različne materiale. Če si seveda take sorte kot jaz in Dragička. 

Poleg tega boš moraš imeti za tak štedilnik res velike posode, da se ti premajhne ne uničijo ob strani. Še posebej iz Inoxa.  In, verjel ali ne, dosti počasneje segrejejo tekočino, kot pa indukcijska. Pečica na moji deluje izvrstno!

Last but not least, imam nekaj podobnega in vsak večer molim, da bi hudič crknil, ker kar tako je predrag za menjat. Skratka, če le moreš, beži, beži proč od take mašinerije.

Vanja

Artos  

član od: 23.11.2009

sporočila: 30

24. okt 2011 15:45

Bom vzel v zakup Vanja. Hvala ti.

Pa vendar verjetno ne bom miren, če vsaj ne ugotovim, kaj to za ena reč je.

Ter si jo mogoče v kakšni trgovini pobližje pogledam in se soočim z cenovnim rangom.

Zatorej, če je kdo vešč v prepoznavanju zgoraj omenjene "zverine", kar na plan z besdo.

 

Hvala

Artos

Beatric  

član od: 13.6.2007

sporočila: 46

24. okt 2011 17:01

Oddaja je povsem na nivoju Pop tvja in njegovih ustvarjalcev in gledalcev. Kako nizko se pa kdo vsede na kavč, da to vidi, je pa stvar lastne presoje.

Meni nista všeč, videla sem eno oddajo in pol in imam povsem zadosti za par let televizije. Se pa še zdaj gromko nasmejem ob spominu na "polnjene papvike in pive kvompiv".

čao, Bea

Beatric

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17812

24. okt 2011 17:15

Ni, da bi se govorni napaki smejali, Beatric.  Pa ne mi o tem, da so za na TV samo popolni......

rimljanka

666  

član od: 14.7.2005

sporočila: 686

24. okt 2011 17:48

rimljanka je napisal/a:

Ni, da bi se govorni napaki smejali, Beatric.  Pa ne mi o tem, da so za na TV samo popolni......



rimljanka

To sicer nima posebne veze s temo, ampak vseeno:

govorna napaka še zdaleč ni nič podobnega kakšni prirojeni napaki (npr. slepota, diabetes ipd.).

Kdor ima ustrezna govorila (beri: dovolj dolg in močan jezik), da lahko izgovori 'l', lahko izgovori tudi 'r'. Če se mu nikoli v življenju za to ni dalo potruditi, mora pač vzeti v zakup, da se to večini ljudi zdi smešno.


PS: Seveda pa se globoko strinjam z drugim delom - tudi samemu mi gre ta hinavščina na živce, kako se jezimo čez to, kako mora vse biti popolno, potem pa sami na vsakem koraku zahtevamo prav tako popolnost. TV ni pri tem nobena izjema. Da pa je na TV ogromno nepopolnih - sicer v enem povsem drugem, točno določenem oziru - ljudi, je pa tudi jasno. Tistih pa kljub vsemu ne odobravam. Kdor ne zna presoditi, kaj si na očeh javnosti lahko privošči in česa ne, pač ni za pred oči javnosti, ker lahko naredi povsem realno škodo.

Sporočilo je spremenil(a) 666 dne 24.okt 2011 17:52

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5192

24. okt 2011 17:54

Ja. Kakor je tudi treba pač vzeti v zakup, da če ti pamet ne seže tako daleč, da se ti govorne napake drugih ljudi ne zdijo smešne, pač v očeh večine veljaš za primitivca.

Sonja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti