Moj vrt

Vlado  

član od: 1.8.2002

sporočila: 547

29. jul 2010 16:06

Glede kalcija: Kolikor sem prebral, pomanjkanje kalcija pri paradižniku, ne pomeni to, da kalcija primanjkuje v tleh, ampak to, da ga paradižnik ne "folga" (kakšna lepa slovenska beseda) črpati iz tal. Zato zalivanje s kalcijem naj ne bi pomagalo. Iz tega razloga kalcij tretiramo foliarno, tj preko listov. Vikica pri domačem vrtnarjenju je prednost ta, da vsaj veš s čim škropiš in se trudiš, da je tega čim manj. Enkrat sem se v enem od vrtnih centrov zapletel v pogovor s tamkajšno prodajalko pripravkov. Če ni nakladala in ni imela razloga, da bi, je naravnost grozljivo, s čim in kako NEKATERI lokalni kmetje tretirajo svoje pridelke. In ja, je smiselno lp Vlado

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

5. avg 2010 6:46

Vikica, seveda se "splaca" imeti domac vrt, pa se kako! Kemije se izogibam a v velikem loku- ce je ze domace, naj je vsaj naravno. Malo pogrizejo in populijo talni skodljivci, malo pozobajo ptici, malo tudi pokradejo... To, kar pa ostane, je pa prvovrstno! Ampak razne "tatove", zivalske in tiste krscene, vzamem v zakup, posadim malo vec, pa je za vse dovolj. Zdaj pa k vprasanju. Zanima me, kdaj izkopljete krompir? Nekateri pravijo, da takoj, ko se zacne rjaveti, spet drugi da ga je treba pustiti v zemlji vse do septembra, oziroma dokler se nadzemni deli polnoma ne posusijo. Da pac segnije, kar bi sicer tako ali tako kasneje v kleti in je zato bolje, da segnije v zemlji. lp lučka

vikica  

član od: 25.4.2009

sporočila: 560

5. avg 2010 10:24

Sem "fen" strokovnjakinje za vrt g. Miše Pušenjak, ki je nedavno na neki radijski postaji svetovala, da se naj krompirjevo zelenje( seveda ko postane rjavo) pokosi in pusti krompir še do 14 dni v zemlji. V primeru pa , da na krompirjevih gomoljih poganjajo vitice za mladi krompir, ga je potrebno takoj izkopati.[8)

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

11. avg 2010 12:55

Kdaj se pa lahko z vrta pobere čebula in česen?

jade

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

11. avg 2010 13:07

Ko je vsaj 2/3 nadzmenega dela, "cime" suhe. Pri nas smo člebulo in šalotko že, se je že posušila v gajbah in sva jo včeraj ob prijetnem klepetu s prijateljico očistili, zdaj se, vsa lepa in svetleča suši naprej na soncu in čaka pridne roke, da jo spletejo v kite. Česna pa nimamo. Aha, še to, pobiraj v suhem.

rimljanka

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

11. avg 2010 14:36

O hvala, potem jo grem pa kar pobrat. Česen bom pa še pustila, je še nadzemni del na pol zelen.

jade

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

11. avg 2010 16:15

Jaz ga ne bi, glavice rade začnejo razpadat, če je predolgo v zemlji, poberi ga pred naslednjim dežjem, saj se bo imel čas lepo počasi sušit kje pod kakim napuščem ...... Za desetino ti ga pridem kasneje splesti v kite..................

rimljanka

Sporočilo je spremenil(a) rimljanka dne 11. 2010 16:16

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

11. avg 2010 19:52

Sem se že naučila iz tvojih lanskih slikic...

jade

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

11. avg 2010 20:03

jade je napisal/a:

Kdaj se pa lahko z vrta pobere čebula in česen, in kdaj se lahko nehajo nabirat gobe?

jade

Sem dopolnil jadino vprašanje, otroci so je zmotili, da ni vse vprašala, kaj je mislila.

ežoj

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti