Jedilniki po montignacu

danicak  

član od: 5.1.2008

sporočila: 156

5. mar 2011 11:42

Mislim, da je umrl avgusta lani

nandy  

član od: 2.11.2009

sporočila: 16

30. mar 2011 22:39

Z: ovseni kosmičiz jogurtom K:segedin z mesom M:2 jabolka V:ostanek segedina nandy

Mayisa.  

član od: 21.2.2010

sporočila: 253

31. mar 2011 7:16

Z: 1/2 l vode Z: jogurt ego + zmiksane maline M: jabolka, mandlji K: kvinojin narastek po moje (kvinoja, zelenjava, gobe, skuta ...), veliko zelene solate V: še malo kvinoje :) Mayisa Sporočilo je spremenil(a) Mayisa. dne 31. 2011 13:48

maca1111  

član od: 12.4.2011

sporočila: 2

12. apr 2011 16:30

tulka je napisal/a:

Na pobudo več članic kulinarike, ki se trudimo s prehranjevanjem po Montignacovi metodi, odpiram novo temo, v kateri bomo zbirale ideje ter vsakodnevne jedilnike. Spodbujamo ideje, vprašanja in pripombe (če katera dela napako). Naj začnem z današnjim dnem:

Zajtrk: polnozrnat kruh s pusto skuto

Malica: jogurt, jabolko

Kosilo: orada z zelenjavo na žaru (pregrešila sem se s sladico, vendar je šlo za odlično rojstnodnevno torto)

Večerja: lečina mineštra

 



[hrosc-rdec] tulka
Sem nova na tej strani, ne pa pri prehranjevanju po Montignacu. Moj mož je sladkorni bolnik in je s to metodo krasno shujšal za 13 kil v letu in 3 mesecih, pa še sladkor si je popravil. Oba zdaj jeva enako hrano, z bolj ali manj nizkim GI, tu pa tam pa tudi malo pogrešiva, kar ni nič narobe, če večino dni ješ tako, kot je treba. V glavnem ni jedi z belo moko, sladkorjem, kromirjem, rižem in testeninami. Alternative so basmati riž 2do 3 x na mesec in polnozrnate testenine največ 1 do 2 x mesečno, mogoče 2 x kuhan in na olivnem olju popečen krompir, vedno pa z naštetim zraven velika skleda zelene ali kake druge solate in doti zelenjave. Kruh- mešan ržen ali polnozrnat- SAMO zjutraj, mož pije čaj z stisnjeno pomarančo, jaz pa 1,6 mleko, na kruhu BECEL ali lahki mlečni namaz. Marmelade noben od naju ne mara. Sladkega sva se oba odvadila, mož včasih poje 70% čokolado, takole 1 x mesečno se nama zalušta kaka dobra tortica in si jo tudi privoščiva. Mož poje tudi kaj za večerjo, jaz običajno popijem kefir ali lahki jogurt ali pojem zelenjavno juho od kosila. Oba pojeva tudi kakšno jabolko, zdaj bo fino, ko bo več svežega pomladanskega sadja. KRASNO PRI VSEJ STVARI JE, DA NIKOLI NISI NABASANO SIT AMPAK SAMO NARAHLO SIT. In po kosilu nisi zaspan. To je to. maca1111

maca1111  

član od: 12.4.2011

sporočila: 2

12. apr 2011 16:34

Jajca se lahko jejo, ampak brez kruha, zato sama običajno pojem zmešana jajca. Pa malo solate zraven, pa je. maca1111

Terman  

član od: 11.5.2011

sporočila: 277

11. maj 2011 20:10

Jaz sem precej svež, tako da me kar popravite, če delam kaj narobe.

 

Z: Pol banjice jagod s stisnjeno limono, prelito z pol deci 1,3 % jogurta + kava za 0,5 deci domačega mleka brez sladkorja.

 

M1: Pest indijskih oreškov + kefir 1.3%

 

M2: Par vilic kislega zelja

 

K: Pikanten piščanec (kitajska) + zelenjavna juha in mešano sadje

 

V: Solata 

Terman

mizarka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 988

31. maj 2011 19:51

Lepo pozdravljeni.

Sama sem šla na tovrstno prehranjevanje v tednu pred Veliko nočjo. V prvig 14. dneh sem izgubila 3 kg, do sedaj pa 6 kg. Imam seveda še veliko dnevov, ko se mi ne uspe držati teh pravil. Upam pa , da mi bo uspelo. Veliko težavo mi predstavlja le čas, ki ga potrebujem, da si v trgovini malo več preberem o izdelku, kateri bi bil primeren . Moja težava je v tem, da res kar naprej nekaj jem, najbrž sem malo živčna in se mi odraža na tak način.

Nikjer nisem zasledila ali češnje spadajo na ta jedilnik.

 

Lep pozdrav vsem, ki vstrajate.

Mizarka

 

 

 

mizarka(http://mizarka.moj-album.com/

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

31. maj 2011 22:48

Hoj,

domače, sezonsko sadje je vedno ok. Najbolj od vsega se sicer priporoča jagodičevje.

tulka

Terman  

član od: 11.5.2011

sporočila: 277

1. jun 2011 14:40

Jaz sem tudi stalno nekaj grizljal, potem sem pa začel povsod hoditi z 1kg posodo kislega zelja :)

Po 5 dneh je ta navada izginila :) 

Terman

gercar  

član od: 10.6.2009

sporočila: 35

31. avg 2011 16:19

po dolgem času se zopet oglašam. Pred dopustom 1 mesec nazaj sem prenehala z montijem in sem se pričela prehranjevati kolikor toliko zdravo. Zajtrk in ali kosilo ali večerja po montiju. en obrok pa je bil moji lušti in glejga zlomka zopet sem na stari teži. I

z tega sem sklenila da montij pa le ni po mojem okusu in sem zopet v fazi googlanja po drugi primernejši dieti.

Ali ima katera kakšno idejo?

_________________________________________________________________________________

Torej resno sprašujem in nerabim izjav kot majn jej, ne jej sladko, več se gibaj... ker da po enem mesecu dopiš vse nazaj hallo.

 
gercar

Sporočilo je spremenil(a) gercar dne 31. 2011 16:21

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti