Jedilniki po montignacu

dalea  

član od: 6.5.2009

sporočila: 87

15. maj 2009 11:00

Pozdravljene. Imela bi eno prošnjo in sicer je možno da mi poveste kakšne recepte (za jedi, ali pa pecivo) s kulinarike, ki bi jih lahko pripravila oz. priredila po Montijevem načinu. Pri nas je v navadi da se za vikend kaj speče (in jutri imamo najavljene obiske) pa bi kakšna prirejena sladica prav prišla. Videla sem tiste ovsene kosmiče, zdaj če vzamem rjavi sladkor ali fruktozo, bi bilo potem to v redu? Kaj pa kakšna pica s polnozrnato moko ali sem potem lahko da nanjo šunka in sir? Po montijevih načelih ne!? Ampak za kakšne obiske bi bilo tudi v redu, pa da tudi jaz vzamem košček, ker vsem pa res nimam namena razlagati, da zdaj se pa malo drugače prehranjujem in potem te vsi gledajo in ocenjujejo, če si že kaj shujšal in tako dalje in tako naprej........ saj me razumete ali? Če mi katera nalepi kakšen link ali da kakšne nasvet bom zelo hvaležna. dalea

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

15. maj 2009 11:13

Hoj Dalea,

jaz za obiske pripravim normalen jedilnik in si potem vzamem tisto, kar mi paše, in nihče nič ne opazi. Mirno narediš npr. zrezke z veliko zelenjavne priloge ter pečenim krompirjem, ampak krompirja pač ne ješ. Za sladice ti nekaj receptov lahko prepišem; lahko pa tudi vzameš pz moko, pravi rjavi sladkor ali fruktoo, pa bo. Aja, tudi narezki so ok - ljudje sploh ne opazijo, da ne ješ kruha zraven...

Na spodnjem linku najdeš recepte, vendar se moraš registrirati:

http://marika.mojforum.si/marika.html

tulka

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

15. maj 2009 13:52

Četrtek (jedilnik bolj tako, tako po sili razmer)

voda z limono

Z: pz kruh, marmelada bs, mleko

M: lahki tekoči jogurt

K: 2 trdo kuhani jajci, navadni jogurt v lončku

V: tuna z zelenjavo, pz kruh

 

Petek

jagode

Z: lahki tekoči jogurt, ržen kruh

M: zelena frutabela

K: piščančji zrezek, dušen grah, ledenka

V: rjavi basmati z zelenjavo, ledenka

Julija

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

15. maj 2009 14:21

Julya, kje si staknila rjavi basmati?

tulka

mai  

član od: 2.3.2007

sporočila: 447

15. maj 2009 15:50

Z: grenivka, pz kruh, sir, kava bs, M: jabolko, pest lešnikov, K: graham špageti z zelenjavno omako, zelje v solati, V: šunka in sir. Tudi sama pri obiskih ne kompliciram, ker se tako še prej opazi, da si na dieti. Kot je napisala tulka. Normalen jedilnik, jaz pa si vzamem tisto, kar lahko jem. Večinoma....... Ne ravno zmeraj...... Edino, kar so moji gostje do sedaj opazili je bilo to, da je veliiiiiiiko več zelenjave na mojem meniju. Pa da sem izgubila že kar nekaj kilogramčkov.... Sporočilo je spremenil(a) mai dne 15. 2009 15:53

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

15. maj 2009 18:17

Dalea, daj izberi eno ali dve od spodnjih sladic, pa ti prepišem recept... ne vem, kaj bi ti bolj ustrezalo:

- marelična krema / malinova krema / breskova pena / katalonska krema s sadjem / mala princeska z malinovo omako / breskve s skuto in malinami / rema z jagodami / jagode s pomarančo in meto / jagode z meto in jogurtom / gozdni sadeži v želeju iz rdečega vina / pomarančna krema / limonin žele / zapečene hruške s kremo / hruške v vinu / hruške s skutno kremo in čokolado / vroče nektarine s šodojem / karamelna krema s fruktozo / pena iz svežih mandljev / kavna pena / čokoladne gomoljike / jabolčni kipnik z žganjem / praženec z jabolki in cimetom / jabolčna omleta po kmečko / kostanjevec s čokolado / rahla češnjeva pogača / kokosov narastek / topla čokoladna torta / Montijeva čokoladna torta / čokoladno-vanilijeve kupe / čokoladna pena z malinami

Vsi recepti so iz M. knjig...

tulka

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

15. maj 2009 18:43

Zadnje dni je moj jedilnik bolj švoh , zato nič ne pišem. Sem pa še vedno z vami .

No ja, danes je bilo ok:

voda

Z: graham žemlja, kava z mlekom

M: košček sira

K: pečen zajček, okisan stročji fižol

M: košček sira

V: kosmiči z mlekom

 

MM

dalea  

član od: 6.5.2009

sporočila: 87

15. maj 2009 20:50

Danes je tudi moj jedilnik bolj tak-tak, je že od jutra šlo vse navzkriž: z: kava z mlekom, zeleni čaj m: jabolko, temna čokolada k: kuhana piščančja hrenovka, jajce, vložena paprika v: 2 kosa ajdove zlevanke (to najbrž ni glih najboljše ali?? ) pa vmes še kakšna kava in nekaj navadne pa nekaj sadne vode Pa če sem res iskrena zraven popoldanske kave še 3 čokoladni keksi bo jutri boljše tulka hvala za trud, ampak res te ne bi rada utrujala s pisanjem, si bom ob priliki probala sposoditi knjigo ali pa mogoče celo najdem na internetu, sem si tudi prvo dol potegnila, če pa že imaš voljo pa mogoče kakšno skutno kremo (sem neko skuto kupila pa mi glih ni, pa bi jo mogoče tako porabila) hvala dalea

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

15. maj 2009 21:36

Evo Dalea, jez tebi prepišem recept za skutno kremo, ti pa meni zaupaj, kje na netu si našla prvo knjigo

MALINOVA KREMA za 4 osebe:

750 g malin, 1 limona, 3 žlice fruktoze, 150g pretlačene skute, 1,5 dl sladke smetane ter 5 lističev želatine

Maline zmiksamo in pretlačimo skozi sito, da odstranimo peške; dodamo limonin sok in fruktozo ter 1/3 malin spravimo v hladilnik za omako.

Želatino stopimo ter primešamo malinam. Skuto zmešamo s smetano in nato primešamo maline z želatino.

Vlijemo v modelčke in damo za 3-4 ure v hladilnik. Postrežemo na krožnikih; oblijemo s pretlačenimi malinami iz hladilnika, okrasimo z metinim lističem.

BELA PRINCESKA Z MALINOVO OMAKO za 5 oseb:

250 g malin, 3 dl sladke smetane, 6 lističev želatine, 1 žlica ruma, 400 g pretlačene skute, 4 žlice malinove marmelade bs, 1 žlica fruktoze

Smetano stepemo; želatino stopimo v nekoliko segretem rumu. Zmešamo skuto, stepeno smetano, želatino v rumu ter marmelado. S kremo napolnimo mini tortne modelčke ali skodelice. v vsak modelček vstavimo po eno celo malino. Za omako v mikserju zmešamo preostanek malin s fruktozo. Kremo zvrnemo na krožnike in oblijemo z malinovo omako.

BRESKVE S SKUTO IN MALINAMI  za 4 osebe:

6 lepih breskev ali nesladkan breskvov kompot (s fruktozo), 500g skute, 2 žlici sladke smetane, 100 g malinove marmelade bs, metini lističi.

Breskve narahlo skuhamo, olupimo, prerežemo čez pol in odstanimo koščico. V multipraktiku zmešamo skuto, smetano in marmelado in zmes vlijemo v globeoke krožnike. V vsakega damo polovico breskve, pokrijemo s prozorno folijo, damo v hladilnik. Okrasimo z listi mete.

tulka

dalea  

član od: 6.5.2009

sporočila: 87

16. maj 2009 8:13

Jutro: Hvala tulka za trud. Mislim da bom danes probala to kremo, vendar bom dala drugo sadje, mogoče kakšne jagode. Knjigo sem pa našla na partisu. Mislim da je tam tudi drugi del. Imam jo v pdf formatu. Če ne drugače ti jo lahko pošljem po meilu. LP dalea

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti