Jedilniki po montignacu

mirelca  

član od: 12.1.2010

sporočila: 97

7. nov 2010 9:43

majacebelca... meni je monti definitivno pomagal! ko sem začela montirat sem imela 75kg... spravila sem se do 67-68... in potem zatajila strička montija in se je vrnilo na 70.... sedaj pa se ne premakne več... nič ne de, jaz se bom trudila še naprej, mogoče niti ne s tem da bi izgubljala kilograme, tistih par bom že nekako spravila dol, dejstvo je da se ob taki prehrani bolje počutim in kot pravijo... dobrih navad ni potrebno spreminjati ;) s tekom in fitnesom bom pa nadaljevala saj sem dojela da se mi moja postava ne zdi v redu samo zaradi blazinic ki ne bodo z nobeno dijeto izginile, tu je pa potrebna telovadba... kot sem rekla sem imela 30kg več in ko sem jih izgubila se je začelo poznat na postavi... torej jo je treba sam še malo preoblikovat ;) bo že... poćasi... :) mogoče pa....zbolim... hehe :) mirelca

DarkMommy  

član od: 20.10.2010

sporočila: 1

17. nov 2010 0:15

gianja je napisal/a:
to pa je moje današnje kosilo iz Montijeve knjige. Super dobro. LP gianja
Lp... mene pa zanima naslov knjige....bi jo kupila saj nekaj točnega takega potrebujem.... super temo ste začele, vse pohvale... Me pa zanima nekaj...imam 16 mesečno punčko, ki trenutno je vse:D vendar pa bi rada da bi tudi njo navadila na bolj zdrav način prehranjevanja...ali lahko ali je bolj počakati? prosim za odgovor:D lp, BJ DarkMommy

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

18. nov 2010 20:54

DarkMommy,

iz knjige Montignacovi recepti in jedilniki, stran 133. :)

Še en zs imaš z linkom.

 

tulka

kocarca  

član od: 23.7.2009

sporočila: 3

24. nov 2010 22:10

Pozdravljene, Moram rečt, da sem potrebovala kar precej časa, da sem pregledala tale vaš forum. Sem se odločila da poskusim s to metodo Da vam povem sem ravno zaključila z ločevalno dijeto - ampak ne bi se več za njo odločila mi niti približno ne diši več. Sovražim vitaminske dneve in sovražim samo sadje za kosilo ker sem non stop lačna sem pač jutranji človek in se moram zjutaj podložit, lahko zvečer tudi ne bi jedla druga kot solato. Kakorkoli štartala sem z 75kg trenutno imam 68kg. velika sem 157cm,tako da še precej viška :-D Vendar sem se nehala obremenjevati rada bi še kaj izgubila, ampak bo že počasi. Po ločevalni sem prvi mesec izgubila 5kg, drugi 2kg, zadnji nič. čeprav sem 4-5 krat na teden telesno aktivna (pilates, aerobika, hribi, kolo), res se trudim in sem se tudi vedno držala. Potem sem ravno razmišljala da po moje telo niti ne dobi kar potrebuje po intenzivni vadbi, kakorkoli en mesec nazaj sem prebrala: Jem torej hujšam. Ta teden pa dobim knjigo : Prehrana po Montignacu. Bi rekla da sem dobro podkovana Sem se že en mesec prej začela pripravljati Jutri štartam potem pa sporočam kako bo situacija, napišem tudi kakšen jedilnik, ampak dvomim da imam toliko domišljije kot ve. Je pa res super takole za ideje malo pogledati kaj drugi jedo. Čeprav sem videla, da imate včasih kaj takšnega kar ni povsem po pravilih. :-D Tudi to mora biti amapak jaz se bom potrudila kar 100% držati bi rada čim prej prešla na drugo stopnjo, da menjam garderobo :-D sem že našparala. Aja samo toliko kot zanimivost da vam povem. Nekoč sem tehtala 83kg kakšno leto in pol nazaj pa sem shujšala 10 kg, edina stvar ki sem se ji takrat odpovedala je bil kruh in sladkarije, toliko o tem zakaj je montignacova metoda tako uspešna. Ostalo pa sem vse jedla - pohanje...itd. No potem sem 2kg nazaj dobila in kar lep čas stagnirala na 75kg dokler se nisem 3 mesece nazaj en večer na lepem odločila, jaz grem na dijeto, sploh ne vem kaj me je piknilo. So vsi mislili da ne bom zdržala, ampak lahko rečem da kljub rojstnim dnevom, potovanju in vsemu živemu pecivu ki se peče takrat ko jaz ne smem sem se v treh mesecih pregrešila maksimalno 6 krat. Bo dovolj zaenkrat. Lep večer vsem ki ste še pokonci. kocarca

mlg  

član od: 27.9.2009

sporočila: 67

26. jan 2011 11:20

Dekleta, ki ste že en čas na tej dieti mo boste verjetno lahko pomagale. Stvar je taka: z možem sva se odločila da bova spremenila naš prehranjevalni sistem in poznava kar nekaj ljudi, ki so imeli probleme s kilažo in so zdaj taki, da jih ne prepoznaš (tako moški kot ženske). Prebrala sem knjigo od A do Ž (nič nisem spustila) danes pa se odpravim v trgovino da nabavim določene sestavine, ki jih potrebuješ in glej ga zlomka, pol stvari ne najdem. Zanima me kje kupite marmelado brez sladkorja (polna polica marmelad takšnih in drugačnih, s sladk., z majn sladk., z umetnimi sladkorji- nikjer pa brez)?Saj jo lahko sama naredim, ampak sem jo hotela kupiti. Zanima me tudi ali so živila Špar Vital prava stvar za to dieto ali ve kupujeta kaj drugega?( Polnozrnate testenine,kruh,...)? Ali se lahko za zajterk je kruh namazan z margarino in marmelado ali mora biti samo marmelada? V trgovini sem videla pol kilsko škatlo z glukozo ali jo lahko uporabljam za sladkanje kakšnih jedi (marmelade,...)? To bi me zanimalo zaenkrat, če pa se še kajpojavi vas bom spet podrezala. Za odgovore v naprej hvala. mlg

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

27. jan 2011 23:00

Hoj,

marmelado brez sladkorja se res težko najde. Spomnim se, da sem jo enkrat kupila v enem od Intersparov. Zdaj jo raje delam sama. Edina brez sladkorja, ki mi res uspe, je slivova. V druge dodam fruktozo.

'Ustrezno' marmelado lahko najdeš tudi med Montignacovimi izdelki, vendar je nesramno draga.

Spar Vital izdelki so cenovno dostopni in večina je ok. Kar se kruha tiče, je najboljši doma pečen. Ali pa, če se ti uspe navaditi nanj, kruh iz rženega drobljenca, ali 'pumpernickel brot'. Cenovno ugoden je v DM. Tudi testenin najdeš tam vse sorte. Meni so Alnaturini izdelki všeč, čeprav najdeš med njimi tudi kakšno traparijo (ravno danes sem gledala 'prekajen' sojin tofu in med sestavinami je aroma dima).

Pravzaprav je vse odvisno od denarja, ki ga zmoreš ali hočeš zapraviti... kvalitetne izdelke najdeš v trgovinah z zdravo prehrano, a žal je cena tam precej zasoljena.

Pol kilsko škatlo z GLUKOZO? Ali fruktozo? Po tej metodi naj bi sladili s fruktozo, njen GI je le 20. Kljub temu ne pretiravajta z njo. 

Za zajtrk naj ne bi kombinirala kruha z maščobo.

Če želiš, ti na zs pošljem nekakšen povzetek, s katerim si lahko precej pomagaš.

 

tulka

Mayisa.  

član od: 21.2.2010

sporočila: 253

28. jan 2011 9:35

Tulka, tale povzetek bi pa imela tudi jaz na zs. Se moram spet vrniti na Montija, dva meseca sem ga zanemarila in moje počutje ni ravno najboljše (tudi +4 kg ). Hvala. Kako pa kaj Tulka in vse ostale, ali ste še na Montiju? Lep dan želim. Mayisa

mlg  

član od: 27.9.2009

sporočila: 67

28. jan 2011 11:27

Tulka hvala lepa za pojasnila. Malo sem po spletu iskala tole dieto in zdaj mi je že veliko bolje jasno kaj s kom paše in kaj ne. Našla pa sem tudi eno razpredelnico v kateri so stvari razložene zelo podrobno. Hvala še enkrat. mlg

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

28. jan 2011 20:24

Sem poslala.

Ja, jaz se v bistvu kar ves čas držim M., čeprav ne vedno do pike natančno. Ugotovila sem, da mi ustreza, pa še težave z zdravjem, ki sem jih imela prej, so se popolnoma končale, odkar se takole prehranjujem.

tulka

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

28. jan 2011 20:40

kupljen kruh jaz uporabljam ali wasa fiber krekerje, ali te ržene mokre kocke. 

ja, ta aroma dima je top ****. tudi hoferjev dimljen sir jo ima :S

www.mojalbum.com/naredilaana

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti