Jedilniki po montignacu

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

26. nov 2009 14:07

Testeninsko solato naredim s hladno stisnjenim deviškim olivnim oljem in limoninim sokom.

Nekje sem zasledila, naj bi bil GI ajdove kaše 40-45.

Z: polnozrnat prepečenec, jabolko

M: pest lešnikov

K: losos, brokoli, zelena solata; črna čokolada

V: zelenjavna enolončnica

tulka

župca  

član od: 12.5.2004

sporočila: 348

26. nov 2009 21:55

Tulka, hvala za prijazen namig o gi ajdove kaše. Takoj sem šla iskat tudi za pz testeine in ugotovila, da je gi enak. Torej imam takoj večjo izbiro hrane brez slabe vesti. Katere pz testenine pa ti kupuješ? Jaz sem včasih pirine od domačega proizvajalca, tuje sem našla pa samo sojine. Čeprav razumem, v testeninsko solato ne daš nič dodatkov razen olja ali pač? Oh, glede tehtnic, Lizzie, sem pa očitno še čisto za luno. Ker se nerada tehtam in imam doma še tisto čisto navadno grdo osebno tehtnico, sploh nisem vedela, kako je tehnika pri tej reči napredovala. Morda se pa le odločim za kakšen nakup moderne zadeve, vendar zamislite, da si jo kupim za darilo, potem mi pa takoj pokaže kakšen kilogramček preveč. In še današnji jedilnik: Z: klasika m: tudi - dve jabolki (ampak topaz, ki se kar topita v ustih), kava k: danes katastrofa, še sedaj sem razočarana: tunina solata, slaba (najprej je je bilo premalo, potem sem dodala kocke sira, za katerega ugotovim, da malo greni, sem poskusila popraviti okus z nekaj mandeljni a brez uspeha) V: jogurt, višnje, malo ovsenih kosmičev, žlica marmelade sf in cimet za okus a še vednobrez pravega zadovoljstva Bom si pa jutri pripravila kaj boljšega, že razmišljam. lp, župca

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

26. nov 2009 23:06

PZ testenine včasih naredim sama (ampak res redko, pa še to le rezance ali plošče za lazanjo), sicer jih kupujem na zalogo v večjih trgovskih centrih in vedno izberem take, ki imajo oznako 'bio'. Še najbolj kvalitetne se dobijo v trgovinah z zdravo prehrano (ampak beri deklaracije, včasih mešajo pz in belo moko!), kjer je tudi izbor resnično širok (najdeš vse možne oblike, od mini jušnih testenin do špagetov ali rezancev).

V pz testeninsko solato vedno dodam veliko zelenjave z nizkim GI (olive (15), kumare (15), por (15), cvetača (15), jajčevci (20)).

Če znate angleško (Fr, Šp, Ne, It. ali Pl) si lahko pomagate z naslednjo povezavo:

http://www.montignac.com/en/ig_tableau.php

Gre za uradno Montignacovo tabelo GI. Lahko iščete po abecednem redu (modri gumb), visokem GI (rdeči), srednjem GI (oranžni) ali nizkem GI (zeleni gumb). Super stvarca.

tulka

marjana24  

član od: 26.7.2007

sporočila: 36

27. nov 2009 12:02

z: pz vital, marelična marmelada, vita slim jogurt, kava m: suho sadje k.piščanec in pečena zelenjava, solata m: pz piškot, mleko v: pz sandni musli, mleko marjana24

Lizzie  

član od: 26.2.2009

sporočila: 504

27. nov 2009 12:48

sveži pomarančni sok Z: pirin kruh, marmelada SF, kava K: kisla repa (samo kuhana v vodi), pečena hrenovka M: oreščki V: mleko in ovseni kosmiči Lizzie

mai  

član od: 2.3.2007

sporočila: 447

27. nov 2009 12:50

Z: mandarine, pz kruh, puranje prsi v ovoju (sem že malo sita marmelade in mlečnih namazov), kava bs, M: jabolko, K: graham špageti s tuno, zelena solata, V: grška solata. jana

župca  

član od: 12.5.2004

sporočila: 348

27. nov 2009 22:01

Z: čaj, pz kruh z marmelado sf m: meso z roštilja, solata, kasneje še eno jabolko n kava K: jagodičevje z nemastno skuto V: suho sadje popoldan pa nakupi in kuharija. Saj ste že opazile, da moje večerje niso kuhane. Dnevi so mi enostavno prekratki. Sem pa zato pripravila vse za jutrišnji izlet: mandarine, mandeljni s črno čokolado, majhen (ampak res majhen) lonček marmelade sf za posladek, solata s pz testenino po tulkino, puranji in svinjski zrezki premazani z gorčico in rdečim pestom v sendviču brez kruha z jajčevci, kumaricami, papriko in sirom. Poročam, če je to sploh užitno. lp župca

mai  

član od: 2.3.2007

sporočila: 447

29. nov 2009 7:44

Z: pomarančni sok, kruh, jogurt, kava bs, M: mandarine, K: čista goveja juha, piščanec, grahov pire, endivija, V: verjetno nič, ker imam neko prireditev. jana

Lizzie  

član od: 26.2.2009

sporočila: 504

29. nov 2009 11:13

Včeraj: sveži sok pomaranče, navadna voda Z: pirin kruh, marmelada SF, kava K: goveja juha, goveje meso iz juhe, zelena solata M: pistacije V: jogurt Danes: 2 kivija, hruška, navadna voda Z: pirin kruh, marmelada SF, kava K: meso in zelenjava (še ne vem kakšno, ker grem ven jest. Nekaj bom že našla) M: Oreščki V: mleko z ovsenimi kosmiči Lizzie

Mayisa  

član od: 11.8.2006

sporočila: 70

29. nov 2009 14:29

Z: donat, activia v katero sem dala mandarino, banano M: kapučino, mali košček marmornega šarklja z višnjami K: bučkina juha, puranje meso, cvetača, radič in endivija s česnom V: sadje (jabolko, mandarine), košček temne čokolade Mayisa Sporočilo je spremenil(a) Mayisa dne 29.nov 2009 14:29 Sporočilo je spremenil(a) Mayisa dne 29.nov 2009 14:30

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti