Jedilniki po montignacu

_sunny_  

član od: 16.2.2010

sporočila: 5

16. feb 2010 20:36

Hei montinjačke in montinjački! Že nekaj časa, spremljam vaš forum in sem čisto navdušena nad Montignacovo metodo prehranjevanja. V prvi vrsti, sem zanjo odločila ker bi rada izgubila nekaj kg : višina 166cm, teža:68 kg .... Sedaj jem po tej metodi 2 dni in se mi zdi super - nič lačna kar mi je zelo pomembno. Full bi vas pohvalila, za to domislico saj dobiš nek vtis - kako se prehranjavat, pa tudi krasne ideje imate glede izbire živil. LP, Sunny

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

16. feb 2010 22:48

_sunny_, dobrodošla!

Ugotavljam, da je bolje, če si vsaj približno sestavim jedilnik vnaprej - potem točno vem, kaj kupiti v trgovini, pa tudi bolj raznoliko jem. Me pa nekaj zanima - kako je z vašimi družinami? Ste jih pritegnili v ta sistem, delate kombinacije ali kuhate zase čisto posebej?

Z: lahki jogurt z ovsenimi kosmiči, nesladkan čaj

M: jabolko

K: pirina kaša z gobami in zelenjavo

V: zelena solata

tulka

Mayisa  

član od: 11.8.2006

sporočila: 70

17. feb 2010 9:52

Jaz se prehranjujem po Montiju od maja lani. Kar hitro izgubila 8 - 7 kg, zdaj pa že nekaj časa ostajam na mojih kg. Iz prehrane sem izločila krompir, kruh...če že jem kruh,jem tistega od Montija ali podobnega, izogibam se testeninam, rižu, sladkorju, moki (za zgoščevanje jedi sem zdaj kupila moko od Montija). Tu pa tam seveda kršim, seveda zmerno in ne pretiravam količinsko (npr. krofi,jabolčne pite, štrudlji, bureki...) se ne odpovedujem in če vidim, da gre 2 kg navzgor, jih uspešno in hitro spet izgubim. Ne kuham posebej za moje člane, le jaz iz tistega kar skuham, pojem kar je dobro za vzdrževanje kg (po Montiju, po ločevanju, manjšo porcijo ...). Tako, meni to uspeva, telo se je navadilo takšnega prehranjevanja in vse kar pojem kar ni primerno, mi je slabo - počutje je občutno slabše. Lep pozdrav! Mayisa

_sunny_  

član od: 16.2.2010

sporočila: 5

17. feb 2010 11:10

Živjo punce! imam eno vprašanje Kupila sem marmelado iz mercatorja - zdravo življenje, vsebuje 28 g sladkorja, ob strani pa piše da nima dodanega sladkorja, da je sladkor prisoten v marmeladi naraven?? Je to VREDU ? moj jedilnik. z: pz kruh + posneto mleko k: ribica na žaru + solata (ledenka) v: solata iz belega fižola in paprike _sunny_

Marjanpn  

član od: 30.11.2004

sporočila: 115

17. feb 2010 13:04

Evo, jaz na starih tirih spet. Z: kruh, črna žitna kava z mlekom M: jabolko K: pečena zelenjva, pire krompir, solata (to je bilo na meniju) M: jogurt 1,3 % V: solata Po hlačah se mi pozna, da sem shujšala. danes je pepelnica, torej strogi post. A ste za to, da se za naslednjih 40 dni odrečemo nečemu? Jaz bi se kruhu, sam potem ne vem kaj bo ostalo za zajtrke :) Marjanpn

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

17. feb 2010 14:08

haha, Marjnpn, jaz sem se za 40 dni odpovedala sladkariji

Če se odpoveš kruhu, ti za zajtrk ostanejo kosmiči z mlekom ali jogurtom ter beljakovinski zajtrki (npr. jajca)

tulka

Marjanpn  

član od: 30.11.2004

sporočila: 115

17. feb 2010 14:52

Ej bravo tulka, ideja se bom jaz pridružila raje temu, da ne jem sladkarij 40 dni. evo super greva v boje s kilogrami...ha ha....Kosmiči - kateri so najboljši, jaz imam zelo rada cornfleks, sam to je koruza k jo ne smeš a ne? Jogurte obužujem. Bom probala, še to a wasa kruh se šteje za kruh? Marjanpn

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

17. feb 2010 15:34

Wasa kruh šteje za kruh , ja. Cornflakes so koruzni kosmiči, teh se izogibaj, imajo zelo visok GI.

Največkrat jem ovsene kosmiče, polnozrnate pšenične, pirine ali ječmene. Lahko kupiš magari pripravljeno mešanico, samo pazi na sestavine. Jaz jih mešam doma - z lešniki, suhimi slivami, naribanim jabolkom...

tulka

mirelca  

član od: 12.1.2010

sporočila: 97

17. feb 2010 16:22

jst bom počas obupala... nč se ne premaknejo kile... :/ ne vem ali delam kaj narobe ma načeloma se držim montija... mislim pa da tudi manjše napake nebi bile tako drastične da se mi že 3. teden kazalec na tehtnici ne premakne?! res se trudim... :/ Z: 2 kivija in voda z limono (danes mi je zmanjkalo kvasa) M: 2 jabolki K: pol manga + cvetača z jajcem, sirom, šunko in malo smetane za kuhanje... (v pečici...mmm :)) V: ostala polovica manga + (če bo sila še kakšna hrenovka) + sadje mirelca

ADRIJANAM  

član od: 15.10.2006

sporočila: 212

17. feb 2010 18:23

jabolko Z: pz kosmiči, posneto mleko M: malo prekajenega sira, paprika, paradižnik K: Postrv in solata V: grška solata Jedilnike sem nekako prilagodila, da mi ni treba vedno kuhati za družino posebej. Na primer če jem ribe jih tudi oni, zraven ponavadi dobijo še blitvo s krompirjem, jaz se krompirju odrečem. TAko je tudi če jem meso, moja priloga je zelenjavna, njim pa skuham še kakšen krompir, riž, njoke ali kaj podobnega. Sem pa tudi pri jedilnikih za ostale družinske člane spremenila to, da sedaj jedo polnozrnate testenine, divji riž, kvinojo, polnozrnat kruh, ki ga pečem sama doma. Adrijanam

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti