Jedilniki po montignacu

mirelca  

član od: 12.1.2010

sporočila: 97

3. apr 2010 20:54

HejHoj... mislim da je avokado lahko izjema! sploh pa nas večina nima priložnosti imeti domačega sadja tako da je vse bolj uvoženo...ne vem čemu tak sarkazem... hvala tulka... jem večinoma jabolka, pomaranče, kivi... mislim da je kar v redu :) si pa včasih, ko imam veliko željo po slatkem privoščim tudi pest rozin...priznam :) ampak bolje kot čokolade, ne? :) bom pa malo pogledala to raspredelnico z Gl, da otkrijem kakšno novo sadje... :) sicer sem pravkar pojedla lep sladoledek, ne vem zadnje čase sem na začetku dneva zelo zagreta pol zvečer pa vse pokvarim...se bom mogla malo vzet v roke... in seveda zvečer napisat tu na forumu kaj sem jedla, da boste videle vse, in potem me mogoče kakšna kritika spametuje :) mirelca

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

3. apr 2010 22:39

HejHoj, Velika noč je in ne da se mi kregat.

Preberi si nekaj navodil o načeih zdrave prehrane, tam je pojasnjeno, zakaj je jabolko, ki ga pridelamo doma (in mimogrede zdrži v kleti več kot mesec ali dva) bolj zdravo od banane, ki jo utrgajo nezrelo, tovorijo do nas in na silo zorijo, tik preden pride na polico v trgovini. Sadje, ki obrano leži po hladilnicah, po treh tednih izgubi skoraj vse vitamine in minerale. Lahko dam vire, če mi ne verjameš.

Evropska agencija za okolje priporoča sezonsko sadje in zelenjavo, ker sta boljšega okusa in bolj zdrava in ima njuna pridelava manjši vpliv na okolje. http://www.eea.europa.eu/sl/green-tips/eat-fruit-and-v 

Na, pa recimo Društvo za srce: http://www.zasrce.si/index.php?nid=50

itd. itd.

tulka

mirelca  

član od: 12.1.2010

sporočila: 97

5. apr 2010 21:48

no dns sm se pa potrudila :) zdej pa resno...se poletje hitro bliža tko da je treba dokončno opravit še s temi parimi kilcami ki so ostale :) Z: voda z kvasom + jabolko + wassa kruhki + domača marmelada M: jabolko K: basmati riž z paradižnikovo omako + zeljna solata M: jabolko V: jogurt z žitaricami mirelca

Mayisa.  

član od: 21.2.2010

sporočila: 253

6. apr 2010 10:29

rimljanka je napisal/a:

Donat Mg zanesljivo ne vsebuje vitaminov.

Seveda....mislila sem mineralne snovi (magnezij, kalij, kalcij, železo, natrij, litij ...itd.). Se opravičujem! Mayisa.

ADRIJANAM  

član od: 15.10.2006

sporočila: 212

6. apr 2010 13:17

Z: posneto mleko, pz kosmiči M: krhlje posušenih jabolk in suhe marelice K: piščančja prsi, bučke na žaru, cvetačni pire, solata V: regrad Adrijanam

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

6. apr 2010 14:19

sok dveh pomaranč in kivijev

Z: polnozrnati toast s tuninim namazom

M: jabolko in pol ure kolesarjenja

K: zeljna juha, postrv s paradižnikom na žaru, zelena solata

V: jogurt

tulka

Marjanpn  

član od: 30.11.2004

sporočila: 115

6. apr 2010 15:24

No punce, ste se kaj pregrešile me prazniki? Jaz čisto nič, sem bila dva dni bolna - trebušna viroza, tako da nisem jedla nič, ne šunke, jajc, potice...tako da nimam slabe vesti. Z: kelog's + mleko K: solata + pečen piščanec M: banana, jabolko V: jogurt Marjanpn

Lizzie  

član od: 26.2.2009

sporočila: 504

6. apr 2010 15:35

Js sem grešila, ampak samo s potico... makovi potici se ne znam odrečt, hehe :) Drugače sem pa tudi jaz prehlajena in skoraj brez apetita :( ampak spet grešim z medom - v čaju, tak da se čimprej pozdravim. sok 3 pomaranč Z: potička (nekaj jo je še ostalo, je treba pojest, ker stran je pa ne bom vrgla ) K: rjavi riž z gobami M: trdo kuhano jajce (tud ostanki ) V: grška solata Lizzie

Marjanpn  

član od: 30.11.2004

sporočila: 115

6. apr 2010 17:52

Lizzie, vem da se hrane stran ne meče, ampak jaz ne vem kaj naj, jaz pa raje stran vržem kot da si rečem, če to pojem bodo šli kg gor. Težko je skuhat ravno prav a ne? Marjanpn

Lizzie  

član od: 26.2.2009

sporočila: 504

6. apr 2010 18:10

Marjanpn, js sam makove potice ne mečem stran Trdo kuhana jajca pa tak lahko jem po Montiju. Če pa kdaj preveč skuham, ali pa če ne morem pojest pa vržem stran, brez slabe vesti pa čeprav vem, da se to ne dela. Lizzie

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti