Jedilniki po montignacu

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

10. maj 2009 20:33

Ravno zdaj študiram M. knjigo o drugi stopnji in tam piše, da lahko kombiniraš tudi OH, beljakovine in malo maščob. Za PZ pico torej ni nobenih ovir. Če vzameš pirino pz moko, je testo čisto okej. Z rženo moko je trdo kot kamen, s pz pšenično pa tudi ni slabo, čeprav je manj rahlo in hrustljavo kot pri pirini.

Sicer pa bo te dni (če ni že?) Vanja iz ZDA objavila recept za ajdovo pizzo, ki je zelo pohvaljena in ga velja preučiti... ga pa sama še ne poznam.

Evo, še o torti: ker sem jo delala do pike po receptu, se je napihnila kot balon in potem upadla (za mojo pečico bi morala verjetno uporabiti nižjo temperaturo). Čokoladnega preliva nisem delala, ker mislim, da bi bil iz črne čokolade (brez mešanja z maščobo) pretrd. Ko sem jo poskusila, je bila pa kar v redu - treba je pač upoštevati, da se v testo ne doda sladkorja, torej je ravno tako grenka kot čokolada, iz katere jo delaš. Verjamem tudi, da kvaliteta čokolade precej vpliva na okus - sama sem uporabila Lindt in nimam res nobenih pripomb. Uporabila sem tudi domača jajca in je bilo testo puhasto... za moža pa bom naslednjič res dodala sadje iz kompota ter povrh okrasila s smetano, ker mu je bila tudi kar všeč, le pregrenka. Pa še jedilnik:

voda

Z: pirin kruh s slivovo marmelado bs, bk kava

M: maline z lahkim jogurtim

K: mineštra iz čebule, leče in stročjega fižola s pz makarončki

M: sir

V: paradižnikova juha, zelena solata, Montijeva čokoladna torta

tulka

dalea  

član od: 6.5.2009

sporočila: 87

10. maj 2009 20:34

lep pozdrav jaz zaenkrat še nimam nič konkretnega za povedati, ker bom jutri začela z montijevim načinom 100 %, sicer sem sem kar nekaj dni na pazki, ampak nisem imela vseh sestavin, zato sem malo improvizirala, danes pa smo bili v nabavi in sem po montijevem seznamu nabavila vse potrebne stvari. jutri bom tudi začela pisati jedilnike in upam, da me boste opozarjale na morebitne nepravilnosti, ki jih bom počenjala, jaz bom iskrena do vas, upam da boste tudi vi do mene sicer pa me veseli, da sem prebrala da ste tudi vi malce grešile ta vikend, vem da bo tudi meni kakšen dan kaj spodletelo, konec koncev smo vsi ljudje se jutri spet slišimo, želim vam lep večer pa uspešen teden (še posebej kar se tiče hujšanja dalea

mai  

član od: 2.3.2007

sporočila: 447

11. maj 2009 18:17

Zajtrk: grenivka, pz žemljica, jogurt, kava bs, malica: pest arašidov, kosilo: musaka z mletim mesom in kislim zeljem, (njami....) večerja: hrenovka, zelena solata. jana

oktober  

član od: 15.3.2009

sporočila: 85

11. maj 2009 19:22

z:PZ pirin kruh z lahkom skutnim namazom,kava k:boranja,grenivka v:šampinjoni z ajdovo kašo 2 pomaranči( pa še kar nekaj bi...) Pa dobro uro sem kolesarila- sem kar važna,ko sem začela končno malo bolj redno migati. oktober

dalea  

član od: 6.5.2009

sporočila: 87

11. maj 2009 19:57

večer in moj prvi pravi "novi" jedilnik z: pz kruh z monti marmelado, kava bs (nescafe 100 arabica) z posnetim mlekom m: zeleni čaj, 2 kocki čokolade z 85% kakava k: 2 mesni kroglici z zelenjavno omako m: navadni jogurt z ovsenimi kosmiči v: 1 mesna kroglica, zelena solata z malo tune Upam da bo v redu? Sicer pa sem vmes spila še eno kavo (isto kot za zajtrk) in veliko navadne vode, zdaj pa malo na orbitrek. Lp dalea

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

11. maj 2009 20:32

Pridna, dalea!

kozarec vode

Z: sok iz korenčka, jabolka in pomaranče; pirin pz kruh z marmelado brez sladkorja

M: jogurt, 2 jabolki

K: zelenjavna juha (cvetača), postrv, zelena solata; Montijeva čokoladna torta

M: oreški

V: 'stročna 'enolončnica': čičerika, stročji fižol, leča, bel ter rjav fižol, paradižnik, čebula, česen in provansalske začimbe

tulka

mai  

član od: 2.3.2007

sporočila: 447

12. maj 2009 10:06

Z: jabolko, ržena žemljica, tunin namaz, kava bs, M: grenivka, K: puranji čevapčiči, cvetača v solati, kompot, V: zelenjavna juha. jana

bosa  

član od: 14.2.2006

sporočila: 247

12. maj 2009 10:36

jabolko Z: pz kruh, skodelica 1,6 mm mleka M: jabolko, 2,5 dcl jogurta K: meso z žara, solata (bučke, paradižnik, paprika, por) V: meso z žara, zelena solata bosa

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

12. maj 2009 11:03

Mah, ne morem se spravit v red. Dva dni OK, potem spet katastrofa. Raje ne pišem. Teža stoji. Vsaj to. Pa samo še dober mesec imam do valjanja po sončku. Bo treba v roke se vzet. Tokrat čisto zares, brez pardona.

Jedilnik pa takole.

ponedeljek

voda, kivi

Z: pz kruh, marmelada bs, mleko

M: posneta skuta brez dodatkov

K: piščančja obara

V: ajdovi žličniki, paradižnikova omaka

 

torek

pomaranča

Z: mešanica kosmičev, lahki tekoči jogurt, cimet

M: lahki tekoči jogurt

K: svinjski hrbet (zrezek) z lisičkami, ledenka z jajčkom

M: manj mastni sir

V: pz palačinke, marmelada bs

Julija

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

12. maj 2009 14:01

Oh, sem na podobni poti kot Julya.

Se držim, pa grešim, pa se držim, pa grešim. ....

 

Včeraj:

voda

Z: graham kruh, marmelada brez sladkorja, kava z mlekom

K: hrenavke in 2 jajci na oko, paradižnik, kumara in paprika v solati

M: sadje

V: testenine s paradižnikovo omako

 

Danes:

voda

Z: lahko tekoče kislo mleko, graham žemlja

M: košček sira

K: ribji file, popečena zelenjava, zelena solata

M: sadje

V: čežana s hrušk in jabolk

 

Sem dobila knjigo Montijevih jedilnikov.

Kot piše so primerni za prvo stopnjo. Sem pa blaaaaaaaazno presenečena!

Za kosilo so vedno obroki z beljakovinami.

Praženec: z jajc, fruktoze,...

Ravno tako sladice, ki si jih lahko privoščič enkrat tedensko: smetana, fruktoza, sadje,

Jogurt po skoraj vsakem kosilu. In nič ne piše kakšen jogurt!?!?! Grški (beljakovne), ali navaden (OHji)

Tudi večerje so beljakovinske, kljub temu, da je beljakovinsko kosilo

Zmedena sem! Zeloooooo sem zmedena!

 

Je pa res, da so recepti

MM

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti