South beach-dieta

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

12. avg 2009 19:23

Vanja,te lahko prosim za še kakšno idejo za zajtrk? Jaz sem večinoma na skuti,omletah,pa tudi hrenovko sem si že popekla (čeprav vem da to ni najbolje) ampak počasi,ko mi zmanjkuje idej jem samo še skuto pa kisle kumarice .. Roncolino

pat  

član od: 5.9.2006

sporočila: 205

12. avg 2009 19:38

rada bi vprašala, kakšno je prehranjevanje v 3 fazi in kdaj se začne ta faza. Če prav razumem, se 2 faza začne po 14-dneh ( takrat se doda sadje ) Sprašujem tiste, ki imate knjigo in se že sedaj zahvaljujem za odgovor. pat

brittney  

član od: 18.2.2005

sporočila: 102

12. avg 2009 20:06

ja, tudi jaz bi prosila za nek seznam, kaj se doda v 2. in potem v 3. fazi. brittney

brittney  

član od: 18.2.2005

sporočila: 102

12. avg 2009 20:08

kopiram z enega drugega foruma: V prvi fazi diete, ki naj bi se jo drzali nekje dva tedna so PRIPOROČENA ŽIVILA: pusti kosi govedine kot so ledvična pečenka, plučna pečenka, od perutnine puranja šunka vendar ne več kot dve rezini dnevno, puranje in piščančje prsi, vse vrste rib in školjk, od svinjine kuhana šunka, nemastni siri iz posnetega mleka-skuta z manj maščobe, fetta, mozarella, ricotta, od teletine bočnik, šimbas in ramstek, arašidovo maslo, ameriški oreščki (15), pistacije (30), jajca, najmanj mastna vrsta tofuja, artičoke, beluši, fižol, brokoli, zelje, cvetača, zelena, kumare, jajčevci, zelena solata, gobe, špinača, repa, zelene bučke, oljčno olje, repično olje, bučno olje, vse začimbe ki ne vsebujejo sladkorja, od sladkarij pa čokolada v prahu brez sladkorja, kakav v prahu, želatina brez sladkorja. VSE OSTALO JE V PRVI FAZI PREPOVEDANO torej vse kar ni zgoraj našteto od mesa je prepovedano, od zelenjave ne jejte pese, korenja, koruze, krompirja, paradižnik pa lahko največ eden dnevno, v prvi fazi ne jejte nobenega sadja, nobene škrobnate hrane (kruh, žitarice, riž, testenine, peciva), ne jejte nobenih mlečnih izdelkov ter nobene vrste alkohola. Že v prvi fazi se lahko je sladice recimo vanilijevo kremo z ricotto, kavno kremo z ricotto.... brittney

brittney  

član od: 18.2.2005

sporočila: 102

12. avg 2009 20:14

V 2. fazi poleg naštetega lahko jemo tudi sadje (ne prevelike količine), postopoma dodamo polnozrnat kruh (tudi v ne prevelikih odmerkih), parboiled riž, graham ali polnozrnate testenine, sladkarij se raje izogibajte, če že potem pojejte kak košček temne čokolade.(hujšanje je v 2. fazi bolj počasno, vendar gre dol baje cca. do 1- 1,5 kg na teden (spet odvisno od človeka) 3 faza paje v bistvu vzdrževanje teže. Jemo lahko testenine tudi vsak dan če hočemo, vendar moramo jesti stvari ki so zdrave (niso iz bele moke),veliko zelenjave, sadja.... brittney

anja27  

član od: 2.6.2005

sporočila: 1085

12. avg 2009 21:34

Kako dolgo traja 2. faza?

Anja

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6078

12. avg 2009 21:40

anja27, dokler ne dosežeš teže, ki si jo želiš. Jaz se držim bolj 2. kot tretje faze, ker mi OH čisto nič ne pašejo. Moja zdravnica pravi, da so poleg vsega to še leta. Ampak to je bolj njeno mnenje kot moje.

Vanja

anja27  

član od: 2.6.2005

sporočila: 1085

12. avg 2009 21:47

Joj, Vanja, dobra si. Ala ti vera. Jaz si življenja brez franc. rogljičkov niti predstavljati ne morem. Kruh mi ne bi delal težav, prav tako ne krompir, ampak kifli... huh.

Moj dragi pa kar vztraja in pravi, da ima strašno dober občutek, da hujša. Bomo videli, kaj bo prinesel 2. teden. Heheh, paradajz, kumare in stročji fižol mu že gledajo iz vseh lukenj, zdaj je pač sezona. Aja, tudi on ima težave s prebavo in prakticira odvajanje z Donatom.

Kako je pa z alkoholom?

Anja

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6078

12. avg 2009 22:09

Nič v prvi fazi, čeprav jaz prav tukaj grešim. Vsak večer imam kakšen požirek iz moževega kozarca. Alkohol pospešuje apetit. Kasneje v normalnih merah ni problem.

Vanja

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

12. avg 2009 22:34

anja27 je napisal/a:
Heheh, paradajz, kumare in stročji fižol mu že gledajo iz vseh lukenj, zdaj je pač sezona. Anja
Ni edini XD Čeprav jaz si konstantno kuham brokoli...moji pravijo da bi lahko živela od popečenega purana in brokolija Roncolino

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti