Jedilniki po montignacu

župca  

član od: 12.5.2004

sporočila: 348

13. mar 2010 6:03

z. pz kruh s kislo smetano, čaj m. jabolka, košček sira, k. pečena orada, pražena zelenjava v. košček sira danes in jutri pa obiski, kremne rezine že čakajo v shrambi. monti, se vidimo v ponedeljek. lp, župca

Mayisa.  

član od: 21.2.2010

sporočila: 253

13. mar 2010 10:46

Včeraj: voda z limono Z: suhe marelice, jabolko M: suhe marelice K+V: tunin narastek (božansko dober),motovilec in paradižnik solata kasneje še pomaranča Danes: donat Z: ovseni kosmiči z mlekom 1,5 M: jabolko K: pasulj, solata V: jogurt Mayisa.

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

13. mar 2010 11:17

Mayisa, povej prosim več o tuninem narastku...

tulka

Lizzie  

član od: 26.2.2009

sporočila: 504

13. mar 2010 12:10

Tulka, narastek iz tune po Montignacu: http://www.shrani.si/f/1A/SU/JQN78Cr/narastek-iz-t Z: polnozrnata žemlja, marmelada, kava K: zelenjavni polpeti (paprika, buče, por, jajčka, ovseni kosmiči), zelena solata M: kivi, pomaranča V: jogurt Lizzie

Mayisa.  

član od: 21.2.2010

sporočila: 253

13. mar 2010 13:08

No, moj tunin narastek pa je bil takšen: - 4 male konzerve tune (boljša je seveda v lastnem soku, jaz sem imela v olivnem olju,odcedila kolikor se je dalo, pač nisem nič več dodajala druge maščobe) - naribana bučka - 2 celi jajci - nekaj žlic posnete skute (lahko se doda malo riccote) - nariban manj mastni sir - sveža nasekljana rdeča paprika - nasekljana čebula - česen - začimbe po želji (sol, poper, origano ...) Vse to sem premešala, dala v stekleno posodo in v pečico, ter zapekla, da se je naredila skorjica. Lahko se doda tudi žlico ali dve moke (seveda to ni po Montiju). Naslednjič bom v to maso dodala še malo kuhane cvetače in brokolija. Pa tudi mogoče malo pršuta. Meni je tako pripravljen tunin narastek odličen, zraven skleda solate in za vse člane je okusno kosilo na mizi. Zraven sem imela za sebe še blitvo (malo kuhana, česen,malo olivnega), za ostale pa še krompir v kosih. Mayisa.

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

13. mar 2010 21:14

Hvala, Lizzie in Mayisa!

Z: donat, ržen kruh z brusnično marmelado bs

M: kapučino

K: ričet brez mesa in krompirja

V: brokolijev ponvičnik (po receptu za ohrovtov, le da sem ohrovt zamenjala za brokoli ), zelena solata

tulka

Mayisa  

član od: 11.8.2006

sporočila: 70

14. mar 2010 14:40

Z: donat, pršut in sir M: jabolčna pita (joj, grešim) K: paradižnikova juha, na hitro popečena svinjska ribica, cvetača z jurčki, solata (zelena+paradižnik) V: kakšno jaboko Čez vikend preveč grešim z jabolčno-marelično pito. Pa še kozarček refoška sem spila (tistega v tanki steklenici, joj, je dober) Mayisa

ADRIJANAM  

član od: 15.10.2006

sporočila: 212

15. mar 2010 10:44

VČERAJ Z: posneto mleko s pz kosmiči K: puranji zrezek z gobicami, cvetačni pire, solata (endivija + radič) M: suhe marelice V: zelenjavna enolončnica DANES Z: kefir, polnozrnati kruh M: suhe marelice, jabolčni čips K: brancin, blitva V: jogurt Adrijanam

Mayisa  

član od: 11.8.2006

sporočila: 70

15. mar 2010 13:26

Z: voda z limono, suhe marelice M: 2 hruški K+V: rukola s popečenim olimcem, pršut + balzamični kis mogoče še kakšno jabolko Mayisa

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

15. mar 2010 18:36

sok iz borovnic in jabolka

Z: jogurt z naribanim jabolkom, ovsenimi kosmiči in cimetom

K: obara

M: activia bs

V. čičerikini polpeti, caciki

tulka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti