Jedilniki po montignacu

Lizzie  

član od: 26.2.2009

sporočila: 504

11. feb 2010 13:51

tigris: ajdova kaša ima GI 40 Lizzie

ADRIJANAM  

član od: 15.10.2006

sporočila: 212

11. feb 2010 15:46

pomaranča Z: pz kruh, marmelada, nesladkani čaj M: jabolko, pest mešanih oreščkov K: puranji zrezek, cvetačni pire, zelena solata V: tuna, paradižnik, paprika v solati Mirelca tudi jaz prej nisem ajdove kaše uporabljala. Probala sem jo pred nekaj tedni prvič, okus mi je zelo všeč. Ne spominjam pa se nobenega drugega živila, ki bi imelo podoben okus. Adrijanam

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

11. feb 2010 22:53

Z: jogurt in polnozrnati piškoti

M: jabolko, suhe slive

K: kumarična juha, fileji morske plošče, špinača s koprivami, zelena solata

V: musaka brez krompirja in motovilec v solati; črna čokolada

tulka

župca  

član od: 12.5.2004

sporočila: 348

14. feb 2010 13:34

z: kava, ovseni kosmiči znm jogurtom m: sojin napitek češnja razredčen z vodo k: pečena postrv z zelenjavo v: sadje, jogurt? mirelca, ajdova kaša je zelo okusna. Tudi jaz je prej nisem jedla. Običajno jo pripravim s praženo zelenjavo. Zjutraj skuham kašo cca 5 minut. Za kosilo pa prepražim čebulo, papriko, morda malo jajčevca zrezanega na kocke ali por. Obvezno dodam šampinjone v slanici in na koščke narezan file paprike v kisu. Tako je kaša bolj sočna. V pripravljeno zelenjavo dodam kuhano kašo, dodam začimbe in to je to. Zraven pa še skledo solate. Sem pa tudi že poizkusila ajdovo kašo z jogurtom namesto kosmičev ter ajdovo kašo v solati s kislimi kumaricami, papriko, kuhanim grahom, malo gorčice itd. Lahko tudi ajdova kaša kot priloga kateri drugi nemesni jedi, morda prelita z malo bučnega olja, kaprami,... lp, župca

mirelca  

član od: 12.1.2010

sporočila: 97

14. feb 2010 18:59

hvala Župca :) Z: voda z pivskim kvasom (sm prow ponosna na svojo kožo :)) + kivi + pz kruh z marmelado K: cvetača (gratinirana z šunko, sirom in hrenovko) + kos čokoladne rolade (valentinovo? ;)) M: jabolka + čokolada z kakavom 72% V: sadje aja...pa veselo, lepo in zaljubljeno valentinovo vsem ;) mirelca

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

14. feb 2010 22:34

župca, hvala za idejo z ajdovo kaše, tudi jaz iščem kaj novega :)

tulka

Edija  

član od: 28.3.2009

sporočila: 26

15. feb 2010 8:00

Ola! Oprostite ker vdiram...sem na ločevalni drgač...vidim, da uporabljate kvas. Kakšn kvas je to? Navadn kvas v kocki? Ga daš v vodo al kako? Hvala stokrat!!!! Edija

mirelca  

član od: 12.1.2010

sporočila: 97

15. feb 2010 9:53

živjo! jst uporabljam kvas...pivski kvas... ga dobiš v lekarni, ubistvu je kot prah (1,28€) ful poceni reč, ubistvu pa tud ful zanič ma se navadiš... jst dam vsako jutro 1 žlico kvasa v vodo in to popijem...se mi je koža v 2 tednih tko izboljšala da se ne prepoznam...to je pač nadomestek vitamina B...monti ga v svoji knjigi priporoča... upam da bo pomagalo, čene pa kr uprašaj ;) Z: voda z pivskim kvasom + jabolko + vložene fige (za katere ne vem če vsebujejo slatkor saj so domače ma zelooo fine ) K: zelenjavni polpeti z hrenovko V: čežana mirelca

Edija  

član od: 28.3.2009

sporočila: 26

15. feb 2010 13:35

Mirelca hvala ti! Se mi je zdelo, da bo nekaj tazga;) Jst mam precej poškodovano kožo od mozoljev v nosečnosti, lasje se mi pa itak nenormalno mastijo tako, da bo to zihr prava stvar zame. montija sem pa ravno prebrala...ma to bo moje sveto pismo:))))) všeč!!!! sam sm začela z ločevalno in bom vstrajala do konca..no pa sej splošna načela so dosti podobna. Je pa tudi knjiga Zdravi in vitki brez maščob fenomenalna:)))) Uspešno še najprej!!!! Edija

Marjanpn  

član od: 30.11.2004

sporočila: 115

16. feb 2010 12:58

Da se še jaz malo javim, bili smo namreč na dopustu 14 dni in odrezani od interneta. Malo sem pazila kaj sicer jem, sem pa zato prekinila dieto, ker ni bilo mogoče izbirati. A vseeno grem sedaj ponovno nazaj. Z: musli in mleko M: kava K: sardele, krompirjeva solata M: jabolko V: ričet Marjanpn

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti