Jedilniki po montignacu

Lizzie  

član od: 26.2.2009

sporočila: 504

7. okt 2009 21:30

rimljanka, kuhan korenček se po Montignacu naj ne bi jedel. :) Lizzie

Lizzie  

član od: 26.2.2009

sporočila: 504

8. okt 2009 12:31

kivi, navadna voda Z: polnozrnata žemlja, marmelada BS, kava K: goveja juha (brez prikuhe), kuhana govedina iz juhe, paradižnikova solata M: sir V: pirini široki rezanci z domačo paradižnikovo omako (paradižnik, paprika, feta sir, olive) Lizzie

tejch  

član od: 27.3.2008

sporočila: 141

8. okt 2009 14:09

Z: polnozrnat kruh z marmelado BS, slive, kava M: jabolko K: popečena zelenjava s tofujem V: skuta, jogurt, nektarina tejch

tamci  

član od: 12.12.2005

sporočila: 11

8. okt 2009 18:20

Nova na tem področju zato imam par vprašanj. Koliko ste shujšale? Kaj pa telovadba? Kje se dobijo živila (divji riž, nesladkani kosmiči...)? Imate morda že kje kak seznam? tamci Sporočilo je spremenil(a) tamci dne 08.okt 2009 18:20

hajdi36  

član od: 8.10.2009

sporočila: 1

9. okt 2009 10:08

Pozdravljene! Sem nova med vami in prosim za pomoč. S pomočjo ločevalne diete mi je uspelo v dveh letih spraviti dol 50 kg seveda ob veliki meri telovadbe, roko na srce, sama dieta ni dovolj. Ker pa disiplina mi moja vrlina sem počasi uvajala stare navade (bel kruh, pecivo-vse kar spečem moram nujno probat) se bo potrebno vzet v roke in zbit dol 13 kg. Že dalj časa prebiram vaš forum in vse bolj se nagibam k Montignacovemu načinu prehranjevanja (je ločevalna preveč monotona). Upam, da mi boste v pomoč. Ali so na prvi stopnji dovoljene za večerjo polnozrnate palačinke z domačo češnjevo marmelado kuhano s fruktozo? Hajdi hajdi36

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

9. okt 2009 20:29

tamci je napisal/a:
Nova na tem področju zato imam par vprašanj. Koliko ste shujšale? Kaj pa telovadba? Kje se dobijo živila (divji riž, nesladkani kosmiči...)? Imate morda že kje kak seznam?

Kar se rezultatov piše, malo preberi po temi (sproti pišemo/pišejo)

Telovadba je, če mene vprašaš, v vsakem primeru priporočljiva in zdrava za vsakogar.

Živila je težko dobiti, pač v trgovinah z zdravo prehrano. Če poveš, s katerega konca Slo si, ti laže pomagamo. Večje trgovske verige imajo tudi oddelke ali police z zdravo hrano (ki pa ni vsa zdrava).

Kasneje bom prilepila povezavo na stran, kjer najdete trgovine z bio, organsko in eko hrano.

tulka

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

9. okt 2009 20:38

hajdi36 je napisal/a:

Ali so na prvi stopnji dovoljene za večerjo polnozrnate palačinke z domačo češnjevo marmelado kuhano s fruktozo?

Živjo!

So, če jih narediš brez mleka - pobrkaj malo po temi, smo o tem že pisale. Pod pogojem, da je bilo kosilo beljakovinsko (ne npr. polnozrnati špageti).

Še obljubljena povezava: http://www.zazdravje.net/kje_se_dobi.asp (gre za zdrava, eko, bio in organska živila na splošno, ki so prestala test - ne za živila po Montiju. Klikneš na živilo in dobiš opis, na koncu pa še spisek trgovin).

Tule, na strani 38 pa najdete seznam slovenskih trgovin z zdravo prehrano: http://www.zazdravje.net/content/NovicePDF/september09

Tamci in Hajdi, vama bom poslala povzetek Montijeve metode na zs, če vama je prav...?

tulka

tedyka  

član od: 23.4.2009

sporočila: 2011

10. okt 2009 4:56

Tulka, a lahko prosim tudi meni pošlješ povzetek te diete. Hvala l.p. tedyka

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

10. okt 2009 11:10

Seveda, pravkar poslano!

tulka

Lizzie  

član od: 26.2.2009

sporočila: 504

10. okt 2009 22:35

Jst bi se pa rada naučila pečti pirin kruh - na roke, avtomata nimam. Imam dva modela za kruh pravokotna, dolga 30 cm takega: http://loaf-pan.kaiserbakeware.com/Bread- (iz sparove akcije). Kruha še nikoli nisem pekla. Sicer sem nasla recept v bazi, ampak se naj bi zmešala pirina in bela moka, ampak to po Montignacu ne gre. Kaj ce zmešam pirino in polnozrnato moko? Kakšno mora biti razmerje? Mi lahko katera pomaga z nasveti za začetnike :) Hvala! Lizzie

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti