Jedilniki po montignacu

ADRIJANAM  

član od: 15.10.2006

sporočila: 212

21. maj 2010 11:59

Včeraj: Z: rženi kruh, lahki sirni namaz, sok iz pomaranč M: kumarično paradižnikova solata K: bučke z jajčko, zelena solata V: ovsene kosmiče z mlekom Danes: Z: posneto mleko, pz kosmiči M: mandeljni, jabolko K: brancin, zelenjava na žaru (bučke, melancani, paprika) V: pz makaroni, paradižnikova omaka Adrijanam

Marjanpn  

član od: 30.11.2004

sporočila: 115

24. maj 2010 9:12

Joj, punce, nisem nič pisala, ker sem že nekaj časa na spet stari prehrani, pa se počutim GROZNO in sem nase. Sem imela en težak izpit in sem kar "popustila", tAKO DA JE ČAS DA SE SPET VZAMEM nazaj v roke. Marjanpn

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

24. maj 2010 19:58

Z: polnozrnat kruh z borovničevo marmelado sf, activia

M: jabolko

K: cvetačna juha, polpeti iz kopriv, skute in sira

M: pest lešnikov

V: pz palačinke

tulka

Marjanpn  

član od: 30.11.2004

sporočila: 115

25. maj 2010 10:06

Punce zdravo, se že bolje počutim danes ko sem vsaj zajtrk pravilno jedla, bom že se v red spravila Z: kelllog's+mleko M: banana K: obara + skleda solate M: jabolko V: jogurt tulka kako pa narediš polpete iz kopriv? A kaj prej skuhaš? Pa kakšne koprive nabereš, mlade ali une stare? Marjanpn

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

25. maj 2010 13:31

Polpeti iz kopriv - tu je osnovni recept, ki sem ga jaz prilagodila:

200 g kopriv (blanširanih in zmrznjenih)

400 g skute

1 jajce

100 g naribanega sira gauda

200 g moke

sol po okusu

 

Vzela sem pusto skuto ter lahek sir in dodala še eno jajce, moko pa izpustila (jajci lepo držita zmes skupaj in se je nič ne pogreša).

 

Načeloma naj bi nabiral vršičke in mlade liste pekočih kopriv, jaz ne kompliciram preveč in poberem vse, le največjih in najbolj starih listov ne. Operem, blanširam, zrežem in zamrznem po paketkih.

Podobne polpete lahko narediš iz špinače, a ta odda več vode in je moka v masi nujna, da se ti med peko ne razlezejo. Aja, spečem na ponvi na malo olivnega olja do zlatorumene barve.

tulka

ADRIJANAM  

član od: 15.10.2006

sporočila: 212

26. maj 2010 13:28

Včeraj: 2 breskvice Z: pz kruh, marmelada bs M: jabolko, pest mandeljnov K: pz špageti, bučnika omaka V: domač kefir Danes: jagode Z: rženi kruh, višnjeva marmelada bs K: štefani pečenka, paradižnikova solata M: jagode V: domač kefir Adrijanam Sporočilo je spremenil(a) ADRIJANAM dne 26. 2010 13:28

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

26. maj 2010 13:30

Včeraj:

Z: jogurt z ovsenimi kosmiči

M: jabolko

K: špinačna juha, pz testenine z zelišči, zelena solata

V: pečen piščanec, zelena solata

tulka

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

6. jun 2010 20:02

Pa kaj zdaj?

Ste že vse z idealno postavo in vneto pričakujete poletje, ali se vam samo pisat ne da več

Počasi se bom vrnila med vas. Ker v takšen stanju kot sem zdaj,...

MM

ADRIJANAM  

član od: 15.10.2006

sporočila: 212

7. jun 2010 11:51

včeraj: kivi Z: pz kruh, avokadov namaz K: postrv na žaru, blitva, solata M: jabolko V: zelenjava na žaru, solata danes: kivi Z: posneto mleko, pz kosmiči M: pest oreščkov K: pz špageti, grahova omaka V: jogurt Jaz še kar vztrajam pri prehranjevanju po montiju, mi zelo ustreza in tudi rezultati so vidni. Morska medvedka kar kar ..., se veselim, saj sem očitno ostala edina, ki še kdaj pa kdaj poleg tulke, napiše kakšen jedilnik Adrijanam

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

7. jun 2010 12:09

Pa dajmo:

Z: voda, jogurt, pz mafin

K: goveja juha, jajčka s šparglji, zelena solata

M: jabolko

V: grška solata s tuno

tulka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti