Jedilniki po montignacu

MIZZI  

član od: 14.2.2009

sporočila: 41

11. mar 2010 21:35

O, ful dobro, pol je kuhana pesa manjši prekršek!? Drugače pa jaz imam ravno tako tiste natura sport mislije z oreščki in sadjem, še hči jih je, brez da bi preveč kritizirala :). Drugače pa mene sploh ne moti 'smetenje' - se več naučim od vas, ki ste že izkušene montijevke. Sem pa danes za kosilo pripravila PZ šmorn, pa nam ni bil preveč všeč. Tulka, kako ga pripraviš? Jaz sem ga morala 'oplemenititi' z marmelado, da smo ga pojedli :) - ga je pa vseeno zmanjkalo. MIZZI

Mayisa  

član od: 11.8.2006

sporočila: 70

12. mar 2010 7:04

Tulka nič ne "smetiš", jaz sem vesela takšnih dobrih informacij o Montiju, ki jih napišeš. Še več takšnih podatkov . Kje lahko kupim čičerikino moko? Danes grem v Tuša, bi znalo to biti tam?? Ali lahko iz nje naredim palačinke? Je to po Montiju? Mayisa

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

12. mar 2010 9:23

Mayisa, v Tušu poglej na oddelek za zdravo prehrano. Mislim, da sem jo videla pri najboljšem sosedu. Mirelca, kje si jo ti kupila? Jaz sem jo v specializirani trgovini za zdravno prehrano. Palačink z njo nisem nikoli delala. Našla pa sem recept na strani http://www.diva.si/forum/viewtopic.php?t=7277:

Recept za palačinke brez jajc in mleka: - pirina polnozrnata moka - čičerikina moka (1 velika žlica) - malo radenske - sojino mleko - ščepec pecilnega praška - po želji ščepec soli - kokosova maščoba

Mizzi, kako si naredila šmorn? Nikoli ne bo tako dober, kot je iz bele moke in s sladkorjem. Ko ga delaš iz pz moke, moraš dati malo več tekočine in pusti ga nekaj časa stati - mogoče pripraviš maso že zjutraj in jo daš v hladilnik. Beljak vedno stepem, da je šmorn malo bolj puhast. Dodaš lahko pljunek ruma, itak alkohol izhlapi med pripravo. Tudi vanilija (ne sladkor, tista v prahu) izboljša okus. Vanilin fruktozni sladkor je sploh zakon za te zadeve (narediš sama tako, da daš v kozarec s fruktozo strok vanilije). Po moje bi tudi radenska pomagala.

tulka

mirelca  

član od: 12.1.2010

sporočila: 97

12. mar 2010 9:24

jaz sem čičerikino moko kupila v merkatorju vendar bi morala biti tudi v tušu... moja je od znamke biotop... na njej piše recept za palačinke brez mleka in jajc :) in mislim da je po montiju ;) tulka...tvojih ''smeti'' smo pa še kako veseli ;) mirelca

Marjanpn  

član od: 30.11.2004

sporočila: 115

12. mar 2010 9:30

joj, Tulka, zdej mam pa pokvarjen dan, sem brala glede kellog's in GI. A je res tako? Ampak jaz se jim ne MOREM odpovedat, joj, sm kr žalostna. Zdaj grem jokat.... Marjanpn

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

12. mar 2010 11:54

Ne jokat no... je gregorjevo

tulka

Lizzie  

član od: 26.2.2009

sporočila: 504

12. mar 2010 13:35

2 kivija, sok 2 pomaranč Z: polnozrnata žemlja, marmelada, kava K: špinača, hrenovka M: jogurt V: polnozrnate palačinke Tulka, nč ne smetiš, dobre informacije so vedno dobrodošle Lizzie

Marjanpn  

član od: 30.11.2004

sporočila: 115

12. mar 2010 15:15

evo sem že kul...čakam da me dam spustijo iz službe, sam je do 17.00 še dolga. Z: musli+mleko M: pomaranča, jabolko K: tunin namaz+ wasa kruhek+ solata M: kivi V: fižolova juha pa lep vikend punce! Marjanpn

MIZZI  

član od: 14.2.2009

sporočila: 41

12. mar 2010 15:31

tulka, hvala za nasvet glede šmorna. jaz sem ga pa delala kot običajno iz bele moke. Ja, masikaj se moram še naučit... Vanilijev strok sem pa že iskala ravno včeraj v sosedu na Šmartinski, pa ga nisem našla, al pa ne gledam prav. MIZZI

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

12. mar 2010 15:42

Mizzi, imaš zs.

Z: sok iz korenčka in rdeče pese, ovseni kosmiči z jogurtom

M: skuta

K: jota (brez krompirja)

V: ajdove kvašene palačinke s čežano

 

tulka

Sporočilo je spremenil(a) tulka dne 12. 2010 22:42

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti