Dopust 2009

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

28. mar 2009 12:38

Melika, od letališča do Alanye se pelješ več kot dve uri z avtobusom, ker vmes stoji na enem postajališču za WC in pijačo, mogoče kaj za pod zob. Mi vedno kupimo tam vodo, pa kašen rogljiček. Ker vožnja po Alanyi se zavleče, ker daje ljudi dol po hotelih. Mi smo bili vedno zadnji, hehe, ker izberemo vedno hotel na drugi strani Alanye. To pa zato, ker je tam za celih 3-5 stopinj hladneje, kot v mestu. Je še vedno mesto, ampak obrobje, smer Oba.

Hotelov je na tisoče, boš videla, če ne verjameš.

Avgusta je tam zelo vroče, zato priporočam podnevi kopanje in počivanje, beri dremanje, v senci, zvečer po 22 uri pa akcija. Mi vedno tako delamo, ker je takrat znosno. Razen ob petkih, ko gremo na veliki bazar, v centru, podnevi seveda.

Pa renta-car vedno vzamemo in gremo na potep po podeželju., vedno v drugo smer. Včasih za kakšen dan, včasih za dva. Odvisno od trenutne volje.

Kyara

sonce51  

član od: 4.4.2008

sporočila: 237

28. mar 2009 23:29

Kyara, kaj pa v tem "levem" delu pa še nisi bila, ker mi gremo v Kemer oz. okolico. Pa vi verjetno nimate all, da se toliko potepate (dva dni) oz. za koliko časa greste na dopust v Turičijo. Meni se zdi, da 7 dni kar prehitro mine. Mi si gremo na dopust odpočit, no saj nekaj malega si bomo tudi ogledali, samo drugače pa jemljem dopust v pravem pomenu besede, ležanje na plaži v senci, kopanje, spanje.... skratka out (med letom delam dve službi, mož v turnusu tudi ponoči, zato si želimo uživati). Ker pa gremo v nam neznano državo pa si bomo verjetno tudi kaj pogledali in otroku predstavili nekaj najpomembnejših in za nas dosegljivih znamenitosti. Vsaj tako smo si zamislili dopust, kako bo pa vse skupaj izpadlo bom poročala 23.6. Sonce sonce51

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

29. mar 2009 7:37

Bila sem v Kemerju kot mimoidoči turist. Je bolj malo mesto, za Turke je vasica. Pralep stari del, drugače pa bolj mirno. Mi vrdno hodimo za 14 dni, ker se manj ne izplača. In povem ti, to je potem res dopust. Vedno smo v all inclusiv. Pa kaj, če kakšen dan ne bomo jedli v hotelu. Pri domačinih je tako poceni, da je to zanemarljivo.  Meni so všeč tiste prave, za nas kao zanemarjene gostilne, ki niso prirejene za turiste in v njih vidiš samo domačine. Tam je prava njihova hrana in vzdušje. Je veselo, sproščeno, vsi so prijazni. Jaz bi vam priporočila tudi izlet na Manavgat, to je z ladjico po reki. Lep, miren in sproščen izlet na ladjici. Pa je vključeno tudi kopanje v reki in morju obenem. Kosilo je na ladji, vključen tudi obisk prelepe mošeje in tržnice.

Uživajte ne dopustu in poročaj, ko se vrneš. Veš, vsepovsod je tako lepo, kot si sam narediš.

Kyara

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

29. mar 2009 9:24

Kyara, spomnila si me na Maroko: Bolj zanikrn je lokal, boljša je harira ( čuvena maroška supa (čorba )).

ežoj

BEZMAR  

član od: 21.11.2006

sporočila: 62

1. apr 2009 16:05

Razmišljamo o dopustu na Korčuli v enem od hotelov. Smo štirje. Nikoli še nismo bili na Korčuli, zato bi prosila ,če mi napišete vaše izkušnje. hvala BEZMAR

sonce51  

član od: 4.4.2008

sporočila: 237

1. apr 2009 17:33

Mi smo bili na Korčuli pred dvema letoma. Bivali smo v hotelu Park, če se ne motim. Hotel je na obrudbju mesta Korčula. Bil je čudovit dopust, imeli smo all, tudi ležalnike na plaži, zjutraj smo si poiskali senco in uživali. Ogledali smo si mesto, ki je staro zgodovinsko zelo zanimivo, vse v stilu Marka Pola(tudi sladoled), znajo ga dobro prodajati in narediti zadeve zanimive. Ponudba v hotelu je bila dobra, naši znanci so stanovali v dependansi na vrhu, kjer ni bilo klime in so se pritoževali. Hrana raznolika in v vsega dovolj. LP Sonce sonce51

Lotti  

član od: 13.10.2006

sporočila: 343

1. apr 2009 19:30

Kaj pa v Omišu je že bil kdo? Lotti

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

1. apr 2009 21:11

Ja Ežoj, tako je po svetu. Vedno ko kam grem, zavijem v lokal, kamor hodijo domačini. Kajti le tako spoznaš pravo njihovo kulinariko in običaje.

Tako je bilo povsod, pa sem kar veliko popotovala. Samo zadnje čase me kar naprej vleče v Turčijo, pa ne vem, zakaj. Mi je že lepo in dobro. Lani sem bila tudi v Egiptu in v njihovih gostilnicah, pa pri barberih, ki še niso pokvarjeni s turizmom, in bilo je prav tako zelo lepo.

No letos pa po srbskih gostilnah! Mater se bom spet zredila od njihove kulinarike! V jesen pa na Tenerife! komaj čakam!

Kyara

londonska rezina  

član od: 1.6.2006

sporočila: 312

1. apr 2009 22:32

Draga Lotti, letos gremo že petič v Omiš in upam, da ne zadnjič. Za nas je to to! Gremo pa malo naprej od Omiša. Če te kaj zanima kar vprašaj, poznamo tudi Omiš! londonska rezina

majdi  

član od: 18.11.2003

sporočila: 359

2. apr 2009 9:26

Mi  pa gremo letos na dopust v porodnišnico in pol bo dopust celo leto.

Majda

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti