Moj vrt

anibas  

član od: 21.12.2006

sporočila: 497

9. apr 2014 21:11

Glede motike, ja v vecini so nataknjene.Kar kupi jo, so v redu, pred uporabo jo malo zamoci-potopi jo v vodo toliko da da je tisti del ki je nasejana v  vodi.Jaz jo pred sezono namocim cez noc in je ok, vsake toliko ponovim  kupujem pa ponavadi v kmeijskih trgovinah,najraje grem v jarse pri radomljah, ce se ne motim ti to ni toliko dalec veliko veselja pri vrtnarjenju ti zelim.

anibas

darjuška  

član od: 4.7.2005

sporočila: 1188

9. apr 2014 21:45

Trixi pojdi raje v kmetijsko trgovino oz. zadrugo. Tam znajo začetnikom zelo dobro svetovati - no, vsaj v naši imajo skoraj več kot v Mercatorju.

 

Glede motike pa ti je anibas pravilno svetovala.

 

Pri nas je letos vrt zaživel po cca desetih letih. Ampak polži imajo žur v solati pa tudi voluhar je že prišel na obisk. To nam vsaj za začetek ne vzame volje

 

http://www.mojalbum.com/tajda

gimi  

član od: 10.8.2006

sporočila: 34

10. apr 2014 9:07

Trixi, jst tudi namočim motiko, če se razmaja, vile za štihat imam pa "zašraufane", smo jih kar doma. Drugace ni bilo OK. Kar širši vrt naredi, če imaš možnost, je bolje več prostora, če si še zaželiš kaj posadit

 

LP



gimi

Sporočilo je spremenil(a) gimi dne 10. 2014 09:12

yulchi  

član od: 16.8.2007

sporočila: 630

10. apr 2014 9:29

gimi je napisal/a:

Robida, super! Jaz bi tudi imela tak vrt .

Dajte mi povedat, sej se bo hecno slišalo, pa vseeno. Dala sem kalit semena, nekaterim je že pokukal kalček ven. Kako naj zdaj to posadim? Celo seme s kalčkom vred v zemljo zagrebem, kalček ven pustim? Je še prekmalu za posadit, mora kaj večje to ratat? Prvič delam kaj takega, pa res ne vem, da ne bo potem kaj segnilo, namesto da bi zraslo...

 

Hvala!!!



gimi

 

Če ima koreninice, daj v zemljo, zeleni del pa naj ven kuka. Vsaj jaz tako delam. Drugače pa jaz dam takoj v zemljo, kakor hitro vidim korenino poganjat. 

yulchi

slivovi cmoki  

član od: 7.8.2012

sporočila: 444

10. apr 2014 10:06

yulchi je napisal/a:

gimi je napisal/a:

Robida, super! Jaz bi tudi imela tak vrt .

Dajte mi povedat, sej se bo hecno slišalo, pa vseeno. Dala sem kalit semena, nekaterim je že pokukal kalček ven. Kako naj zdaj to posadim? Celo seme s kalčkom vred v zemljo zagrebem, kalček ven pustim? Je še prekmalu za posadit, mora kaj večje to ratat? Prvič delam kaj takega, pa res ne vem, da ne bo potem kaj segnilo, namesto da bi zraslo...

 

Hvala!!!



gimi

 

Če ima koreninice, daj v zemljo, zeleni del pa naj ven kuka. Vsaj jaz tako delam. Drugače pa jaz dam takoj v zemljo, kakor hitro vidim korenino poganjat. 



yulchi

 

Enako delam tudi jaz.

slivovi cmoki

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15350

10. apr 2014 13:01

Evo kupila motiko, dobro nasajeno  ( sem vedela, da tista včeraj ni bila ok), grablje, lopato in dvoje rokavic.Še vile potrebujem, pa nekaj drobnega orodja in sem oskrbljena za začetek. 

Sem šla v Sam so dobro založeni. Lopato sem pa kupila v Hoferju in tudi rokavice- ravno danes imajo akcijo...

Sem pa videla sadike v vrtnariji in se zamislila????? , oh moji paradajzki in paprike  so komaj par cm visoki....ja kdaj bo to sploh kaj zraslo? A bi morala kak dodatek za hitro rast dodat?

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

začetnik  

član od: 14.3.2005

sporočila: 113

10. apr 2014 13:48

Ko je kalček pogledal ven iz semena, pomeni, da bo ta kalček postal korenina in korenina mora biti nujno v zemlji.

 

Najbolje je, da komplet zadevo (seme s kalčkom) položiš na zemljo in rahlo zasipaš s tanko plastjo zemlje. Da nič ne gleda ven.

Za katera semena pa gre?

začetnik

rag_doll  

član od: 24.8.2011

sporočila: 505

11. apr 2014 20:50

Trixi, glede odmere velikosti: jaz imam vrt tretje leto in jeseni mi ga bo mož že drugič večal za dve gredi (uh, kakšna pregovarjanja so to!), če ti to kaj pove  

 

Zanima me pa tole: gorčična semena imam (ker mi kalčki niso ratali) in bi jih dala za probo v gredo. Jih dam direkt ali raje še posejem v lonček, da bodo ratale sadike? Menda je pa potem tudi za jest kot mlada solata (listi in cvetki) - izkušnje? Hvala!

 

 

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1567

14. apr 2014 11:08

Razmišljam o parih sadikah sladke koruze v loncih na balkonu.

Ali ja lahko kakšen problem z opraševanjem, ker bo samo par sadik?

Ali je kdo že gojil sladko koruzo v loncih na balkonu? Kakšen je bil pridelek?

rdkapica

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

14. apr 2014 11:32

rag_doll je napisal/a:

Zanima me pa tole: gorčična semena imam (ker mi kalčki niso ratali) in bi jih dala za probo v gredo. Jih dam direkt ali raje še posejem v lonček, da bodo ratale sadike? Menda je pa potem tudi za jest kot mlada solata (listi in cvetki) - izkušnje? Hvala!

Direktna setev bi bila pametna. Ne vem, če se jedo kot mlade rastlinice, najbrž lahko, seme pa lahko uporabiš za izdelavo ženofa, recimo (ali za kalčke, morda ti bodo ti uspeli). pa dobra čebelja paša so rastline.

rimljanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti