Jedilniki po montignacu

Migla  

član od: 16.6.2004

sporočila: 1892

4. dec 2009 19:40

Na žalost sem vas za nekaj časa zapustila. Največji razlog je bil to, da nisem nič shujšala. Potem sem grešila (pa ne veliko)in bila na dopustu. Pridružim se vam v ponedeljek. Količine hrane bom zelo zmanjšala. Prebrala sem, da imajo lahko ženske v menopavzi težave s hujšanjem. Najbrž je to vzrok, saj sem ostala na isti teži. Lep vikend. Migla

župca  

član od: 12.5.2004

sporočila: 348

4. dec 2009 19:47

ej, migla, pozdravljena. Grešimo vsi, to je človeško. Samo težko je priznati, boli. Povej, kaj si v glavnem jedla, ko niso šle kile dol. Morda bo kdo vedel, ali je bilo v tvojih jedilnikih kaj narobe in ti bo znal svetovati. Spremljam še druge forume o monti prehrani in vidim, da se pišoči med seboj kar precej podpirajo. Saj zato pa smo vsi tukaj, kajne? lp, župca

Migla  

član od: 16.6.2004

sporočila: 1892

5. dec 2009 9:00

Sem prebrala članek od Montija, ki priznava, da imajo ženske v menopavzi lahko te probleme. Na krožniku sem verjetno imela preveliko hrane. Mislim, da sem se pravilno hranila. Tu in tam kakšna napaka. Zdaj, od ponedeljka bom pazila na male obroke. Da se bi do sitega najedla, pa moram pozabiti. Vseeno hvala. Migla

župca  

član od: 12.5.2004

sporočila: 348

5. dec 2009 19:26

migla, tega dela še nisem prebrala, čeprav bo kmalu prišel na vrsto . Mislim, da je bistvo montija še vedno v tem, da se naješ. Jaz to dosegam z veliko dodane zelenjave. Zraven tudi grešim in sicer s kavo, s katero si krajšam delovni čas. Pri njej se ne držim omejitev, spijem en kapučino z rjavim sladkorjem v sosednjem kafiču in en barcaffe capuccino z natreenom vendar z dodatkom pm mleka, ker je tak pač na razpolago pri nas v službi. S tem si pomagam v krizi, ko delovni elan upada ter lakota raste in bi drugače posegla po kakšnem čipsu v "fabriškem" avtomatu. Zadnjič, ko sem šla prej domov zaradi bolezni, so pa za kosilo padli sendviči. In to tisti pravi . Morda je problem večerja, poskusi spremeniti večerni jedilnik, privošči si nekaj z nizkim GI, kar ti je zelo všeč. Jaz si v šibkih trenutkih privoščim kaj neobičajnega, vendar zelo dobrega, kakšen "posladek", ki ni vedno poceni. Trenutno sem prenehala z ovsenimi kosmiči zvečer, ker se mi zdi, da kljub nizkemu GI niso lahka hrana. Nevarnost vidim tudi v enoličnosti, ki vodi v pregrešne misli. Najlažje mi pa je vstati od polne mize, ko ne kuham, ker potem ni nič po mojem okusu - poskusi, morda imaš kakšnega kuharskega antitalenta v hiši, ki ti bo zmanjšal tek (malo šale ampak meni pri meni je bilo oni dan tako). Kako pa kaj prebava? in še jedilnik za danes: z: čaj, kava, dve mandarini, pz kruh z marmelado sf (vedno samo en kos pumpernickla in domača res manj sladka marmelada s fruktozo) k:svinjska rapsodija, rdeče sladko zelje, zelena solata m: mandarine v: sir z nekaj suhimi marelicami lp, župca

župca  

član od: 12.5.2004

sporočila: 348

6. dec 2009 22:14

No, danes se paočitno pogovarjam sama s seboj. Ne vem, kaj mi je zadnje čase, ampak nisem več tako lačna med obroki. Očitno se je to, kakor je monti napovedal, uredilo samo po sebi. Vendar menim, da se bo moj želodček od časa do časa še kaj oglasil s požrešnim glaskom . Z: mandarina, kava, pz kruh z marmelado sf K: zelenjava po kitajsko, mesna kroglica, dušeno rdeče zelje, zelena solata M: mandarine, dve čokoladni kroglici po moje (temna čokolada s suhim sadjem, kokosom, ovsenimi kosmiči povaljana v kakavu) V: dve rezini sira ali kaj kuhate po montijevih receptih? Me res zanima, če kateri to uspeva. Zdi se mi namreč zelo veliko hrane in veliko kuhanja. lp, župca

mai  

član od: 2.3.2007

sporočila: 447

7. dec 2009 12:32

Z: mandarina, kruh, sirni namaz, kava bs, M: jabolko, K: sarma, V: zelena solata s tuno in sirom. Župca, včasih se lotim katerega izmed Montijevih receptov. Pa ni tako veliko packanja, kot se zdi. Knjige trenutno nimam pri roki, si pa včasih pripravim gobov narastek, pa pečeno zelenjavo, pa še kaj. Malo prilagodiš po svoje, pa je. Sploh gobov narastek mi je zelo všeč. Poskusi. jana

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

7. dec 2009 14:54

Evo me nazaj, težave z računalnikom porihtane, spet v lastni kuhinji, kar se prehrane tiče. Kljub hudemu kršenju Montija se mi nič ne pozna (o tem tud avtor sam piše, da trebušna slinavka po prenehanju z dieto še nekaj časa pravilno deluje, preden jo z napačnim prehranjevanje spet preobremenimo in se začnemo rediti). Zanimivo, opazila sem tudi to, da sem po piškotih, belem kruhu in belih testeninah naravnost sanjala o sladkariji... po večerji a la Monti pa nikoli. Stvar dejansko vpliva na krvni sladkor in posledično željo po dodatnem sladkorju.

Župca, nekaj časa sem kuhala po M. receptih, potem sem začela stvari poenostavljati. Drži tudi opazka o sprotnem nakupovanju, če se želiš do potankosti držati njegovih jedilnikov. Priporočam prilagajanje. In v t.i. šibkih trenutkih si privoščim kaj res 'hudega', recimo kupim kremšnito za moža in mu je malo zajem - mi sploh ne paše več. Če pojem kaj (po M. mnenju) res prepovedanega, si bom gotovo privoščila le malo in potešila hrepenenje po taki hrani. Če bi jedla pa kaj 'dovoljenega', bi se pa tega napokala in s tem naredila več škode kot koristi.

tulka

Migla  

član od: 16.6.2004

sporočila: 1892

7. dec 2009 15:33

Z: jogurt in kava M: jabolko K: zrezek in solata V: skuta in pomaranča LP Migla

župca  

član od: 12.5.2004

sporočila: 348

7. dec 2009 17:53

ojla, hvala vsem za odgovore. Mi je prav prijetno pri srcu, da ste mi odgovorile. Ja, tudi jaz sem opazila, da če se držim montija, potem nimam nekih groznih želja. Jaz sem naprimer nora na slane pregrehe. In zadnjič za "foro" poizkusim čips. Ni šlo, sem bila zelo vesela. Vrećka je ostala odprta in jo imam v službi že nekaj dni, jo bo treba že vreči v smeti. To se mi prej ne bi moglo zgoditi, bi pojedla tudi dve vrečki. Vem pa, da če se potrudim in nekaj časa v sili jem ne-monti, se mi bi odprl takšen apetit, da bi jedla in jedla in jedla. Zato belim prehrambenim stvarem pravim droga, ker me kar vleče in neprestano mislim na to. Včeraj pa sem naredila čokoladne kroglice iz črne čokolade in poizkusila eno in potem še eno. Za sladkosnedneže niso, ker v njih ni nič sladkorja, so bolj grenke kot sladke. Vendar sem brez težav sedela z njimi pred menoj na mizici in tudi danes me ne ganejo. Sem si jih pa naredila za prednovoletno vzdušje, da ne posežem po nečem res pregrešnem v primeru krize. Monti me je naučil, da nikoli ne smeš biti doma brez dovoljenih prigrizkov. Pa pustimo nekaj čvekanja še za jutri. Z: žajbljev čaj, pz kruh z marmelado sf M: kava, jabolko K: pečen piščanec brez kože, zelena solata (velika skleda) V: bodo odmrznjene višnje potem pa v sili še kos sira ali jogurt Zdajle grem pa pogledat recept za montijev gobji narastek. lp, župca

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

7. dec 2009 19:38

Župca ali kdo drug, bi lahko prosim recept za gobji narastek prepisale semle gor? Hvala vnaprej.

tulka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti