Jedilniki po montignacu

Lizzie  

član od: 26.2.2009

sporočila: 504

3. feb 2010 9:32

2 kivija, 2 pomranči, navadna voda Z: čaj (z malo fruktoze), wassa kruhki z lahkim sirnim namazom K: meso z zelenjavo M: jabolko V: cottage cheese Lizzie

mirelca  

član od: 12.1.2010

sporočila: 97

3. feb 2010 18:31

Z: voda + pivski kvas in 2 mandarini M: goveji zrezek v naravni omaki K: 3 manši zelenjavni polpeti + 2 hrenovki V: sadje sadje jem tudi med obroki... je to narobe? al bi se morala držati samo obrokov? mirelca

ADRIJANAM  

član od: 15.10.2006

sporočila: 212

4. feb 2010 12:36

pomaranča Z: pz kruh, marelična marmelada sf M: jabolko, pest mandelnov K: brancin, solata iz stročjega fižola V: če me ne bodo na sestanku v šoli dosti "nafutrali" , zelenjavna juha Adrijanam

Lizzie  

član od: 26.2.2009

sporočila: 504

4. feb 2010 15:07

2 kivija, 2 pomaranči, navadna voda Z: pirin kruh, lahek sirni namaz, kava K: dušeno kislo zelje in pečenica (kuhana, nato malenkost popečena) M: pistacije V: jogurt z ovsenimi kosmiči Lizzie

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

4. feb 2010 21:12

mirelca, naj ne bo presladko sadje (npr. banane)

Z: pomarančni sok, pz kruh z marmelado sf

M: kava

K: jota brez krompirja

V: jogurt

tulka

mirelca  

član od: 12.1.2010

sporočila: 97

6. feb 2010 19:18

hvala tulka... sicer pojem včasih tudi banano vendar zadnje čase nisem tako lačna, zasiti me kosilo tako da za večerjo pojem pač več sadja in mi to zadostuje... nisem lačna le včasih mi zapaša kaj slatkega pa se lotim suhih fig...(kar je verjetno kar precej slatko) ma mislim da ni prevelikan napaka glede na to da mi zamenja obrok... Z: voda z pivskim kvasom + 2 kivija + mandarin K: pz makaroni z gobovo omako M: banana V: mandarini + sadni jogurt iz posnetega mleka z 0,1% mm + pz tuševi kosmiči (mislim da imajo umes tudi nekaj koruznih kosmičew...narobe?) saj sadni jogurt ni prepovedan? al pač? in... ali katera že občuti kakšne spremembe pri teži? lp, pa srečno mirelca

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

6. feb 2010 19:43

mirelca, če ti živilo z visokim GI zamenja obrok, ti bistveno bolj vpliva na krvni sladkor in občutek lakote, ki temu sledi. Načeloma je bolje, da nekaj z visokim GI mešaš z živili z zelo nizkim GI (tako je skupen GI celotnega obroka še vedno relativno nizek).

Pri tuševih kosmičih poleg deleža koruznih kosmičev (GI: 85!!!) še preveri količino sladkorja (ali sladil), rozine (GI: 65) ter riževe kosmiče (GI: 85)...

Z: voda, ržen kruh z marelično marmelado sf

M: kava, jabolko

K: pz quiche a la Montignac; zelena solata 

V: postrv z blitvo; solata

tulka

mirelca  

član od: 12.1.2010

sporočila: 97

6. feb 2010 21:13

ja na njih piše da so polnozrnati... vem da naj nebi bili prav vendar z drugimi kosmiči nimam iskušenj (ubistvu jih niti ne poznam...) tako da ne vem kaj naj uporabim namesto tega... no saj obrok mi zamenja razno sadje, banana je zame že velika pregreha kar se zgodi 1x na mesec :) večinoma jem kivi, mandarine, jabolka, pomaranče... kaj pa jogurt? se opravičujem če sem sitnu ampak samo tako lahko izvem kaj delam narobe... :) hvala tulka, ker si vzameš čas za moja ''bedna'' uprašanja :) mirelca

Lizzie  

član od: 26.2.2009

sporočila: 504

7. feb 2010 9:10

mirelca, jaz si kupim čisto navadne ovsene kosmiče in jim potem dodam mleko ali pa jogurt, lahko tudi kakšno sadje z nizkim GI. Jogurt pa jem navadni 1,3% ali pa 0,1% baje itak ni bistvene razlike, tudi če je 3,2%. Jem pa samo navadnega, ker mi sadni niso dobri. Raje si sama dam noter sadje. Če se mi pa lušta kaj sladkega - naprimer pred TVjem se pa lotim pistacij ali arašidov (tiste k moraš sam luščit). Ima oboje nizek GI, pa zelo hitro si sit ;) 2 kivija, 2 pomaranči, navadna voda Z: wassa kruhki, marmelada SF, kava K: pičančja prsa na žaru, zelena solata M: jabolko V: jogurt z ovsenimi kosmiči Lizzie

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

7. feb 2010 14:57

mirelca je napisal/a:
ja na njih piše da so polnozrnati... vem da naj ne bi bili prav vendar z drugimi kosmiči nimam iskušenj (ubistvu jih niti ne poznam...) tako da ne vem kaj naj uporabim namesto tega... no saj obrok mi zamenja razno sadje, banana je zame že velika pregreha kar se zgodi 1x na mesec :) večinoma jem kivi, mandarine, jabolka, pomaranče... kaj pa jogurt? se opravičujem če sem sitnu ampak samo tako lahko izvem kaj delam narobe... :) hvala tulka, ker si vzameš čas za moja ''bedna'' uprašanja :) mirelca

Jogurt je čisto ok, kot je napisala Lizzie ni blazne razlike med navadnim in lahkimi (v lahkih je manj maščobe, a več gostil). Pri sadnih jogurtih bodi previdna - beri deklaracije. Na kakšnem na veliko piše, da nima maščob, hkrati pa ima veliiiko sladkorja - nekje morajo nekaj dodati, da je stvar užitna. V bistvu je bolje, da vzameš sadni jogurt s 3,2 maščobe in izbereš takšnega s čim manj sladkorja ter sladil.

Žal ne smem delati reklame, lahko pa mi pišete na zs, če vas zanima rezultat eko testa slovenskih jogurtov ter probiotikov.

Še en članek o kosmičih: http://www.viva.si/clanek.asp?arhiv=1&id=204

Sama kupujem tele polnozrnate izdelke: http://www.zito.si/index.php?id=511

tulka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti