Pomladni oblačilni report

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

17. feb 2009 16:57

Jade, govorim iz izkušenj pred tremi tedni: Šli smo v ponedeljek, pakirala sem v soboto. Najprej brisače in plašče - ena potovalka (pa vsak EN plašč in ENA brisača za na bazen. Za dva otroka sem spakirala v en kovček srednje velikosti. Pol kovčka čistih reči je prišlo pa domov :) Samo potem, ko sem umazane reči spravljala v kopalnico, se je namnožilo kot iz kovčka Sport Billyja. Prala sem skoraj dlje, kot smo bili tam :)

Atina

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

17. feb 2009 17:26

Vanja_v_ZDA je napisal/a:

Na to, kar je rekel Tulkin mož: Mislim da ni ženske, ki bi si kar tako mislila, da je lepa in šla v širni svet, ali pa čez cesto v trgovino. Moj dragi bi se 100% strinjal z Lidkinim možem, da se premnoge premalo zrihtajo. Mislim, da pomanjkanje časa ni vzrok, ker meni tudi ne vzame več kot 10 minut, da se zjutraj stuširam, posušim lase in "popravim" obraz z malo make-upa. Pa za to poskrbim, da so cunje primerne moji postavi in letom, čeprav ne nosim številke 36 in še vedno izgledam mladostno. Sicer pa že nekaj časa pričakujem, da bi Vendy napisala kakšno o barvi las... Mislim tisti totalno odštekani. Sicer sem pa mnenja, da mora imeti vsaka ženska nekoga, ki jo bo imel dovolj rad, da ji pove, če ji nekaj ne paše. Pa naj bo vzorec nogavic ali pa hot pink lasje...

Vanja

 

Vanja, vsaka ti čast.  Tuširanje, frizura in ličenje v 10 minutah !   Joj, to bi morala jaz znati, ko sem še hodila na "šiht". Pa bi mi pri mojih neubogljivih laseh vzelo več kot pol ure (ki je jasno ni bilo). In sem ostala pri tušu, par potegih z mascaro in na hitro s čopičem čez obraz, samo da nisem ves dan poslušala: "joj, kako si pa ti danes bleda ..."

Ja, tudi jaz rada pogledam urejeno žensko. Ampak predvsem tisto, ki se zna tako naličiti, da izgleda naravno lepa, ne pa "umetniška freska". Pa da je tudi letom primerno urejena.

Verjamem, da bi bila večina žensk rada lepo naličena, lepo in modno oblečena, vendar jih veliko nima te možnosti. Bodisi zaradi pomanjkanja denarja, pomanjkanja časa ali  pomanjkanja smisla. Nekatere to niti ne prizadene preveč, druge so pa naravno nevoščljive - jih ni tako težko razumet.

Zanimivo - nekatere ugotavljate, kako tudi moške motijo neurjene ženske. Ampak vsaj mojemu prej kot to pade v oči jutranji "kisli ksiht", šlampasta drža telesa in nerodno krevsanje v previsokih neobvladljivih petkah ... 

Cila

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

17. feb 2009 17:55

Mene pa zanima, kako tiste, ki nosite korekcijska očala, barvo garderobe prilagajate barvi okvirja. Imam namreč nova črno-rdeča očala, ki se jim nisem mogla upreti, glede na moje prepričanje pa bom morala vsaj oranžne kose garderobe pustiti v omari.

S sodelavcem sva o tem že debatirala, vendar sva na popolnoma nasprotnih bregovih- meni so sicer njegova modra očala (okvirji in stekla) super, samo ne v kombinaciji z rjavo oblekoKaj pa ve menite?

LP, V.

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6078

17. feb 2009 18:04

Cila, lase imam kratke in ko traja več kot 3 minute, da so posušeni, grem k frizerju. Sistem imam pa tak, da se najprej stuširam, in s fenom posušim lase. Namažem s kremo po obrazu, dam pest volumizerja na lase in posušim s krtačo in nazadnje še malo mineralnega make-upa in sem gotova. Sem pač na veter...

Kar se barve las tiče, sem pa menda edina, ki VAS ima tako rada, da vam po pravici povem, da bi lahko bolje izgledale z barvo, ki je bolj naravna. Je bolj šik, klasična in še make-upa vam ne bo treba uporabiti toliko, ker vas bo ta prava barva sama po sebi polepšala.Torej nobenih hot pink, kričeče rdečih in modrih. S prameni ni prav nič narobe, pa naj si bodo temni ali svetli ali pa oboji naenkrat. Če ste temnolaske, ki želite biti blondinke, pa naj vam frizer naredi barvo, ki se bo podala vaši koži. Tudi tiste s čudovitimi temnimi lasmi bi si jih po mojem mnenju morale pustiti takšne kot so.  Par primerov: Selma Hayek, Penelope Cruz in Catherine Zeta-Jones. Saj so res vse absolutne lepotice, ampak se tudi te malo potrudijo preden odkorakajo iz hiše... Kako grozno izgleda napačna barva las lahko vidite na Juliji Roberts. Julia se mi zdi, se je nekaj časa prav trudila, da je izgledala grozno...Pa dovolj nakladanja...

Zdaj mi pa naj ena pove, kaj naj naredim, da mi bo šminka (ali gloss) ostala na ustnicah več kot 30 minut...

 

Vanja

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6078

17. feb 2009 18:08

VilmaS je napisal/a:

Mene pa zanima, kako tiste, ki nosite korekcijska očala, barvo garderobe prilagajate barvi okvirja. Imam namreč nova črno-rdeča očala, ki se jim nisem mogla upreti, glede na moje prepričanje pa bom morala vsaj oranžne kose garderobe pustiti v omari.

S sodelavcem sva o tem že debatirala, vendar sva na popolnoma nasprotnih bregovih- meni so sicer njegova modra očala (okvirji in stekla) super, samo ne v kombinaciji z rjavo oblekoKaj pa ve menite?

LP, V.

 

Moja očala so srebrna in oranžna in jih nosim z vsemi barvami. Včasih pašejo k obleki, včasih so pač odštekana.

To je podobno kot so čevlji z živalskim vzorcem. Ker niso skoordinirami z ničemer, pašejo takorekoč k vsem...Seveda, dokler niso kombinirani z drugimi vzorci...

Vanja

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

17. feb 2009 18:37

Jaz imam živo rdeča očala (in so edina rdeča stvar, ki jo prenesem na sebi) in jih nosim k vsemu. Se sploh ne obremenjujem. Začetnica

daga  

član od: 18.5.2007

sporočila: 1412

17. feb 2009 20:35

Kaj pa naj obleče nekdo, ki je prekratek in preširok? Ponavadi kupim to, kar lahko spravim nase, potem sem pa spet žalostna, ker res nisem nikoli vsaj malo modno oblečena. Svojo žalost najraje utopim v knjigarni ali knjižnici, tam namreč lahko vzamem ali kupim točno to kar mi je všeč. Všeč pa mi je tudi ta tema z vsemi za in proti, ki jo spremljajo. Tako veliko nasvetov za oblačenje in "mazanje" na enem kupu že dolgo nisem brala. Najlepše pri vsem pa je, da nihče nikomur nič ne zapoveduje, le svetuje. Je pa res treba poste dobro prebrati in ne dodajati besed, ki jih posamezni post sploh ne vsebuje. Veselo naprej, zanimivo je! daga

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

17. feb 2009 20:54

Vilma, glede očal se boš morala stilsko odločiti ali boš posnemala Tarika Filipovića (če gledaš HRT, veš na kaj se referiram), ki ima kakih 30 očal in jih usklajuje s srajcami.....ali pa boš sledila ekzemplu od Začetnice. Stvar stila in karakterja bolj kot stvar denarnice. Namreč, če so ti tista očala okej, jih lahko nosiš povsod, če pa misliš, da bo treba kombinirati, boš pa slejkoprej investirala v dodatna očala z malo bolj konzervativnim okvirom. Težava korekcijskih očal je predvsem v tem, da takrat, ko probavaš različne okvirje, praviloma ne vidiš, kako gre okvir na obraz (ker če bi kolikor toliko natančno videl, potem očal sploh ne bi potreboval). Zato se mi zdi bolj pomembno, da so kolikor toliko usklajeni oblika obraza, okvir in frizura, to, kako se pa okvir sklada z barvami oblačil, je pa manj pomembno. Drugo, na kar bi rada opozorila, je stvar osebnega stila. Sem poskusila (v upanju, da ni trinnysuzannasto ali timgunnovsko) na začetku tega topica povedati: dame, spoznajte sebe, poglejte se z veseljem (ne ubijalsko kritično gledati na trebuh in stegna, poskusite biti pozitivne) in to počnite toliko časa, dokler se ne boste imele res rade. Ker potem bo več verjetnosti, da boste vedele, kaj vam pristoji in kaj hočete s svojo pojavo sporočiti. @spagon: na tisto električnomodro oblekico (dober nakupovalni izbor) grejo tako črni dodatki, kot totalni kontrast (oranžna), lahko tudi za kakšne odštekan event kombiniraš tako, da imaš čevlje ene barve, nogavice druge, oblekica je modra, torbica je pa še kakšne rumena zadeve (skratka, lahko za popoldne in zvečer potenciraš do ekstrema, za dopoldne ti pa odsvetujem, ker boš izpadla totalno neresno). Čeprav, glede na tvoja leta se mi zdi še najboljši presek med ekonomijo in emšotom to, da zadevo kombiniraš z balerinkami električno modre barve (vidim ta artikel po mestu v zelo korektnem cenovnem razredu) in eno svetlečo veliko torbico (zlato ali pa srebrno), ki gre na več-ali-manj vse živo. Lanski modeli velikih torbic so še vsi zelo nosljivi, pa še cenejši so. Glede las: predvsem je važno, da so lasje zdravi. Ob predpostavki, da so lasje zdravi, se lahko lotimo modnih trendov. Stopničasto striženje prenese pramene, kare striženje (ali po naše, paž) pa nekako in prameni pa niso srečna kombinacija. Prameni so tudi super za to, da se prelisiči močnejše sivenje. Skratka, punce pri 60-ih se naj kar odločajo za pramene v več odtenkih blizu njihove naravne, ker se tako barvanje lepo obnavlja na 6 tednov, medtem ko bi se siv narastek videl že po treh tednih (modrost moje mame, ona že ve). Glede izbire barv je pa tako, da imajo vse temnolaske eno fazo, ko bi bile rade blond (in potem tudi so) in nekoč pridemo ženske tudi v fazo, ko nehamo skrivati svoj IQ in se nahamo barvati na blond. Sicer je pa barvna paleta široka . Puncam s temnimi očmi in lasmi toplo odsvetujem zelo blond barvanje (ker bodo izgledale kot Siciljanke, ki bi bile rade Švedinje) in zelo svetlopoltim puncam toplo odsvetujem barvanje na črno (ta virus je bil njega dni močno prisoten na Primorskem) in puncam, ki so starejše od 18 let odsvetujem uporabo živo rdeče barve na laseh. Pa električno modre tudi. Vendelina jr.

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

17. feb 2009 20:56

daga je napisal/a:
Kaj pa naj obleče nekdo, ki je prekratek in preširok? Ponavadi kupim to, kar lahko spravim nase, potem sem pa spet žalostna, ker res nisem nikoli vsaj malo modno oblečena.[pingvin][pingvin2][sonce] daga
Dagič, greva drugič skupaj v šoping, ni vrag, da česa ne najdeva. @vanja, uporabljam dve rdečili: najprej fondotino, potem tisto rdečilo, ki ima več pudra in potem čez še končno rdečilo. Poleti pa namesto zgornjega rdečila gloss. Ta varianta zdrži kavo in sok in tudi polovico kosilo, po špagetih je pa itak treba zadevo obnoviti. Vendelina jr. Sporočilo je spremenil(a) Vendelina jr. dne 17. feb 2009 21:01:27

jana2  

član od: 19.2.2007

sporočila: 48

17. feb 2009 20:57

drage dame, zdaj si bom pa še jaz dovolila malo zajadrat iz teme...ne razumem Frininih očitkov...pa saj to je vendar forum in ne nek medij, čigar poslanstvo je privzgajat socialni čut. Tisti, ki ga imamo, ga imamo, tisti pa, ki jim ga doslej še ni uspelo najti tam nekje globoko v sebi, jim pa ne pomaga niti odsotnost takih tem, kot je ta. In če ima nekdo pravico odpreti temo "kako preživeti 4-člansko družino s 400 evri na mesec v podnajemniškem stanovanju (in verjemite mi, da dam jaz pred takimi, ki to zmorejo in znajo, prva kapo dol, in da tudi vse te teme preberem, ker so ravno tako poučne), potem, z vsem dolžnim spoštovanjem, ima nekdo drug pravico v istem času odpreti temo z naslovom "kako potrošiti denar za nečimrnost" (karikiram, da se mi ne bo kdo vsedel na besede). In če imamo nekateri to srečo (ali je to res samo sreča, ali pa smo za to tudi garali bom prepustila v presojo drugim), da se nam še ni potrebno ukvarjati s socialno stisko in da še imamo nekaj pocket money-a za trošenje, je prav, da ga tudi potrošimo...ker če bomo še mi začeli nalagat v "pujsa", potem že po osnovnih načelih ekonomije nimamo osnovnih pogojev, da se zvlečemo iz te krize. Pa še nazaj na temo...očala-imam nagledana ena huda, živo rdeča...in glede na Vendelinin nasvet o črni in rdeči kombinaciji..mislim, da bo to moj naslednji nakup in prispevek k izboljšanju SI gospodarstva (so slovenskega porekla) lp, jana jana2

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti