Jedilniki po montignacu

oktober  

član od: 15.3.2009

sporočila: 85

6. jul 2009 10:58

Hvala ženske za čestitke in naj vam bo v vednost-MONTI DELUJE. Čeprav ne gre tako hitro,kot si želimo,čeprav se večkrat ustavi.....,čeprav se nas večkrat loti obup... z:pz kruh,skutni namaz m:maline k:stročji fižol z lahko kislo smetano,hrenovka m:breskva v:???? oktober

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

6. jul 2009 19:25

kozarec vode z železom

Z: wasa kruhki z namazom iz lahke skute, rezinami paradižnika in baziliko

M: jabolko, marabele, kava

K: (prismodila sem čičeriko, še sedajle smrdi ), zato samo bučke, prepražene na olivnem olju in čebuli, fižolova solata s papriko in kumarami ter velika rezina sira

M: lahek jogurt

V: hrenovka in solata iz stročjega fižola (hvala za idejo, oktober )

tulka

dalea  

član od: 6.5.2009

sporočila: 87

7. jul 2009 12:06

z: wasa kruhki z jagodno bs marmelado, kava m: manjše jabolko k: 2 zelenjavna zrezka, kumare+zelje v solati m: svezi ananas v: pizza šunka in sir iz pizze (brez testa), ostala družina je jedla normalno pizzo mam eno vprašanje: za popoldansko malico mi ponavadi zadostuje kava (da si po službi malce obnovim energijo) in glede na to da je pri nas navada da se poleg prigrizne kaj sladkega me zanima, če so dovoljeni polnozrnati pištoti od grancereale ali kakšne kekse bi si lahko kupila da bi bil kos ali dva dovoljena,(saj ne mislim pojesti cele škatle) ker drugače se bojim da bom posegla po nedovoljenih substancah oz. kako vi to rešujete, ker koliko vidim po receptih nima nobena nobenih sladic (razen kakkšnega koščka čokolade) ali to pomeni da ste se v celoti odpovedale vsem sladkim stvarem dalea Sporočilo je spremenil(a) dalea dne 08. 2009 07:32

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

7. jul 2009 14:10

Po pravilih naj na prvi stopnji ne bi jedla sladic, piškotov in podobnega . Če izbiraš med nedovoljenimi (npr. napolitanke) in za silo dovoljenimi, potem je gotovo bolje, da vzameš grancereale (pazi, ne tistega krokanta, ampak čisto navadnega! Čokoladnega tudi ne, pa sadne variante tudi ne (so vmes npr. rozine in ni črna čokolada)). V Hoferju imajo sem pa tja ene pirine piškote, ki tudi ustrezajo M. normativom. Če imaš vsaj malo energije in veselja, si jih pa naredi sama (kakšne ovsene) - če pa tega nimaš, mi pa na zs napiši svoj naslov, da ti ob naslednji priložnosti pošljem eno škatlico domačih (brez heca).

Je pa res, če hočeš shujšati s čim manj ovir, čim hitreje... potem boš morala biti kar stroga do same sebe, na žalost . In ko se boš za trdno odločila, potem črtaj vso sladkarijo in vse 'goljufije'. Saj gre samo za npr. 3 mesece ali pol leta (kar poglej malo nazaj, večina deklet tu je 'snela' po 10 kg v pol leta); ko boš na željeni teži, si pa spet lahko privoščiš kaj več.

tulka

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

7. jul 2009 23:36

kozarec donata

Z: dve mešani jajčki s skuto (cottage cheese) na bučnem olju, paradižnikova solata

M: jabolko, kava bs, 2 pz piškota

K: morski list, bučke na žaru; zelena solata

M: skuta s čežano iz svežih sliv in breskev

V: zelenjavna juha

tulka

dalea  

član od: 6.5.2009

sporočila: 87

8. jul 2009 7:43

Tulka, hvala za odgovor in še lepša hvala za ponudbo. Saj ne uživam sladkarij, ampak včasih te pač zgrabi in se težko upreš, zlasti ko vsi okoli tebe veselo uživajo kakšne napolitanke, tu se potem pokaže naša moćna volja, katera meni na žalost zadnje čase peša (mam full na splošno neko slabo obdobje, ampak pustimo to) sem že razmišljala da bi si pripravila ovsene piškote iz kulinarike, samo bi sestavine prilagodila montiju, pa jih dala zamrznit in si potem po potrebi enega ali dva odzmrznila. Sem pa poskusila tiste pz od grancereale in glede na sestavine mislim da ne bi smeli biti škodljivi. Res pa je da bi bilo boljše nič. Bom se trudila v to smer. Je pa res da rajši vprašam in priznam kot da bi goljufala sebe (pa tudi vas) navadna voda z limono z: piščančje prsi v ovitku, 1 manjši paradižnik, kava m: zeleni čaj k: ovseni kosmiči + navadni jogurt + 3 suhe slive (sem morala vzeti s sabo, ker sl. danes nikakor ne pride v poštev) m: jabolko v:zelenjavna juha, mocarela, paradižnik+ zelje v solati, kuhana cvetača dalea Sporočilo je spremenil(a) dalea dne 08. 2009 20:12

danicak  

član od: 5.1.2008

sporočila: 156

8. jul 2009 9:25

Dalea če si piškote pripraviš sama, natančno veš kaj vsebujejo in lahko tudi dodaš sestavine, ki ti odgovarjajo. Drugače pa so piškoti Grancereale eni izmed boljših po sestavi. Primerni bi bili tudi Medexovi, ki imajo precej vlaken. www.sloliga.com">www.sloliga.com

dalea  

član od: 6.5.2009

sporočila: 87

8. jul 2009 20:14

Danicak hvala za nasvet. bom verjetno za vikend res kaj pripravila, ampak dobro je vedeti tudi kaj lahko v nujnem primeru kupiš dalea

Mayisa  

član od: 11.8.2006

sporočila: 70

9. jul 2009 17:59

3 dcl donata Z: kava 100 % Arabica z 1,6 mlekom (edino pitje Arabice priporoča Monti) M: marelice, tanki listič Lindt črne čokolade K: solata iz paradižnika, čebule, tune v lastnem soku M: enako kava kot za zajtrk V: breskev, pa mogoče kakšen jogurt Activia (deluje za prebavo) skozi ves dan voda Mayisa Sporočilo je spremenil(a) Mayisa dne 09. 2009 18:01

dalea  

član od: 6.5.2009

sporočila: 87

9. jul 2009 18:36

z: kava, wassa kruh z jagodno bs marmelado m: 2 kocki črne čokolade K: goveja juha, 1 manjši kos govedine, zelena solata m: ista kava kot za zajtrk, 2 pz pištoka (iz hoferja) v: kuhana cvetača, ajdove palačinke, paradižnik in kumare v solati dalea

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti