Jedilniki po montignacu

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

18. sep 2010 14:04

Se strinjam z rimljanko.

tulka

Mayisa.  

član od: 21.2.2010

sporočila: 253

19. sep 2010 14:52

Zajtrk: jogurt, breskev in 2 kosa lahke švicarske pite (narejena s pirino polnozrnato moko, brez dodanega sladkorja) Kosilo: zelenjavna juha, pečeno belo piščančje meso, pečena rdeča paprika,veliko zelene solate s česnom Večerja: slive, grozdje ... mogoče še kakšen kos švicarske pite ... , verjamem, da si tudi ve kdaj privoščite kakšen takšen dodatek k Montignacovi prehrani... Mayisa Sporočilo je spremenil(a) Mayisa. dne 19. 2010 14:53

ADRIJANAM  

član od: 15.10.2006

sporočila: 212

19. sep 2010 15:00

Marmelada je kuhana, super dobra je in res dosti sladka brez dodanega sladkorja. Dodala sem samo malo ruma in malo limoninega soka. Jutri pride še ena runda in takrat dodam še cimet, ker sem danes ugotovila, da mi ga je zmanjkalo. Hvala punce. Z: pz hruh, avokadov namaz K: orada, solata iz stročjega fižola in en prekršek jabolčna pita V: stročji fižol, ki je ostal od kosila, samo da ga bom za večerjo začinila z malo masla Adrijanam

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

5. okt 2010 0:17

pz: jabolko

z: goveja klobasa spar vital, paprika, zelena solata

m: kosi bodočega kosila ;)

k: ajdova kaša v solati s stročjim fižolom in čebulo, zelena solata

v: podobno kot zajtrk

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

12. okt 2010 23:15

hojla montinjačke.

rada bi razčistila kako je s tuno v naravnem soku v kombinaciji z OH.. baje da v originalni knjigi piše da lahko, v slovenskem prevodu pa da ne... ve katera?

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

14. okt 2010 20:37

Ali kaj veš, v kateri od knjig naj bi to pisalo?

tulka

mirelca  

član od: 12.1.2010

sporočila: 97

6. nov 2010 10:27

heej...ste vse že obupale?? :( no če bo katera slučajno poškilila... jaz sem sicer na faxu tako da nimam prav vsak dan časa za pogledat ampak vidim da nimam kaj... a to pomeni da se ne montirate več ali da preprosto nimate časa za forum?!?! no jaz bom tako povedala... sem sama na faxu, torej živim samam in tako imam jedilnik sestavljen po svojih željah brez maminega nadzora in prilog... in resnično se že cel mesec do potankosti držim montija, ogljikovih hidratov se že prekomerno odrekam, jem dosti zelenjave, sadja... popijem po 2L vode na dan, hodim tečt in v fitnes ... sem se pal odločila za malo bolj korenito spremembo... ampak glede na to da sem se čez poletje zredila za 2 kilograma (takrat sem pozabila na strička montija), se mi teža dejansko ni spremenila niti za pol kilograma... še vedno sem v tistem zrejenem položaju... še vedno imam tisti dve kili odveč... se je kateri to že zgodilo?? res ne vem kaj delam narobe zato pač prosim za nasvet :) namreč resno se držim (brez tistih mojih bivših prekrškov ki so bili redni) in nič!! lepo pozdravljene pa srečno! mirelca

majacebelica  

član od: 11.2.2010

sporočila: 207

6. nov 2010 11:19

Pozdravljena! Tudi jaz sem se "montirala" nekaj mesecev. Rezultata, tako kot pri tebi, pa žal ni bilo: ne na tehnici ne v ogledalu. Tudi jaz sem pričela s tekom (sedaj tečem že 7 mesecev redno) in ravno zaradi tega sem skoraj opustila montignaca. Kot si že najbrž sama prebrala, moraš po intenzivnem teku pojest nekaj OH, ki imajo visok GI, v kombinaciji z beljakovinami. To pa je seveda v nasprotju z montignacom. ;) Pred 2 mesecema se mi je teža končno malo znižala, sicer le za 0,5 kg, ampak ok. Se mi je pa zato postava veliko bolj okrepila,...da o kondiciji niti ne govorim. ;) Sem pa kljub temu ohranila nekatere dobre navade, ki sem jih zasledila v njegovi knjigi. In sicer: ne pijem alkohola na prazen želodec, jem čim več polnozrnatih stvari (no, to sem počela že pred montignacom), zvečer se izogibam kruha (raje pojem rezino wasse fiber), pa še kaj bi se najbrž našlo. Po mojem mnenju je montignac primeren bolj za tiste, ki imajo veliko kg za izgubit (mislim, da je nekaj podobnega tudi sam zapisal v svoji knjigi) oz. kot zdrav način prehranjevanja, ki preprečuje debelost.

 

Lp,

maja

majacebelica

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

6. nov 2010 11:38

Majacebelica, se strinjam. Montignac je sam rekel, da telo samo ve, kdaj ima 'zdravo' težo in tedaj ob njegovi metodi nehaš hujšati.

Po moje je temeljna težava v tem, da smo zaradi medijev vsi pod vtisom, da bi morali biti zelo vitki oz. suhi namesto NORMALNE postave. Montignacova metoda itak ni shujševalna dieta, s katero bi izgubljal težo do ekstra suhosti, temveč način prehranjevanja, s katerim dosežeš zdravo težo in na njej ostaneš.

Če gre torej za samo dva kilograma 'preveč' (mimogrede, tudi jaz imam vedno dva preveč), obstajata morda samo v naši glavi...

tulka

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

6. nov 2010 18:46

Malo zlate rezerve nikoli ne škodi. Ko resno zboliš,  dva kg viška kar sama padeta dol s tebe, pa še kakšnih pet zraven. Govorim iz lastnih izkušenj. In prav imaš tulka, tile mediji bi nas radi vse spremenili v hodeče obešalnike. 

naor

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti