Jedilniki po montignacu

mai  

član od: 2.3.2007

sporočila: 447

24. nov 2009 14:27

Dobrodošla, župca... Marjana24, me veseli, da si spet na nogah... Z: pomarančni sok, košček kruha, jogurt, kava bs, M: mandarine, K: losos na žaru, grahov pire, grška solata, V: zelena solata s tuno in sirom. jana

župca  

član od: 12.5.2004

sporočila: 348

24. nov 2009 20:34

Pozdravljeni vsi in hvala za dobrodošlico. Torej: Z: žajbljev čaj, pz kruh z marmelado sf (domača ribez-kutina), M: dve jabolki, kava K: pečena orada, zelena solata, kuhan brstični ohrovt in brokoli s kislimi kumaricami, prelito z bučnim oljem s česnom in kisom V: kozarec višnjev sojin drink Danes sem šla pa malo po nakupih po zdravo hrano. Suho sadje brez konzervansov je kar težko najti. Najugodnejše je še zmrzenjeno sadje-jagoda in višnje, ki jih običajno pomešam v jogurt ali pa pojem kar tako-za sladico. V soboto bom pa že zgodaj zjutrajpa do pozno v noč na izletu. Imate kaj izkušenj v takšnih situacijah? Kaj priporočate? Za zajtrk sem si zamislila 1 kos pz kruha s kumaricami, malica suho in sveže sadje, kosilo in večerja pa pečeni kosi mesa s sirom in kumaricami v sendviču - brez kruha. Ima kdo kakšno boljšo idejo? pa jutri naprej, lp župca

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

24. nov 2009 20:39

Kaj pa hladna, brezmesna pz testeninska solata namesto kosila/večerje? Tudi riževa solata bi šla, s pravim rižem seveda.

tulka

župca  

član od: 12.5.2004

sporočila: 348

24. nov 2009 21:12

tulka, hvala za idejo. Bom vzela še pribor s seboj, solato pa v posodico. Sicer se na začetku še izogibam testenin, čeprav so pz., za res pravi riž sem pa danes pozabila pogledati. Kaj pa ajdova kaša z zelenjavo kot solata (kisle kumarice, paprika)? Nisem sigurna, če ima kaša manjši GI kot pz testenine, morda veš na pamet? To imam namreč že doma, bo jutri za kosilo. Suha hrana mi je pa po drugi strani praktična, ko se bodo drugi "sladkali" s tapravimi sendviči (žemlja, salama, sir), jaz bom pa morala to hrabro odkloniti in se neopazno izogniti, ker ne maram nepotrebne pozornosti. Vsekakor moram vzeti dovolj in pestro s seboj, da me ne bo premamilo. Torej - solata v avtobusu, sendviči brez kruha pa v družbi drugih sendvič-jedcev. Poročam. lp, župca

marjana24  

član od: 26.7.2007

sporočila: 36

25. nov 2009 9:13

tulka, a imaš kakšen poseben recept za testeninsko solato, oz. s čim jo zabeliš? z.pz kruh, bs marmelada, kava m: kefir k: segedin..od včeraj m. sir v: še ne vem marjana24

mai  

član od: 2.3.2007

sporočila: 447

25. nov 2009 15:26

Z: pomarančni sok, kruh, mlečni namaz, kava bs, M: kefir, K: juha, puranji zrezek, paradižnikova solata, V: skuta z marmelado. jana

nandy  

član od: 2.11.2009

sporočila: 16

25. nov 2009 22:47

Z:PZ kruh z marmelado K:ričet brez mesa M:jabolko, pest oreščkov V:10 dag sira z 25% m.m. nandy

župca  

član od: 12.5.2004

sporočila: 348

25. nov 2009 22:54

z: sveže iztisnjeni sok grenivke, pz kruh z marmelado sf, čaj m: dve jabolki, kava K: ajdova kaša s praženo zelenjavo in gobicami V: pusta skuta z lanenim semenom in žlico marmelade sf, suhe slive Vsak dan pa pred kosilom še hitra hoja na bližnji hrib. Počutje je odlično, a kaj, ko se dnevi krajšajo in bo s tem treba počasi končati. Tehtam se v principu ne, ker je to preveč stresno zame. Nočem, da bi postala že zjutraj slabe volje. Morda kasneje, ko se približam željeni teži. Veliko lažje mi je preveriti učinke prehranjevanja s kakšnim krilom in kavbojkami, ko pridem do zadnje luknje na pasu. lp, župca

Lizzie  

član od: 26.2.2009

sporočila: 504

26. nov 2009 9:13

sveži pomarančni sok, navadna voda Z: pirin kruh, marmelada SF, kava K: pečenice, repa M: mandarine V: jogurt Jaz se tehtam 1x na teden, zjutraj, ko vstanem. Imam ono tehtnico, ko pokaže + oziroma - in cifro koliko si se zredil oziroma shujšal. Pa gre lepo dol. Če sem zelo pridna in ne grešim okoli 0,5kg/teden, če se pa ne držim točno, pa grešim, potem pa od 0,3 do 0,1 kg/teden. Če je pa plus, potem sem pa bolj pridna in se trudim ne grešit :D Lizzie

mai  

član od: 2.3.2007

sporočila: 447

26. nov 2009 9:52

Z: pomarančni sok, kruh, jogurt, kava bs, M: jabočna čežana, K: jota z repo, V: endivija s tuno in sirom. jana

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti