Moj vrt

mojezlato  

član od: 10.12.2012

sporočila: 1039

7. okt 2013 16:42

Z mojim enoletnikom sva pravkar prišla z vrta. V tem s soncem obsijanem dnevu mi je uspelo prekopati eno gredo, medtem ko se je moj fantič igral s kamni, "lopatal" z njegovo lopatko, trgal liste z brokolija in še kaj bi se našlo. Na sveže sprašeno gredo sem posejala špinačo in posadila nekaj flancev zimske solate, ki so še danes zjutraj rastli na maminem vrtu. 

Lepo je videti uspešno dokončano delo; ostale grede pa so še polne brstičnega ohrovta, brokolija, pora, cvetače, pa še dve glavici radiča sem videla. Bomo še en čas jedli domačo zelenjavo; vsaj moj fantič jo bo.

mojezlato http://kosilazavsakdan.blogspot.com/

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

7. okt 2013 18:02

mojezlato je napisal/a:

Z mojim enoletnikom sva pravkar prišla z vrta. V tem s soncem obsijanem dnevu mi je uspelo prekopati eno /

Srečni eni, mi smo ves dan občudovbali meglo oz. nizko oblačnost............

rimljanka

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1567

8. okt 2013 10:34

Ali ima kdo izkušnje s sajenjem česna v lonce in vzgoji na balkonu?

Kaj je primerno za zimsko vzgojo v loncih?

rdkapica

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

9. okt 2013 6:37

Ker sem letos januarja dobila zimski česen, na vrt ga pa ni bilo mogoče posaditi, sem posadila stroke, vsakega posebej, v svoj 2 dl lonček in spomladi, ko je bilo mogoče, v vrt. In česen je za letošnje nenavadnoi leto povsem OK. Ne vidim razloga, da ne bi uspel v loncih na balkonu ali terasi. Edino, na kar je res treba misliti je, da v loncih ne bo zastajala voda oz. nasprotno, da se prst ne bo izsušila. Jesenski česen najprej poganja korenine in ni nujno, da sploh pogleda nadzmeni del iz zemlje jeseni (sploh, če sadimo pozno). Spomladi pa, zaradi dobro razvitih korenin, nadomesti zamujeno. Poiskusi, pa potem poročaj o uspehu. Vmes lahko poseješ kako zimsko solato ali motovilec.

rimljanka

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1567

9. okt 2013 10:59

Hvala za odgovor.

Sedaj pa nadaljevanje: kje lahko dobim eno glavico (5 do 8 strokov) semenskega česna?

Ali se dobi na tržnici posamezne komade?

rdkapica

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

9. okt 2013 17:09

Seveda.

rimljanka

sančy  

član od: 15.7.2008

sporočila: 84

11. okt 2013 10:44

Pozdravljeni!

Tam nekje konec novembra bom dobila svoj vrt. Zanima me kaj še lahko tisti čas posadim oz posejem v vrt. Je kaj takega kar bi si sedaj še lahko vzgojila in potem posadila v vrt.

 

hvala za vaše odgovore

 

lp

sančy

katrin11  

član od: 3.1.2010

sporočila: 2351

11. okt 2013 21:05

Ja Sančy, kje pa bo ta vrt, na Primorskem ali na Gorenjskem, na ravnini ali na pobočju, v senci ali na sončni legi, kakšna je prst- peščena ali ilovnata,   koliko bo velik, kot greda ali  kot manjša njiva za krompir,   ali boš imela tudi sadje in grmovnice? 

Strokovnjaki bodo verjetno rabili  vsaj te podatke, da ti odgovorijo. Jaz nisem strokovnjak in pri nas na Gorenjskem bi novembra naredila kvečjemu praho na gredi (grobo lopatanje, da zemlja premrzne in se kepe razpustijo) , ostalo pa naj spi do pomladi. 

Naj ti lepo uspeva! 

Katrca11

golubić  

član od: 13.5.2007

sporočila: 1276

12. okt 2013 19:13

Katera je to rastlina in kako bi se je lahko znebila ?Raste za našo hišo ,toliko hitro da to sploh ni normalno .

Pokosila  sem jo po 5-7 x in najprej je ona zrasla zdej bi na tej njivi naredila vrt .Poskusila sem jo dati izpulila in pustila v enem škafu in čez pet dni je spet začela rasti-v škafu.

golubić

minka2  

član od: 10.6.2009

sporočila: 123

12. okt 2013 19:50

To bi lahko bil japonski dresnik. Ali ima stebla podobna bambusu? Japonski dresnik je zelo invazivna rastlina. Na internetu tudi dobiš napotke, kako ga izkoreninimo. Mislim, da ga porežejo in korenine pokrijejo z debelim polivinilom za nekaj mesecev.

minka2

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti