Jedilniki po montignacu

župca  

član od: 12.5.2004

sporočila: 348

13. jan 2010 20:00

živijo mirelca, čestitam za kile. Vsaka čast. Za zdrob ne vem, se mi zdi, da pri montiju ne bo šel skozi, še posebej z mlekom ne (oglj.hidrati in beljakovine), če imaš v mislih dobri stari "mlečni gris". Tulka je tukaj naj-strokovnjak. Glede ločevanja ogljikovih hidratov in beljakovin pa priporočam, da si prebereš njegovo knjigo, kjer razlaga, kaj se dogaja v prebavnem sistemu pri kombiniranju različnih jedi in kakšno vlogo igra glikemični indeks. V grobem ti bo vse jasno. Jaz sem kljub temu, da sem se pred leti čvrsto držala montija (in tudi med drugim precej shujšala), najprej prebrala strani tega foruma in obiskala linke, ki so ga montijevke na forumu prilepile. Pa vidiš, da ti za zdrob ne morem odgovoriti preprosto za to, ker to nisem še nikjer zasledila. In še moj jedilnik: Z: soja napitek, čaj, pz kruh z marmelado sf M: sadje K: ješprenj z zelenjavo V: kompot, pest mandeljnov lp, župca

župca  

član od: 12.5.2004

sporočila: 348

13. jan 2010 20:09

marjanpn, poglej tale link: http://miljenka-zg.coolinarika.com/forum/view ne vem, če sem ga dobro prilepila. Tudi slovenščina ni. Nekaj strani nazaj pa lahko najdeš link za tabelo v angleščini, ki ga je prilepila tulka. Drugače pa vtipkaj v google glikemični indeks ali montignac in boš zagotovo našla to, kar iščeš. župca

ADRIJANAM  

član od: 15.10.2006

sporočila: 212

13. jan 2010 20:12

Z: ržen kruh, marmelada bs, nesladkan čaj M: mandarine K: zrezek iz pustega mletega mesa in grah v omaki V: jogurt Tudi jaz mislim, da zdrob pri tej dijeti ne pride v poštev. Glede živil z nizkim GI so v njegovi knjigi razpredelnice in razvrščena živila in njihov GI po vrednostih od največje do najmanje in potem še po abecedi. Ker nima skenerja razpredelnice ne morem kopirati v računalnik. LP Adrijanam

Mayisa  

član od: 11.8.2006

sporočila: 70

13. jan 2010 20:38

Ali mogoče katera ve kako je z dobrimi kašnatimi klobasami. Ali so po Montiju? Jaz jih namreč v zimskem času obožujem, zraven pa kislo zelje. Mayisa

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

13. jan 2010 23:00

Marjanpn je napisal/a:
A ima katera seznam živil z nizkimi GI? Marjanpn

http://www.montignac.com/en/ig_tableau.php#bas

Glej tabelo, ki je zeleno obarvana... žal je v angleščini.

Mayisa: če je v kašnatih klobasah veliko maščobe (take so ponavadi dobre ), ne bo šlo. Paziti moraš še na to, da jih ne smeš kombinirati s kruhom - samo s kakšno solato, zelenjavno prilogo ali še več mesa. tulka

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

13. jan 2010 23:08

mirelca je napisal/a:
jst bi se vam tudi rada pridružla :) mam enih 6 kg za zgubit, montignaca sm začela pred dvema mescoma, (od takrat se 1000...x pregrešila med prazniki) in izgubila 5 kg... še 6 bi blo treba :) bi vas uprašala kaj menite o zdrobu za večerjo? naj bi tle res tako ločevali beljakovine od ogljikovih hidratov al se sam meni zdi? kaj pa kruh in salama za zajtrk? nebi šlo? lep pozdrav :) mirelca

 

Bravo za izgubljene kile!

Zdrob: odvisno katerega gledaš, načeloma ima GI med 60-70. Žal.

KAr se ločevanja beljakovin od OH tiče, sem ti poslala zs, da se tule preveč ne ponavljam.

Kruh in salama za zajtrk (spet žal) ne gresta skupaj. Lahko narediš beljakovinski zajtrk (npr. jajčka s slanino) ali nekaj z žitaricami (npr. ovseni kosmiči, polnozrnati kruh...).

tulka

Levinjav  

član od: 15.11.2005

sporočila: 447

14. jan 2010 11:05

Pozdravljene, Jutri se vam še jaz pridružim :), do avgusta moram s sebe spraviti 20 kg. Veliko vem, vendar upam, da mi uspe. Smejte se in lepo se imejte :) Levinjav

Marjanpn  

član od: 30.11.2004

sporočila: 115

14. jan 2010 15:36

Levinjav, pa super, jaz bi jih morala do poletja 10 kg, pa ne vem, sem bolj malo vztrajna. Z: pomarančni sok, musli z melkom K:špageti z šampinjoni M: mandraine V: jogurt navadni Marjanpn

mirelca  

član od: 12.1.2010

sporočila: 97

14. jan 2010 16:02

tulka, župca...najlepša hvala :) no hotla sm si mal priredit ta jedilnik glede na to da imam za izgubiti samo še 5 kg :) ampak se bom potrudila vendar je to kar precej teško ker pridem domow komaj ob pol 4h... do takrat sm v šoli in tam so mi na voljo sami nezdravi obroki... kosilo jem šele okoli 4h... (sedaj recimo :)) ima mogoče katera kakšno zamisel za mojo malico?? nekaj kar bi me zasitilo in bi bilo seveda po montiju... kuhana hrana seveda ne pride v poštev... :/ lp mirelca

župca  

član od: 12.5.2004

sporočila: 348

14. jan 2010 19:19

Oj, mirelca, jaz sicer ne delam v šoli, pridem pa po 16.uri domov in ti verjamem, da je kriza: lakota, ko so drugi že napolnili želodce. No, verjamem pa , da nimava najslabši delovnik. Jaz zajtrkujem pred odhodom v službo, nekje ob 7.30. Mi je bilo v začetku odločno prezgodaj, zdaj pa je čisto v redu. Pojem pz - polnozrnati kruh, tisti kupljeni v paketku, monti pravi pumpernickel, jaz jim pravim podplati. POjem pa vedno samo 1 kos, namažem pa z marmelado sf - s fruktozo, ker sem takšno skuhala jeseni (ampak gre ravno te dni h koncu - žal). Za malico pa pregrešni capuccino in potem še 2 x med službo sadje. Sadje ločujem, npr. posebej kivi, posebej pomaranče, posebej jabolko. Če je res kriza, potem sledi še ena kava (tavelika) zadnjo uro pred iztekom službe. To me potem drži, da nisem preveč tečna, ko pripravljam kosilo. V začetku je bila kriza, sem bila ves čas lačna, sedaj je bolje, mi gre tudi brez druge kave. Če sem pa imela kaj za grizljati v službi, sem vse pojedla. Torej moje pravilo: v predalih in omari samo papirji, nič hrane. Kosilo sledi takoj po službi, ko pa bo daljši dan, bom prakticirala najprej odhod na bližnji hrib in šele nato kosilo. Trenutno pa najprej kosilo in nato 1-urna hitra hoja po mestu. Za večerjo trenutno kompot. Najpametneje se mi zdi, da imam doma vedno nekaj, kar se ujema z monti prehranjevanjem in imam zelo rada. To se mi potem zdi kot nekakšen posladek. Trenutno tale kompot kombiniram s suhimi slivami, suhimi rozinami in odličnim čajem, ki ima okus po kuhanem vinu. Za povrhu pa še stisnjena limona. Če kljub temu misliš, da ne boš zdržala v službi dopoldan, si nabavi grelnik vode. V njem si lahko skuhaš tudi kakšen kompot, kakšno zelenjavo in seveda čaj ali kavo. Lakota nikakor ni po montiju, torej pridejo v poštev tudi še vse druge zadeve, ki jih predlaga v knjigi. IZ svojih izkušenj pa vem, da sem vedno vse pojedla, kar sem si prinesla v službo pa čeprav je bilo mišljeno za dva dni. Tako jaz. Drugi pa drugače, vsak je sam v svoji koži. Organizem pa se počasi privaja, ne gre hitro. in ko skrenem stran od montija, takoj začutim, da ni v redu. Upam, da nisem preveč dolgovezila. Z: čaj, pz kruh z marmelado sf M. kava, sadje K: kislo zelje in fižol V: kompot, pest mandeljnov (vem, da jih bom vzela, kompot pa že jem) lp, župca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti