Moj vrt

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

21. apr 2014 19:17

Ali ima katera viška semena mehiške kumarice? 3 semena bi bilo dovolj, zgolj, da pridem do ene rastlinice, za vnaprej bom že pobrala seme.

Letos bom preiskušala belo kumaro, imam malo semen, ampak lahko odšktnem. 3 za 3

<a class='linki2' href=http://www.tomatojunkie.info/files/1%20ZELENJAVA/PLODOVI/I" width="85" height="123" />

katti

čoko  

član od: 19.11.2007

sporočila: 867

24. apr 2014 7:12

Vem, da je pisalo na eni strani, zdaj pa ne najdem...

Ali lahko tudi sadike bučk pikiram do kličnih listov?

Na vrečki je pisalo, da kalijo 9-12 dni, jaz imam pa po 10 dneh od sejanja v lončkih skoraj 15 cm visoke sadike (pa imajo še vedno samo klične liste)...

Kaj mi priporočate?

čoko

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

24. apr 2014 8:15

Zasuj jih s prstjo do kličnih listov, no, malo pod njimi, bodo naredile več korenin, pa na bolj svetlo jih daj, svetloba je najbolje, da prihaja od zgoraj. Za presajanje je, po mojem mnenju, prezgodaj.

rimljanka

čoko  

član od: 19.11.2007

sporočila: 867

24. apr 2014 10:27

rimljanka je napisal/a:

Zasuj jih s prstjo do kličnih listov, no, malo pod njimi, bodo naredile več korenin, pa na bolj svetlo jih daj, svetloba je najbolje, da prihaja od zgoraj. Za presajanje je, po mojem mnenju, prezgodaj.



rimljanka

 

Hvala, bom poskusila tako. svetlo je pa po mojem dovolj, so na okenski polici in še z ene strani je čisto blizu okno, tako da so osvetljene cel dan iz dveh strani... Za od zgoraj pa nimam možnosti, žal.

čoko

yulchi  

član od: 16.8.2007

sporočila: 630

27. apr 2014 11:09

Očitno je letos že spet leto rdečih in črnih polžev. Medtem ko eni  pobirate zelenjavo, pobiramo drugi neužitno hrano    ...brez hišice,  seveda 

 

yulchi

golubić  

član od: 13.5.2007

sporočila: 1276

27. apr 2014 11:37

Že 10.3. sem posejala korenček in sploh nič ni vzniklo ,zdej sem ga še enkrat upam da bo ker so tla toplejša.Jeseni sem vse grede prekrila z nedozorelim kompostom in zdej imam v vrtu VELIKO deževnikov da sem zaradi tega prav vesela samo imam tudi i VELIKO polžev ki jim je izgleda zelo odgovarjala prekrita greda in so se lepo razmnožili-še več jih je kot lanjsko leto .

golubić

Robida  

član od: 4.7.2004

sporočila: 780

27. apr 2014 15:20

Golubić, tvoje korenčke so najbrž pohrustali polži, tako kot moje lani. Ko je korenje vzklilo, je bila vrstica lepo vidna, naslednji dan pa izginila...polžki pa so ostali. Še nekaj časa.

robida

Milži  

član od: 8.6.2007

sporočila: 1427

27. apr 2014 16:49

Tudi pri nas je vse polno rdečih , sedj se bomo šli kdo bo hitrejši ,vsako jutro bo pobiranje.

Milži

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

27. apr 2014 17:13

Pa rdeče španske polže obvezno uničiti. Tisti, ki pišete, da jih samo stran nosite, je enako, kot bi voluharje  žive in nepoškodovane zakopavali v zemljo. Ta zalega se izredno hitro množi in tudi mobilnost ji ne predstavlja prevelikih problemov.

Prizanesljivost prihranite za naše domače "hiškarje" in črne lazarje, ki so zaščiteni. Tudi škode naredijo neprimerljivo manj.

 

 

Cila

f0rk  

član od: 3.11.2011

sporočila: 68

28. apr 2014 9:53

Pri nas pa imamo trenutno drug problem: sadike paprike in paradižnika smo letos posadili v šotne lončke in čez vikend se je na njih in na zemlji začela pojavljati plesen-taka kot rahla vata. Če sedaj presadim sadike v novo zemljo, jih mogoče še rešim? Ker dvomim, da je to običajen pojav. Ne krivim sicer šotnih lončkov, najbrž je krivo več dejavnikov. Za odgovore in možne rešitve se vam že vnaprej zahvaljujem!

f0rk

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti