Jedilniki po montignacu

mai  

član od: 2.3.2007

sporočila: 447

7. dec 2009 12:32

Z: mandarina, kruh, sirni namaz, kava bs, M: jabolko, K: sarma, V: zelena solata s tuno in sirom. Župca, včasih se lotim katerega izmed Montijevih receptov. Pa ni tako veliko packanja, kot se zdi. Knjige trenutno nimam pri roki, si pa včasih pripravim gobov narastek, pa pečeno zelenjavo, pa še kaj. Malo prilagodiš po svoje, pa je. Sploh gobov narastek mi je zelo všeč. Poskusi. jana

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

7. dec 2009 14:54

Evo me nazaj, težave z računalnikom porihtane, spet v lastni kuhinji, kar se prehrane tiče. Kljub hudemu kršenju Montija se mi nič ne pozna (o tem tud avtor sam piše, da trebušna slinavka po prenehanju z dieto še nekaj časa pravilno deluje, preden jo z napačnim prehranjevanje spet preobremenimo in se začnemo rediti). Zanimivo, opazila sem tudi to, da sem po piškotih, belem kruhu in belih testeninah naravnost sanjala o sladkariji... po večerji a la Monti pa nikoli. Stvar dejansko vpliva na krvni sladkor in posledično željo po dodatnem sladkorju.

Župca, nekaj časa sem kuhala po M. receptih, potem sem začela stvari poenostavljati. Drži tudi opazka o sprotnem nakupovanju, če se želiš do potankosti držati njegovih jedilnikov. Priporočam prilagajanje. In v t.i. šibkih trenutkih si privoščim kaj res 'hudega', recimo kupim kremšnito za moža in mu je malo zajem - mi sploh ne paše več. Če pojem kaj (po M. mnenju) res prepovedanega, si bom gotovo privoščila le malo in potešila hrepenenje po taki hrani. Če bi jedla pa kaj 'dovoljenega', bi se pa tega napokala in s tem naredila več škode kot koristi.

tulka

Migla  

član od: 16.6.2004

sporočila: 1892

7. dec 2009 15:33

Z: jogurt in kava M: jabolko K: zrezek in solata V: skuta in pomaranča LP Migla

župca  

član od: 12.5.2004

sporočila: 348

7. dec 2009 17:53

ojla, hvala vsem za odgovore. Mi je prav prijetno pri srcu, da ste mi odgovorile. Ja, tudi jaz sem opazila, da če se držim montija, potem nimam nekih groznih želja. Jaz sem naprimer nora na slane pregrehe. In zadnjič za "foro" poizkusim čips. Ni šlo, sem bila zelo vesela. Vrećka je ostala odprta in jo imam v službi že nekaj dni, jo bo treba že vreči v smeti. To se mi prej ne bi moglo zgoditi, bi pojedla tudi dve vrečki. Vem pa, da če se potrudim in nekaj časa v sili jem ne-monti, se mi bi odprl takšen apetit, da bi jedla in jedla in jedla. Zato belim prehrambenim stvarem pravim droga, ker me kar vleče in neprestano mislim na to. Včeraj pa sem naredila čokoladne kroglice iz črne čokolade in poizkusila eno in potem še eno. Za sladkosnedneže niso, ker v njih ni nič sladkorja, so bolj grenke kot sladke. Vendar sem brez težav sedela z njimi pred menoj na mizici in tudi danes me ne ganejo. Sem si jih pa naredila za prednovoletno vzdušje, da ne posežem po nečem res pregrešnem v primeru krize. Monti me je naučil, da nikoli ne smeš biti doma brez dovoljenih prigrizkov. Pa pustimo nekaj čvekanja še za jutri. Z: žajbljev čaj, pz kruh z marmelado sf M: kava, jabolko K: pečen piščanec brez kože, zelena solata (velika skleda) V: bodo odmrznjene višnje potem pa v sili še kos sira ali jogurt Zdajle grem pa pogledat recept za montijev gobji narastek. lp, župca

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

7. dec 2009 19:38

Župca ali kdo drug, bi lahko prosim recept za gobji narastek prepisale semle gor? Hvala vnaprej.

tulka

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15350

8. dec 2009 10:16

Pozdravljena, tole sem našla med recepti Montignac. Drugače če na na brskalnik odtipkaš Montignac boš našla recepte, nasvete .. Lep pozdrav Iz knjige Prehrana po Montignacu Za 4 osebe maslo za namastitev posode 750g nalistanih gob (jurčki, marele, �ampinjoni,...) 1/2 drobno nasekljane čebule olivno olje 1 �lica nasekljane bazilike 1 �lica nastri�enega drobnjaka 1 �lica nasekljanega pehtrana 4 velika jajca 100 ml creme fraiche Z maslom rahlo nama�emo 4 nepregorne steklene ali keramične posodice za narastke in segrejemo pečico na 140°C. Gobe in čebulo stresemo v veliko ponev in jo pristavimo na močan ogenj. Pokapamo z malo olivnega olja in začinimo s �čepcem soli. Pra�imo 2 do 3 minute, da čebula ovene. Vsebino ponve stresemo na cedilo in odcedimo, nato jo predenemo v skledo. Ko se ohladi na sobno temperaturo, dodamo baziliko, drobnjak in pehtran ter dobro preme�amo. Jajca ubijemo v drugo skledo. Z metlico vme�amo creme fraiche in �čepec soli. Dodamo gobe s čebulo in zeli�či ter dobro zme�amo. Me�anico nadevamo v 4 posodice za narastke, te pa polo�imo na pekač, v katerega nalijemo vodo. Pekač previdno postavimo v pečico in pečemo 20-25 minut, da povr�ina zlato porjavi. Ponudimo vroče. �e nekaj opombic: jaz čebulo zamenjam s česnom, saj je ne maram, pa tudi pehtrana nikoli ne dajem not...raje uporabim peter�ilj. Namesto creme fraiche pa uporabim kislo smetano z 10% ma�čobe. Narastek je zelo dober, zraven pa�e zelena solata.

mai  

član od: 2.3.2007

sporočila: 447

8. dec 2009 10:28

No, tole si jaz kar večkrat pripravim. Imam zelo rada gobe, pa skleda solate in je kosilo. Sicer si pa jaz prilagodim recept malo po svoje... ne držim se striktno količin in tudi jaz ne uporabljam pehtrana, ker ga ne maram. Z: pomarančni sok, kruh, sirni namaz, kava bs, M: jogurt, K: čista juha, puranji zrezek, grahov pire, cvetača v solati, V: ovseni kosmiči z mlekom. jana

župca  

član od: 12.5.2004

sporočila: 348

8. dec 2009 19:37

zahvala tudi z moje strani, saj včeraj recepta nisem našla. Pride na vrsto čez vikend. Sicer iščem recepte vsepovsod po forumih, nekaj je koristnega. Kljub temu, da imam rada zelenjavo, se bojim zasičenosti sorodnih jedilnikov (tune zaradi tega že nekaj let praktično ne jem). Kosilo si tako popestrim z lepim pogrinjkom, štirioglatimi krožniki za kitajsko hrano in palčkami. To pa res ne redi. Vsa sreča, prihaja sezona kislega zelja: solata, segedin, bom si privoščila tudi z ajdovimi žganci. Prijeten za branje mi je soroden forum pri sosedih, kjer se forumaši prav prisrčno podpirajo, s pridihom zdravega humorja in srčne ženske solidarnosti. Lepo. Z: mandarina, čaj, pz kruh z marmelado sf M: dve mandarini, jabolko, kava K: piščanec s praženo zelenjavo, zelena solata V: dve rezini sira, kasneje bodo še mandarine lp, župca

Lizzie  

član od: 26.2.2009

sporočila: 504

10. dec 2009 12:34

2 kivija, sok 2 pomaranč, navadna voda Z: pirin kruh, marmelada SF, kava K: tunini polpeti, zelena solata M: pistacije V: salame in sir, paradižnik Lizzie

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

10. dec 2009 15:17

Z: pz kruh z marmelado

M: mandarine

K: tunini polpeti, zelena solata

V: fižolov mineštrone

tulka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti