Pomladni oblačilni report

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

12. feb 2009 14:57

Jaz bom rekla tako, kot sem že rekla pred nekaj časa eni članici. Ne maram, da se me meče v določen koš. Jaz sem pač taka, da se rada z vsemi razumem. Prvo kar me je zmotilo, da smo tiste, ki smo bile na Krasu na izletu baje opravljale, ker če človek gre kam z lidko in katko absolutno mora opravljat... Nikoli nisem bila opravljivka in nevem kaj bi od tega imela. Smo se imele brez tega čist preveč super... Moti me tudi, da se zadnje dni v sosednjih temah skoraj vsak post sarkastično nanaša na to kako kdo ni moderen, kako nima novih kavbojk. Sama (za koga drugega nebom trdila) si ne bi upala med vrsticami norca delat iz nekoga in mislim, da se to še ni zgodilo (razen interne fore, ki jih sogovorniki razumejo). Tudi nesramna mislim, da nisem. Pravijo mi sicer da imam baje čuden smisel za humor, tako da če se je kdo zaradi mojega pisanja počutil prizadetega me lahko kontaktira na zs in mislim da se bo vse dalo pojasniti. Nesramna sem bila edino do dveh oseb, in sicer meli79 in konan va fanculo, ker sta bila nesramna do naših članic in sem se nekak čutila dolžno jih zagovarjaz pa še malo pritiska mi je naraslo. Prav briga me, če se npr. ežoj ne razume z vendy, včasih vendy kaj "bedastega" napiše včasih ežoj, včasih celo jaz. Sem kontaktirala že z obema po zs in se ne čutim ne sovražnica ne muha podprepnica katerega od njiju. In prav briga me "zvezdniški boj" med mm in katko, res da sem s katko na vezi tudi mimo kulslo, ampak tudi mm se mi zdi zabavna in fajn, zato si tudi z njo kaj napišem. Tako trapasto otroško obnašanje pa mi gre res že prav na živce. Opravljanje v klepetalnici, norčevanje v sosednjih temah. Frina ti si bila vsaj toliko da si v tej temi napisala da ti je bizarna. Ajd še vedno bolje to kot pa med vrsticami povsod drugod. Sicer pa kregarija na vsakem koncu v vsaki temi. Nevem če si še želim biti v taki družbi. Saj vem zdaj bo kdo pomislil: "saj ti ni treba..." Začetnica

blažkaa  

član od: 8.5.2007

sporočila: 775

16. feb 2009 8:33

Jaz bi pa osvežila tole temo...če lahko Kar nekaj časa sem si ogledovala zelo lepo vijolično oblekico, a četudi mi je bila oh in sploh, mi nekako cena ni sedla, zato sem si jo samo od daleč ogledovala. Je pa na dolgi rokav, na puli ovratnik in se konča malo nad koleni No in zadnjič se vseeno opogumim ter si izpolnim željo..sedaj veselo visi v moji omari jaz pa razmišljam kaj naj kombiniram k tej prelepi oblekici. Vem, da s črno verižico in črnimi škorni ne bom veliko zgrešila, zanimajo me pa še druge barve pa nekako ne vem kaj lahko kombiniram k vijolični. Hvala v naprej za vaše predloge blažkaa

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

16. feb 2009 9:05

Vijolična je zelo močna in prepoznavna barva in tule še kakšno drugo barvo dodati, to spada hitro v kategorijo too much information. Poleg črne variante, ki si jo omenila tudi sama, bi si jaz tule upala dodati kvečjemu še kakšno drugo vijolično barvo ali kaj, kar se malo spogleduje z vijolo. Npr, če najdeš na razprodaji še kakšne vijola čevlje in potem kombiniraš oblekico z debelimi črnimi nogavicami in vijola šuhi, je to fino. Če niso vijola, so lahko tudi temno rdeči. In potem si omisli še kakšno broško, ki je enake barve kot čevlji. Ali pa, če nimaš broške, okoli puli ovratnika se super poda kakšne pol kile poceni plastičnih "korald". Jaz jih kupujem v Accessories (so pri vsakem hipermarketu). Fazon je, da hkrati nosiš več korald in lahko kombiniraš vijola in črne (vsaj kake tri naenkrat) in dobiš wow-efekt. Več jaz ne bi delala. Tudi raznoraznim pasovom bi se v tem primeru odpovedala. Vijola oblekica z definiranim krojem - to zadošča. Pa pri vijola obllekici je pomembno, da imaš lep mejkap - ker zna vijola nekako "barvo potegniti dol z obraza". Ni treba, da je močan mejkap, ampak fondotina za lepo barvo kožo, pa malo blusherja po ličkih, pa malo riši okoli oči....Pri vijoli je kakšna nevtralna barva šminke okej, preveč močne ustnice na vijolo (enako velja tudi za temnordečo) malo vulgarno izgleda. Pa lepo nosi to oblekico. Vendelina jr.

blažkaa  

član od: 8.5.2007

sporočila: 775

16. feb 2009 9:14

Vendelina jr. ......navdušena sem nad tvojimi predlogi; bom upoštevala in se že vidim v tistih vijola čevljih Res hvala blažkaa

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

16. feb 2009 10:40

Jankica, seveda obstaja. Sicer dobsedeno tega, kar je na tej fotki, se v bistvu ne da ustaviti, ker tak kroj zdrži samo poziranje in nič drugega (in še pri tem si lepo prilepiš obleko na prsi, kaj pa drugega). Sama imam eno podobno obleko, vendar je bil oblikovalec tolikanj pameten, da je na dekolteju prišel eno zelo prosojno črno zadevo in potem tista prsojnina drži oba trikotnika skupaj. Če imaš kako podobno obleko, potem moraš imeti že v kroju eno varianto,, ki bo trikotnika držala skupaj (če ni prosojnina, je lahko en trak blaga pod prsmi, potem se pa lahko izrez nadaljuje skoraj do popka in bo vse stalo na svojem mestu). Drugače pa se take večerne obleke, ki imajo bodisi odprt hrbet, bodisi tenke naramnice, ali pa so na varianto brez naramnic (vendar tudi brez korzeta) obvezno podpirajo s košaricami. Košarice prodajajo v trgovinah s specializiranim šiviljskim programom. V Ljubljani hodimo v trgovino Klara na Rimski ulici (ne vem od kod si, ampak vsak izgovro za obisk mesta prav pride, a ne?). Par košaric stane 8 EUR, prodajajo tri ali štiri velikosti, barve so ponavadi bela, črna ali pudrna, obliki sta pa tudi dve in sicer trikotna (kar pride prav pri oblekicah z ameriškimi naramnicami okoli vratu) in elipsasta (kar se dobro uporabi pri oblekicah brez naramnic). Košarice prišiješ tako, da trikotno obliko prišiješ na oblačilo na treh koncih, medtem ko elpsasto/korzetno samo na dveh. Stvar je enostavna. Oblečeš oblačilo, podložiš prsi s košaricama in potem ti frendica na strateškem mestu z bucko pripne košarico in to je to. Hope this helps. Vendelina jr.

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

16. feb 2009 10:54

Ajej, en teden sem bila na bolniški, pa vse tole... V glavnem, PA KAJ ZA VRAGA JE TUKAJ NAROBE??? Mislim??? Pa smo spet pri "klasični" združbi obrekljivih in zlobnih... (one so spet začele špikat)... Hej, Začetnica, a naju s Katko ne morš mal "pohvalit" da v bistvu sploh ne opravljava tok??? Dej no... : ) Hej, za ZG sem jaz ZA, torej gremo lepo oblečene in namazane? (pa na poti se lahko še pri meni ustavimo, bo moj lubi skuhal koffee?) A??? (une nej se pa kar po svoje dobijo, če sem mal žleht). Aja, jaz bi vijolčno lepo drzno kombinirala z zeleno. Sta nasprotni barvi, pa se to da, če je le v pravih odtenkih. Pa seveda s črno... (sem si zdaj, ko sem bila doma nakvačkala turkizen šal z vijola in temno zelenimi rožami). lidka [sonce]

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

16. feb 2009 11:04

Lidka, brušenje jezikov me v osnovi pušča čustveno hladno. Bolj me je "vznemirilo", ko mi je v sredo v oči padel en super trenčkot in sem rekla, okej, memoriram, bom naslednjič to vzela - in ga v soboto ni več bilo! Mi evidetno ni bil namenjen... Ker drugače jaz začnem z efektivnimi pomladnimi nakupi v začetku marca (nekako se februarja "držim nazaj") in si vedno kaj silnega omislim za "8. marec". Sicer je pa treba s potrošnjo vzpodbuditi tudi naše proizvajalce, to je nardonogospodarsko primerno početje, a ne? Vendelina jr.

jana2  

član od: 19.2.2007

sporočila: 48

16. feb 2009 11:06

meni pa se zdi tale tema kar hudo poučna, ker jaz žal nimam ne časa niti volje vsega tega naštudirat in ko preberem par postov od Venedeline, dobim en tak overall pregled nad letošnjo modo...še več updatov prosim...sploh o tem kaj naj nosi svetlopolta in svetlolasa ženska...in kaj naredit, da razbijem svojo črnino v omari? Sem po včerejšnejm pregledu omare ugotovila, da to pa je že too much črnega:) jana2

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

16. feb 2009 11:08

Lidka, pa jaz sem za oba 'kluba' za, kaj pa jaz??? (Bi rada videla ZG in šla na kavo s starimi kavbojkami :) ) Namazati se 'fino' sicer ne znam, sem pa odprta za nove ideje in predloge 

Atina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti