Jedilniki po montignacu

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

30. nov 2009 20:19

Z: pz kruh, skuta s česnom in peteršiljem

M: kava

K: puranov zrezek, bučna omaka, mladi grah, zelena solata

V: zelenjavna enolončnica z ajdovo kašo

tulka

župca  

član od: 12.5.2004

sporočila: 348

30. nov 2009 22:01

ni kaj veliko za povedati: isto kot včeraj. Zvečer ne kuham, zato so moje večerje približno enake. Sedaj uživam v različnem sadju z jogurtom in ovsenimi kosmiči: včeraj odmrznjeni gozdni sadeži, danes jagode, jutri verjetno zopet jagode, potem pa višnje. Dodam še malo cimeta, malo sojinega-sadnega napitka od višenj ter žlico domače marmelade sf in sladica-večerja je pripravljena. lp, župca

župca  

član od: 12.5.2004

sporočila: 348

30. nov 2009 22:10

Ajdova kaša je zelo okusna in gi je kar ok. Kaj pa ajdovi žganci? Kakšne izkušnje imate? So pretežki, jih kombinirate še s čim? Nekako se ne morem odločiti za njih. lp, župca

Lizzie  

član od: 26.2.2009

sporočila: 504

1. dec 2009 9:29

sok 1 pomaranče, 2 mandarini, kivi, navadna voda Z: posneto mleko, ovseni kosmiči K: testenine z gobicami M: jabolko V: sir, pršut, suhe salame Lizzie

župca  

član od: 12.5.2004

sporočila: 348

1. dec 2009 17:50

danes : z: čaj, pz kruh z marmelado sf m: dve jaboli, k: ajdova kaša s prženo zelenjavo, olivami in šampinjoni v: jagode, ovseni kosmiči, jogurt, malo cimeta, žlička marmelade sf o ajdovih žgancih pa nič? a se kaj pripravljate na praznike? Tale kulinarika je polna sladkih zadev, kaj pa me? ali samo? lp, župca

Mayisa  

član od: 11.8.2006

sporočila: 70

1. dec 2009 18:24

Z: donat, kapučino M: suhe slive, mandarina K: prebranac, hrenovka (ne vem, če je to dobra kombinacija) v: jabolko Župca, po moje imajo ajdovi žganci kar visok GI, bodo še druge povedale, ki imajo več izkušenj s temi GI-i. Glede praznikov - jaz se že pripravljam, tako, da pregledujem recepte za pripravo dobrot - tako peciva, kot ostale hrane. Tudi jaz bom kakšen košček sladkega, saj vsemu se pa menda ni treba odpovedati. Bom pa zmerno posegala po dobrotah, to mi je tako ali tako že prišlo v navado mojega prehranjevanja Lep večer. Mayisa

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

1. dec 2009 18:59

Mi lahko kdo pove kakšen GI imata javorov in agavin sirup? Iščem, a nikakor ne najdem tega podatka. Lisa

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

1. dec 2009 21:36

Župca,

tudi jaz se kar nekako ne odločim za žgance... če že, jih naredim s kislim zeljem, a redko.

Z: ovseni kosmiči z navadnim jogurtom

M: mandarina

K: pečen brancin, mladi grah, stročji fožol v solati

V: malo pz riža s curryjem, zelena solata

Prazniki pa... napekla par paketov piškotov za Miklavža, vsakega seveda tudi poskusila, potem bomo pa nehali. Za Božič bom raje naredila kakšno sladico ali pa bomo po večerji jedli sladoled.

tulka

Mayisa  

član od: 11.8.2006

sporočila: 70

2. dec 2009 18:22

Z: donat, kapučino brez kofeina M: suhe slive, mandarine K: pečenica in popečena rumena buča, solata (endivija, radič) V: navadni jogurt, jabolko Mayisa

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti