Jedilniki po montignacu

MIZZI  

član od: 14.2.2009

sporočila: 41

1. apr 2010 18:35

voda z limono z: wasa kruhki, namaz (light), kava m: jabolko k: beluševa juha, pečena puranova bedrca, zelena solata m: voda, košček črne čokolade MIZZI

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

1. apr 2010 20:01

voda s kalcijem

Z: mleko z banano (izjemoma)

M: avokado

K: zelenjavna juha, pz rezanci s paradižnikovo omako, solata

V: zelena solata

tulka

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

2. apr 2010 16:29

donat

Z: 2 pz mafina, activia

M: pest mandljev in pol ure kolesarjenja

K: paradižnikova juha, pašta s fižolom, zelena solata

V: avokado

tulka

ADRIJANAM  

član od: 15.10.2006

sporočila: 212

2. apr 2010 19:37

sok dveh pomaranč Z: pz želmjica, marmelada bs M: dve jabolki K: losos in paradižnikova solata V: fižolova solata Adrijanam

tigris  

član od: 9.5.2007

sporočila: 261

2. apr 2010 21:20

Živjo! Na Montignacu sem dva meseca in sem zadovoljna (v dveh mesecih sem shujšala za 5 kg, zdaj sem skoraj že na predporodni teži). Od pregreh najbolj pogrešam piškote ob kavi in sladoled, zato vas sprašujem, če se kje dobi sladoled s fruktozo? Imam pa namen kupit strojček za sladoled, da ga bom delala sama. Kako dolgo pa ve že montignirate ? Jaz bom sedaj zaključila s prvo stopnjo. Lepe praznike želim! tigris

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

2. apr 2010 21:44

Živjo tigris (najprej čestitam za ),

sladoled s fruktozo zagotovo obstaja, vendar se ne spomnim, kje sem ga videla, je že nekaj časa nazaj. Če ga bom opazila, ti sporočim.

tulka

mirelca  

član od: 12.1.2010

sporočila: 97

3. apr 2010 14:36

hvala za nasvet tolka :) mi je pomagalo :) vendar a pijem samo zjutraj na tešče, toplega...sam to je dovolj? al moram potem tudi čez dan? :) Z: 2 jabolki + wassa kruhki + light namaz + paradižnik M: 2 jabolki K: piščančje meso + zeljna solata V: sadni jogurt + oreški še nekaj bi vprašala...čez dan pojem kar dosti sadja... je to narobe? preveč vnosla slatkorja v telo? mirelca

perpetua  

član od: 11.10.2008

sporočila: 338

3. apr 2010 15:22

Z: Pomarančni sok iz dveh pomaranč, pirin kruh z marmelado brez sladkorja M: Jabolko, malo črne čokolade K: Ajdova kaša z jurčki, solata V: Juha s skutnimi štruklji in drobnjakom Z: Ovseni kosmiči, sladkani z javorjevim sirupom M: Oreščki (mandlji, lešniki, suhe marelice) K: Kvinoja z zelenjavo (paprika, bučke, por, paradižnik,...), jogurt M: Še malo kvinoje od kosila V: Krožnik s siri in sadjem perpetua

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

3. apr 2010 16:48

Mirelca, če pomaga, je donatzjutraj na tešče dovolj.

Kar se sadja tiče, ga tudi jaz veliko pojem, predvsem zaradi vitaminov in želji po uravnoteženi prehrani. Pač po zdravi pameti. Če se želiš strogo držati prve stopnje Montignacove metode, bi morala jesti le sadje z nizkim GI, npr. jagodičevje (borovnice, ribez, jagode, maline ipd.), avokado in podobno. Poglej si tabelo GI, če nimaš knjige ali ti angleščina dela težave, ti lahko spišem kratek seznam. Po načelih zdrave prehrane naj bi jedli predvsem sezonsko in domače sadje, ker ostalo med prevozom izgubi preveč vitaminov.

Odločitev pa je le tvoja.

tulka

HejHoj  

član od: 14.2.2008

sporočila: 135

3. apr 2010 17:38

tulka je napisal/a:
...... le sadje z nizkim GI, npr. jagodičevje (borovnice, ribez, jagode, maline ipd.), avokado in podobno. ............. Po načelih zdrave prehrane naj bi jedli predvsem sezonsko in domače sadje, ker ostalo med prevozom izgubi preveč vitaminov. tulka
Hm. Mesec ali dva na leto torej nekaj sadja, sicer nič. In nikoli avokada. Razen, če se preseliš...... Zanimivo, kako je to skladno z zdravo prehrano?

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti