Jedilniki po montignacu

mavrica*  

član od: 9.6.2008

sporočila: 39

23. feb 2010 12:34

Pozdravljene! Nekaj me zanima. Ali bi bilo po Montignacu (1. stopnja) če bi naredila PZ palačinke (jaz jih naredim brez jajc - samo pz moka, mogoče še malo ajdove, malo pecilnega, voda/radenska) z zelenjavnim nadevom. Recimo nadev iz šampinjonov ali pa s špinačo. Kaj se vam zdi? Pomoje bi šlo,....saj je nekaj takega kot PZ testenine z zelenjavo. Z: marmelada BS, PZ kruh, mleko M: jabolko K: radič s tuno in čebulo V: musliji z mlekom mavrica*

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

23. feb 2010 12:51

Če jih boš naredila tako kot si opisala, so palačinke popolnoma ok .

Jaz sem zbolela, bo kuhal mož, ko pride. Močno dvomim, da bo montiral , verjetno me bo cartal (upam).

tulka

Marjanpn  

član od: 30.11.2004

sporočila: 115

23. feb 2010 13:10

Tulka čim prej se pozdravi,evo en napitek, pa boš kmalu bolje. Ti kar jej, kar ti paše, samo da hitro okrevaš. Marjanpn

Mayisa  

član od: 11.8.2006

sporočila: 70

23. feb 2010 16:42

Z + M: donat, kapučino, ananas, jabolko, veliko vode K: tunina solata (tuna, grah, čebula, zelena paprika, malo sira, skuta) M: pomaranče, kapučino V: jogurt, košček temne čokolade veliko vode... Mayisa

mirelca  

član od: 12.1.2010

sporočila: 97

23. feb 2010 22:05

bla bla bla... mam preveč slabo vest, tko da se morem prvo ispovedat, šele pol spat :/ :) smo meli velikansko zalogo čokolade doma... in danes...so se je lotili... in ja... morala sem pomagati :/ preprosto ni šlo brez mene :/ hvala bogu da je ni več! ne bomo več delali zalog pri nas! :) ... no mi je že lažje :) aja... pa uni non stop z to vodo... veliko vode itd... jast ne moreem :/ pozabim, nisem žejna...ne vem :/ tiste vode z okusom bi še popila po 3Lna dan ma na navadno kar pozabim :/ ne vem kaj naj naredim, saj na dan ne popijem niti 1L... no so dnevi ko si zavežem flaško okoli vratu in potem gre...(ne dobesedno ma skoraj :)) kako gre vam s tem? ... no pa lahko noč :) mirelca

župca  

član od: 12.5.2004

sporočila: 348

23. feb 2010 22:26

z: kava, pz kruh z marmelado sf m: sojin višnjev napitek z jogurtom k: piščančje meso s porom in šampinjoni, zelena solata v: joj- sadna kupa s sladko smetano, pz testeninska solata s papriko in olivami, da bo reč še hujša pa še dve pesti čipsa za povrh (pa še sem lačna) Ma, tile večeri me vedno spravijo v greh. Cel dan kar gre, zvečer pa... ni za govoriti. Potem se pa jezim sama nase (ko bi od te jeze vsaj kaj shujšala) lp, župca

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

24. feb 2010 9:16

mirelca, kar se vode tiče - imam enak problem. Pomagala sem si s tabelo (ne se smejat, prosim) nad kuhinjskim koritom. Tam si delam kljukice, vsaka pomeni kozarec vode. Vsakič ko pridem do korita, jo zagledam in se spomnim, da moram piti. Eno pollitrsko flaško vode vzamem s sabo v službo, če je ne popijem do konca službe se prisilim, da jo spijem, preden grem domov. Če veliko pijem, sem precej manj lačna. Tudi 20 minut pred obrokom se splača spiti kozarec vode, ali pa jesti juho - poveča občutek sitosti.

Župca, za večerjo se super obnesejo zelenjavne juhe, mineštre in podobno - lahko se naješ do sitega in ne boš čutila nobene potrebe več po 'dodatkih'.

Zdaj grem nazaj v posteljo .

tulka

Marjanpn  

član od: 30.11.2004

sporočila: 115

24. feb 2010 9:20

A še jaz mal pojamram, mene tile večeri resne gredo od rok, enako. včeraj sem se lotila "pombrčkov"-ene vrste čips za otroke. Danes spet odločena da rečem temu STOP, verjetno ima tulka prav glede tabele, jaz bi rabla kr cel zvezek, kot ene vrste dnevnik. Tako da danes ne bom napisala kaj bom jedla,bom raje jutr za nazaj povedala vse....mirelca ko boš od jeze kaj shujšala, mi javi, do takrat pa se ne bom jezila ko bom grešila..... Marjanpn

Marjanpn  

član od: 30.11.2004

sporočila: 115

24. feb 2010 9:21

župca, si pa kot jaz glede večerov.....morva skupaj kaj ukrent.... Marjanpn

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

24. feb 2010 11:05

Punce, od jeze rit rase

tulka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti