Pomladni oblačilni report

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

16. feb 2009 11:11

Lidka me Štajerke se ne bomo nič pri tebi oglasile, ker bi bil prevelik ovinek... Lahko pa kaj dobrega spečeš pa nam prineseš v ZG (npr. tiste kavine kocke bi prijale). Drugače smo pa bolj na mailih s tem. Sicer pa me zanima, če bi bilo kaj takega aktualno nositi na pomlad za v službo: Kaj pa črna volnena obleka z dolgimi rokavi in na puli? Ali je to že preveč zimsko?? Začetnica

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

16. feb 2009 11:25

Jana2, črna je okej. Svetlolaskam črna zelo lepo stoji, ker je fin kontrast. Moraš pa paziti, da te črna ne "poje vase". Recimo, to fino pobiješ z naslednjim: - da kombiniraš črne kostime s topi in bluzami in svetlečih materialov (karkšnakoli barva, glavno, da se sveti - čeprav se to najbolje naredi s svetlečo sivo, zlato, pa tudi kak bela stvar, ki se sveti je super) - da kombiniraš črna oblačila z dodatki v kontrastni barvi (recimo rdeči čevlji ali pa rdeča torbica, pa letošnja screen-blue je tudi super barva) - da kombiniraš črna oblačila s plaščkom ali trenčkotom v drugi barvi. Svetel trenč in vse ostalo črno - s tem se ne da mimo udariti. - da namesto "črno", kombiniraš oblačila v konceptu "črno-belo" Skratka, ko kupuješ oblačila, delaj na črno-belem konceptu (ne išči samo črnega). Na primer: pri plaščih med črnim in tvidastim izbereš tvidastega. Pa takisto kombiniraš si omisliš še kak tvidast kostim za jesen in zimo. V pomladno-poletni shemi je itak treba imeti temen komplet, ti se pa navadi zraven kombinirati svetle bluze in svetle čevlje. Oziroma, črno beli čevlji so vedno moderni (odkar jih je pa Lagerfeld lansiral za sezono, ki se zdaj poslavlja, so pa še bolj in bodo vsaj še kaki dve sezoni totalna špica) - ti kar kupuj črno-bele čevlje z nizko in visoko peto, to vedno prav pride. - potem velja pravilo, da nikoli nimamo zadosti belih bluz. To je edin kos oblačila, ki se kupuje na zalogo.... - pozimi in jeseni si moramo itak vse narisati več obraza, tako da to, da si morate tudi svetlopolte to narisati, ni kak poseben problem...... za dnevno verzijo uporabi močnejšo barvo lipsticka, pri okicah pa totalno konzervativno (barva zemlje + maskara, s tem se ne da zmotiti). Namreč, če si svetla, ti mora močno rdečilo definirati obraz, da se ne izgubi v svetlih laseh in da ga črna oblačila ne pojedo. Hope this helps. Začetnica, tista oblekica je super. Po moje jo boš lahko nosila cel marec. To je v osnovi oblekica, ki se nosi v marcu in oktobru (ker so takrat ravno najboljše temperature za tako oblekico - med 10 in 15 in ponavadi mislimo, da bo sonce, potem je pa oblačno in je bolj 10 kot 15). Vendelina jr. Sporočilo je spremenil(a) Vendelina jr. dne 16. feb 2009 11:27:35

jankica  

član od: 12.10.2005

sporočila: 856

16. feb 2009 11:45

Vendelina, hvala. Zelo uporaben nasvet Rešujemo namreč maturantsko obleko brez naramnic. Ob nakupu je dobro "stala", zdaj pa je punca malce shujšala in oblekca "dol leze". Iščemo še dober nedrček, po tele košarice jo bom pa tudi poslala. Ljubljana ni problem jankica

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

16. feb 2009 11:56

Jankica, v primeru, kot si ga opisala, so košarice boljša stvar kot najboljši nedrček (pa veš, da sem jaz težka vernica linžerije)))))))))). Namreč, če bo dekle obleklo nedrček, bo tista elastika zadaj na hrbtu onemogočila stik tkanine oblačila s kožo in bo preprosto obleka še "bolj dolj lezla" in potem se bo še kakšna zaponka od modrca videla..... in je to dovolj za pokvarjen večer. Kupite tele košarice in potem se z oblačilom in košaricami napotite h kakšni šivilji in potem boste potem ko bo dekle pomerilo oblačilo, ugotovili, ali se stvar rešuje bodisi s tem, da v zgornji rob vpeljete kak elastični sukanec ali pa se oblačilo na šivo malo "notr vzame" (ti rečem, pol centimetra notr na vsaki strani naredi čudež). Pa še en ženski nasvet: če maturantka kdaj še potrebuje mamo, jo pri maturantski obleki. Sodeluj pri tem procesu od začetka do konca, bosta imeli obedve lepe spomine. Vendelina jr.

*Etka  

član od: 19.2.2004

sporočila: 744

16. feb 2009 11:57

Jankica dobre nedrčke brez naramnic, ki stojijo na svojem mestu ima Palmers.

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

16. feb 2009 12:04

Aja, če boste/bomo kaj na Dunaj zavile pa: od 4 March 2009 - 21 June 2009 "THE AGE OF REMBRANDT" V Albertini seveda, : ) Jaz sem že cel dan : ) lidka [sonce] Sporočilo je spremenil(a) lidka dne 16. feb 2009 12:05:00

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

16. feb 2009 12:04

Atina, seveda, ti se kar pridruži, si fejst punca, boš pa lahko drugi grupi sporočila realno stanje opravljanja... 

katka http://katka-lopatka.moj-album.com/album/5

Sporočilo je spremenil(a) katka lopatka dne 16. feb 2009 12:48:00

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

16. feb 2009 12:05

Katka, a pol mene vzamete s sabo??? Za ZG govorim? lidka [sonce]

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti