Jedilniki po montignacu

Marjanpn  

član od: 30.11.2004

sporočila: 115

25. jan 2010 10:13

No, jaz imam navado, da sem čez vikend na off s to sodobno tehnologijo, zato si doam ne prižgem računalnika, razen če je to nujno potrebno. Mi je pa včeraj še vaga crknila, no baterija je šla, tako da se nisem vagala. Sem bila pa pridna včerja za kosilo sem imela pohanega piščanca in zelenjavo, solato.....super je Marjanpn

ADRIJANAM  

član od: 15.10.2006

sporočila: 212

25. jan 2010 15:42

Z: posneto mleko s polnozrnatimi kosmiči M: pest orehov, jabolko K: divji riž (ki ga bom jedla prvič in upam, da mi bo všeč) s šampinjonovo omako V: ker bo pozno kosilo, bo za večerjo samo doma pripravljen kefir Adrijanam

Marjanpn  

član od: 30.11.2004

sporočila: 115

25. jan 2010 15:50

Z: pomarančni sok, musli z mlekom M: mandarina K: solata s piščancem M: jabolko V: segedin Marjanpn

mavrica*  

član od: 9.6.2008

sporočila: 39

25. jan 2010 16:01

Pozdravljene! Sem bila navdušena ko sem opazila da nekatere jeste muffine, pa sem jih hotela še jaz naredit. Ko sem pa videla recept, sam opazila da muffini sploh niso po Montignacu, namreč polnozrnata moka, jajca, margarina in jogurt ne gredo skupaj. Sedaj sem pa vsa nesrečna Bom mogla pogruntat kakšno drugo verzijo ... mavrica*

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

25. jan 2010 16:58

Ja, mavrica, oprosti, muffini niso za prvo stopnjo!

Z: jogurt, pz pšenični kosmiči

M: kava, jabolko

K: beluševa juha, pz svedrci s pestom in paradižnikom; stročji fižol v solati

M: oreški

V: odščipanci, sladko zelje, zelena solata

tulka

Marjanpn  

član od: 30.11.2004

sporočila: 115

26. jan 2010 11:15

Evo, mene, no pa začnimo, lačna sem tolk da bi vola pojedla s kostmi vred, a žal se bom zadovoljila kar s temle. Z: pomarnačni sok, musli M: čaj K: pečena škarpena, solata, zelenjava M: kivi, mandarina, V: wasa kruhki, pusta skuta, paradižnik Marjanpn

ADRIJANAM  

član od: 15.10.2006

sporočila: 212

26. jan 2010 14:29

pomaranča Z: PZ kruh, marmelada bs M: sir, paprika K: postrv na žaru, fižolova solata V: grška solata Adrijanam

arksi  

član od: 27.9.2007

sporočila: 24

27. jan 2010 10:38

Mislim, da imate premalo obilne zajtrke. Sama sem poskusila, natančno prebralo in še prebiram več njegovih knjig, pa mi je ratalo.Sem polna energije,dobro spim, se dobro počutim in nikoli nisem lačna. Zjutraj ko vstanem najprej spijem 3 dcl mlačne vode,pojem jabolko ali kak drug sadež. Kasneje črno kavo in čez kake pol ure močan zajtrk: 1. 2 kuhani jajci+ 10 dka salame ali sira 2. Zeliščna skuta+ polnozrnata žemljica 3. 5-10 dkg salame + 5-10 dkg sira 4. Na 4 rezinah pršuta (ca 5 dkg)popečem 2ajci in 5 dkg sira. 5. Skuta + tuna 6. jogurt + kosmiči 7. Polnozrnata žemljica,marmelda 8. cela hrenovka + gorčica Malica : sadje ali oreščki Kosilo : obvezno nemastna juha,čez pol do uro pa glavni obrok : pravilno sesstavljen- glej forum Malica: kozarec naravnega sadnega soka Večerja: rezina sira ali 5 dkg čokolde več kot 80 °%,ali pes lešnikov,mandeljnov, ali kombinacija suho sadje in mandeljni. Od sredine avgusta 2009 do danes sem shujšala 8- 9 kg,a nikoli nisem bila lačna. V tem času nisem pojedla nič krompirja in nobene stvari iz bele moke.Pečem pa peciva po Montignac-u. recepti in več preberi : http://montignac.mojforum.si/ Veliko sreče. arksi

Marjanpn  

član od: 30.11.2004

sporočila: 115

27. jan 2010 13:31

Arksi, super, končno ena k se je opogumila in povedala kako so šli kg dol. Mene pa zanima, kje bi našla pravilno sestavljen obrok. Men je problem, da zjutraj ne morem toliko pojesti. Sem pa ugotovila, da mi izredno paše zjutraj sok pomaranče, oz, grenivke. Z: sok pomaranče, musli z mlekom (ne vem če je to po Montiju, ampak bo) M: 2 kivija K: oslič, krompirjeva solata M: 2 jabolka V: wasa kruhki, pusta skuta, paradižnik Mal se še učim, danes bom stopila na vago, sem končno kupila, novo baterijo. Kako pa je s jutranjo kavo? Jaz se ji težko odpovem, pa ne vem al naj bo to pregreha al se jo probam odvadt. Marjanpn

Lizzie  

član od: 26.2.2009

sporočila: 504

27. jan 2010 13:40

Arksi, kakor komu paše. Ti mogoče po mojem zajtrku ne bi bila sita, jaz pa sem dobesedno polna. Vem pa, da ko je babi hujšala se je stalno pritoževala da je lačna. Sicer pa mislim, da nekdo, ki hujša iz 100 kg more imet (in je navajen) večjih obrokov, kot pa nekdo, ki začne hujšat pri 65kg. Upam, da nisem zdj koga užalila, je bila sam primerjava :) Marjanpn na tem forumu, ki ga je omenila arksi so gor tudi .pdf knjige od Montignaca, če jih slučajno nimaš. Vem, da sem si jih enkrat poleti snela tam dol. Najbolj pravilno sestavo obrokov najdeš v Montijevi knjigi. Jaz se ne držim 100%, se velikokrat pregrešim, ampak v osnovi se poskušam držati. Sem od poletja shujšala 5kg, zdj morem pa še 5kg pa sem na idealni teži. Predvsem so mi problem večerje. Aja pa poleti mi je bilo velik lažje hujšat, kot pa zdj pozimi, hehe, pa sploh ne vem zakaj. Najbrz poleti od vročine nisi toliko lačen :) Lizzie

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti