Moj vrt

Vlado  

član od: 1.8.2002

sporočila: 547

5. jul 2010 21:06

Matejac čebulne muhe ne moreš zgrešiti, saj je čebula po plasteh deformirana, tudi čebulni listi so skrvinčeni in na mestih, kot, da bi bili polomljeni. Baška mi smo vsaj dvakrat pokrivali čebulo pa ni pomagalo. Ravno sem utrgal nekaj šalotke (za prve vložene kumare letos) in je tudi zdrava. Kot rečeno, čudim se, zakaj nam je bilo letos prizanešeno. lp Vlado

baška  

član od: 24.3.2008

sporočila: 221

6. jul 2010 7:14

Letos imamo srečo! Mogoče so nas čebulne muhe obletele in obiskale sosede! baška

HejHoj  

član od: 14.2.2008

sporočila: 135

6. jul 2010 7:29

baška je napisal/a:
Letos imamo srečo! Mogoče so nas čebulne muhe obletele in obiskale sosede! baška
Upam, da vam prihodnje leto sosedi vrnejo v vsaj enaki meri.

baška  

član od: 24.3.2008

sporočila: 221

6. jul 2010 11:17

Prihodnje leto bodo čebulne muhe letele naprej!!!!!!! lp baška

vikica  

član od: 25.4.2009

sporočila: 560

7. jul 2010 19:02

Raport iz mojega (velikega)vrta Vrt že daje svoje pridelke, kljub ušem, suši sedaj pa še srnam. Obrala sem že grah ,ga oluščila in spravila v zmrzovalnik, bučke kuham v juhicah in ostalih prikuhah, kumare jemo dnevno, nekaj jih je že v skrinji, danes sem vložila že prve kozarce rdeče pese. Omakice in solate iz nizke fižole pridno jemo, visokega pa bo najbrž vzela suša ob pomoči srn, ki so jo že odkrile. Voluharji in poljske miši skrbno obdelujejo grede izpod radiča, korenja in peteršilja. Upam, da bomo kljub vsemu imeli vsi dovolj. Posebno veselje pa predstavlja zalivanje, kar mi omogoča dober spanec.

Tanjika82  

član od: 30.3.2009

sporočila: 90

8. jul 2010 19:09

Spet vas prosim za pomoč, saj vem, da se bo našel odgovor na tej strani. Zelenje pri bučkah mi je pričelo plesneti. Bučke še vedno dajejo plodove, ki so čisto normalni in okusni, listje pa je belkasto od plesni. Ali naj porežem listje ali kaj naj naredim. Sedaj se mi zdi, da plesen prehaja tudi na kumare, na dveh listih sem zasledila neke bele pikice. Se pa moram pohvalit, da sem včeraj že jedla prvi paradižnik, ki je zaenkrat še lepo zdrav. Hvala zaodgovore. Lp Tanjika82

baška  

član od: 24.3.2008

sporočila: 221

8. jul 2010 21:06

Tanjika82, na bučkah in kumaricah je plesen. Potrebno je potrgati plesnive liste in poškropiti s fungicidom, ki ima kratko karenco. To mi je svetovala prijateljica, ki ima izkušnje na tem področju. Meni so se namreč pojavile na kumarah. lp baška

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

8. jul 2010 23:40

Po novem svetujejo takle čas tudi ponovno sajenje bučk in kumar.

rimljanka

Tanjika82  

član od: 30.3.2009

sporočila: 90

9. jul 2010 5:30

Baška s katerim fungicidom pa to rešite? Sem pa tudi jaz prejšnji teden posadila nekaj sadik kumar in bučk, pa da vidimo. Kakšne pa imate kaj izkušnje z drugim sajenjem graha-morda v tem času? Katere solate je sedaj primerno sejat? Pri meni se teh vprašanj kar ne zmanjka, ker še nimam nekih izkušenj. Ta forum pa je res enkraten. Kot pravijo: več glav več ve! Lep vikend! Tanjika82

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

9. jul 2010 7:57

Za grah (običajen in sladkorni) in nizek fižol je zdaj pravi čas.

Od solat sejem jaz zdaj sorto Canasta, pa endivije, radiče, seveda.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti