Jedilniki po montignacu

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

14. jan 2010 19:46

mirelca, v šolo še hodiš ali v šoli delaš? Sprašujem zato, ker je velika razlika - si lahko tam kje kaj pogreješ, imaš svoj kabinet, kjer v miru poješ... ali pa je vedno okrog tebe polno ljudi, ki ti bodo gledali v malico.

Predlagam razne solate s polnozrnatimi makarončki ali neprečiščenim rižem (npr. neprečiščen basmati se kar lepo skuha, ni tak da ga komaj žvečiš), ali pa z žiti ali s stročnicami (ki jih lahko potem kombiniraš s tuno), noter pa še ogromno zelenjave. Tudi sadje je seveda ok, vendar potrebuješ nekaj, kar te bo držalo pokonci do 16h. Jaz si včasih nesem v službo tudi kakšno toplo juho v termovki - jo doma zmiksam, da je tekoča in spijem v kabinetu. Samo pazi na vonjave, ne kakšnih hudih zeljnih juh ali česa podobnega s sabo nosit...

Z: ovseni kosmiči s sadjem

M: kava, domač breskvov kompot sf

K: kumarična juha, neprečiščen riž basmati z melancani in provansalskimi začimbami; malo zelene solate

M: črna čokolada s timijanom

V: hrenovke na žaru, zelena solata

tulka

mirelca  

član od: 12.1.2010

sporočila: 97

14. jan 2010 20:15

še vedno hodim v šolo, to je največji problem da si ne morem uštimat enega normalnega obroka! dobivamo ''topli obrok'' (sendviče, bureke, pice in učasih pasulj...) kar pa mi ne tekne....tako da jem samo sadje...ampak tako zelo teško funkcioniram... kaj pa suho sadje? suhe marelice recimo? košček sira? je prepovedano? kave pa ne pijem, mi okus ni ušeč :/ se opravičujem za pomanjkljive info prej :) stara sem 19 let... :) zdravstvena šola... :) ne znajdem se še s pravilnim kombiniranjem hrane, mi deluje kar precej zkomplicirano, natačno in skoraj neizvedljivo... glede na to da si moram sama pripravljati :) pa ve občutite kakšno razliko? jst ms začela z montijem (na svoj način...popačen torej) začetek decembra...umes še 12 dni počitnic (nič montija) in veliiike napake v ''pravilnih'' montijevih obrokih...pa sem še zmeraj shujšala za 5kg :) ne vem čemu naj pripišem zasluge :) lep pozdrav in veliko sreče in lepa hvala nesrečnicam, ki so sprejele teško nalogo : pomagati mi ;) mirelca

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

14. jan 2010 22:49

Suho sadje je ok (npr. suhe brusnice, marelice, slive), samo ne pretiravaj, ker je v njem veliko sladkorja. Rozine imajo visok GI.

Tudi oreščki so zelo v redu, vendar spet ne pretiravaj, tokrat zaradi maščob. Ena pest je dovolj - naj bi jih pojedel največ 15 na dan (to je petnajst lešnikov ali petnajst orehov ali...).

Sir je tudi ok, vendar ne pretiravaj - nujno izberi sir z manj maščobami, Šmarski jih ima npr. 25%, v Hoferju sem videla tri z 18%. Pazi pri oznakah 'lahki' - Lahki Jošt ima npr. še vedno 35% maščobe v suhi snovi.

Čokolada naj bo čimbolj črna, spet beri deklaracije (koliko je v njej maščobe in sladkorja) - se najde npr. 85% čokolada (govorim o deležu kakava) s tako packarijo noter, da gate trga (se opravičujem izrazu, ampak tako pač je). Sama si raje sem ter tja privoščim kakšno organsko čokolado (ali bio, če hočete), pa te malo manj. (ampak pridejo dnevi ko lahko brez težav pojem celo Milko, da ne bo kdo mislil, da sem perfect )

Ampak to so le prigrizki ali poobedki... pri 19h boš morala jesti tudi kaj konkretnega, zdravje je vsekakor prvo. Še enkrat povem, pri Montignacovi metodi prehranjevanja naj NE bi bil lačen. Še vedno zagovarjam solate v vseh možnih različicah - samo pravilno jih moraš skombinirati, pa se naješ do sitega.

tulka

ADRIJANAM  

član od: 15.10.2006

sporočila: 212

15. jan 2010 12:01

jabolko Z: kefir, pz kruh M: par rezin sira, rdeča paprika K: Cvetačni pire, grah in kvinoja V: hranovka, solata (motovilec) Adrijanam

mejačka  

član od: 17.10.2008

sporočila: 601

15. jan 2010 18:29

Kolega ki ima kar nekaj kilogramov preveč, rad pa ima meso, bi rad poizkusil z mesno dieto. Prosim za kak link,oz.nasvet mejačka

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

15. jan 2010 19:59

mejačka, naj poskusi z dieto Dr. Atkinsa, t.i. Atkinsonova dieta. Lahko si ogleda tudi dieto South Beach. Google ti vrže morje jedilnikov.

Kar se Atkinsonove diete tiče, mene tako visok vnos beljakovin in maščob ne prepriča. Zagovarjam uravnoteženo prehrano...

Z: ajdov kruh z orehi, slivova marmelada sf

M: kava

K: porova juha, pz špageti z žajbljem, česnom in črnimi olivami; radič v solati

V: škampi na žaru, zelena solata

tulka

župca  

član od: 12.5.2004

sporočila: 348

16. jan 2010 17:49

oh, mirelca, čisto sem zgrešila. Jaz pa sem mislila, da imaš pravo učiteljsko službo s svojim kabinetom, kjer si lahko delaš okusne monti malice. Glede na svoja leta so moji nasveti čisto neustrezni in preskromni. Tulka ti je že marsikaj navedla. Še vedno pa ti predlagam, da si v knjižnici sposodiš monti knjigo in si jo prebereš. Ko boš razumela delovanje presnove, si boš lahko tudi sama odgovorila na več vprašanj in ugotovila, kaj lahko ješ. Z: čaj, kava, salama, kumarice, sir M: grozdje K: goveja juha, rdeče zelje, govedina, hren, zelena solata V: ? lp, župca

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

16. jan 2010 19:58

Z: voda, ajdov kruh s slivovo marmelado sf

M: kava

K: tunini polpeti, zelena solata (za ostale še pire krompir)

M: rebro črne čokolade s sivko

V: jogurt

tulka

župca  

član od: 12.5.2004

sporočila: 348

17. jan 2010 12:13

tulka, sem te hotela že nekajkrat vprašati: ali pečeš sama kruh? Imaš kak poseben recept ? župca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti