South beach-dieta

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6078

14. avg 2009 14:15

@ jančka. V gymu sem vsak dan VSAJ eno uro na spinnu (v povprečju ženska pokuri med 500 in 600 kkal), potem pa še 3 do 4 krat na kaj drugega, na primer, skupinske ure, ki jim rečemo "body sculpt" ali pa "muscle conditioning" in nimam čisto nobenih težav z energijo. Včasih se moram prisilit z odpravo z doma (na primer, danes, ), ko sem enkrat v telovadnici, je OK.

Jaz imam s spanjem težave ravno obratno. Če jem kakšne 3 ure pred spanjem, se zbujam in se mi sanja. Dosledno in odkar se spomnim. Sicer imam pa zelo nizek pritisk. Če je 100, je že visok, posledično sem zjutraj, dokler me 4x capuccino ne zbudi, malo počasna.

Če si takoj na zoni 1, je telo res čisto šokirano, ker ni navajeno in bo verjetno štrajkalo. Kot omenjeno, sama sem začela pri fazi 3, verjetno prej, preden je bila knjiga objavljena in preden se je o tem na veliko govorilo.

 

@KatarinaK, pojesti smeš v bistvu samo priporočanih 70 do 75 g beljakovin, za povprečno žensko. Ta številka se vrti po literaturah že odkar sem pred pribl. 20-imi leti prvič čitala knjige na to temo. (nekaj jih je bilo napisanih za trenerje in ljudje v fitness biznisu). Nikakor se ne basaš samo z mesom do onemoglosti. (100 g file nemastne pljučne ima 23 g proteina). Veliko več pa poješ neškrobnatih zelenjav in sicer dovolj, da si sita. Tako kot preveč maščob v hrani ali pa preveč sladkorja, sigurno tudi pretirane količine beljakovin niso dobre. S pakirano hrano, kot so jogurti, skute ipd., je pa tako ali tako enostavno, ker imajo na lončkih nalepljeno deklaracijo.
@Tanca, koliko lahko poješ je res odvisno od telesne teže posameznika. Odvisno je tudi od količine gibanja in presnove.

 

 

Vanja

Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 14. 2009 18:28

antonija8  

član od: 13.12.2005

sporočila: 325

14. avg 2009 15:26

Ali je katera med vami, ki ne je mesa in mlečnih izdelkov. S čim pri tej dieti zamenjati meso(tudi ribe in jajca) in sire? Veliko uspehov vsem.

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

14. avg 2009 15:57

To boš lahko uspešno zamenjala samo s tofujem, ker je seitan narejen iz pšenice. fresh

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

15. avg 2009 14:50

Glede spanja še javlja še ena...ampak mene muči zdaj proti koncu 2. faze.Je pa res,da sem zadnje čase precej bolj aktivna in skačem sem in tja pa v posteljo ob malo poznih urah...sicer spim normalno 7-8ur ampak grem obvezno popoldne za 1 urco zaspat (prevroče za živet) Roncolino

anja27  

član od: 2.6.2005

sporočila: 1085

17. avg 2009 19:38

Oj, po 2. tednu se javljam in poročam o uspehu seveda: moj dragi je skupno shujšal okroglih 10 kg. Zelo se mu pozna na "šlaufekih" in vse mu je že preveliko. Ker ga je lakota minila, se je odločil, da bo tudi ta teden še jedel le beljakovine in zelenjavo.

Kako pa vam kaj gre?

Anja

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

17. avg 2009 19:51

Jaz priznam da imam krizo,jutri se mi izteče 1. faza ampak sem danes umirala od želje po sladkem in vase zbasala eno hurško...sem sicer rekla,da bom zdaj v začetku uvedla nazaj samo sadje,ki ga resssssss pogrešam in pa ovsene otrobe.Po kruhu,krompirju in rižu pa ne čutim nobene potrebe... Roncolino

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6078

17. avg 2009 20:31

Ronki, sadje je moja NAJVEČJA šibkost.

Zdaj mi je pa še figa na vrtu začela rodit, pa sama bom doma. Ojoj, 

Vanja

sarin  

član od: 14.1.2009

sporočila: 114

17. avg 2009 21:17

Hmmm...vidim,da ste kar pridne in da dieta ni dieta kjer se več ali manj strada,mislim,da ni človeka,ki bi po tej hrani bil požrešen na kruh,testenine,krompir. Moj jedilnik danes.... ZAJTRK-2 dcl sojinega mleka MALICA-trije surovi korenji,pest pistacije,jogurt KOSILO-goveji zrezek,zelena solata VEČERJA-navadna paradižnikova solata,posuta z naribanim sirom(manj mastnim)-šmarski rok,lahka livada...za pred tv...seveda pa namesto čipsa ali smokija,pest indijskih oreškov. Tekom dneva pa en lahek pol urni sprehod. sarin

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

18. avg 2009 17:40

Vanja_v_ZDA je napisal/a:

Ronki, sadje je moja NAJVEČJA šibkost.

Zdaj mi je pa še figa na vrtu začela rodit, pa sama bom doma. Ojoj,  [solze][solze][solze]

[pika] Vanja
No,dobro da nisem edina (fig pa ne maram,ampak slive pa zdaj ko niso še zrele so res najbolše) Drugače pa jaz v 1. fazi zgubila (samo) 3kg. Še 2kg pa bom srečna...ali pa 3 Roncolino

ninca_  

član od: 10.4.2006

sporočila: 9

19. avg 2009 14:10

Jaz sem drugi teden v 1. fazi. Ne morem verjeti, s kakšno lahkoto zavrnem piškot, ki ga ponudi sodelavka! Tudi ko pripravljam večerjo za fanta, me ne mika da bi naredila grižljaj (nekoč sem naredila 3 grižljaje, z mislijo, da to itak ni nič in da nisem nič pojedla). Prvi teden sem izgubila 3 kg, pa nisem nikoli lačna! Sicer sem naredila par manjših prekrškov za vikend, zato bom 1. fazo podaljšala za 1 teden. Kar se tiče utrujenosti - tudi jaz sem zelo utrujena, težko vstajam,... Sedaj bom začela nazaj teči, pa bo verjetno bolje. ninca_

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti