Moj vrt

golubić  

član od: 13.5.2007

sporočila: 1276

16. apr 2014 8:36

V nedeljo sem gledala na televiziji Vrtnarka ,pravi da če imaš kislico v vrtu blizu boba in fižola pobere vse uši na sebe.Tudi da je liči-bodljikava rajčica rastlina hvatalica ki prikuplja zlatice tako da te ne grejo na krompir.

golubić

branka.mahnic  

član od: 23.7.2008

sporočila: 1157

17. apr 2014 9:00

No bi prosila, če mi poveš kje se to oboje da dobit. Sem namreč začetnica v vrtnarjrnju in mi je vedno bolj všeč.

Sedaj, ko sem v penzionu imam res čas za vrt.

branka

tulipanka  

član od: 22.3.2011

sporočila: 84

17. apr 2014 14:19

bom poizkusila rimljanka in hvala.

 

lp 

tulipanka

tulipanka  

član od: 22.3.2011

sporočila: 84

17. apr 2014 14:36

Glede strun sem izvedela tudi,da se jih baje,da znebiti tako,da se v gredo zakoplje kozarec z vodo in ker imajo strune rade vlago se v kozarcu utopijo. Kot kakšna vaba za strune.Med vodo in robom naj bo kakšen cm.Noter lahko,a ven težje.

Zveni malce kruto,pa saj tudi insekticid ni nežen in mehansko uničevanje tudi ne.

Preizkušeno ni,a naj bi delovalo po nasvetu,ki sem ga dobila v KZ.Za tiste čne pike na krompirju sem mislila,da je to delo strun,a gre za bolezen "črna noga".Nasvet glede strun,pa sem tako slučajno dobila,saj sama pretiranih problemov z strunami nimam.

Jaz pa bi poizkusila tudi z posipavanjem usedline od kave po gredah,ki mravljam smrdi in deluje,saj se mravlj hitro znebiš.   

lp

 

tulipanka

Migla  

član od: 16.6.2004

sporočila: 1892

17. apr 2014 17:19

No ja, ni na vrtu, je pa zraven na travniku. Vsako leto jih občudujem in vedno več jih imam. Ta del travnika mora počakati na košnjo, trava mora biti zrela za košnjo.

Migla

golubić  

član od: 13.5.2007

sporočila: 1276

18. apr 2014 8:01

"Vsako leto pognojimo samo tretjino vrta .Na tretjino s hlevskim gnojem pognojene (2,5-3l/m2) površine sadimo kapusnice,vse bučnice krompir in sladko koruzo ......"-iz knjige Moj ekovrt 

Mene zanima kako zmerim koliko je 3l hlevskega gnoja ?

sej bom gnojila jeseni samo rada bi že zdej vedela ,hvala 

golubić

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

18. apr 2014 8:18

Če hočeš biti čisto natančna, si pripravi vedro. Najprej ga stehtaj. Nato nalij vanj nalij 3 (ali pa 9 ali 12) litrov vode in si zaznamuj, do kod seže. Nato v isto vedro do znamenja nasuj gnoja. Stehtaj vse skupaj, odštej težo vedra in po potrebi (če si namerila 9 ali 12) litrov deli s 3 ali s 4. Dobljeno število pomnoži s številom kvadratnih metrov površine, ki jo nameravaš gnojiti in to je teža gnoja, ki ga potrebuješ.

 

nola

golubić  

član od: 13.5.2007

sporočila: 1276

18. apr 2014 8:32

nola HVALA

sej nočem biti toliko natančna samo mož je prejšnje leto dal na svoj vrt po mojem mnenju preveč gnoja,zdej tudi jaz ne vem koliko bi bilo prav zato sem tudi vprašala ,hočem preverit če sem imela prav in da vem za v naprej koliko ga rabim.Na prvem polju bom imela 37m2 tako da rabim 111 l ,zdej še zračunam koliko cca kg .

golubić

Sporočilo je spremenil(a) golubić dne 18. 2014 10:36

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti