Moj vrt

Johanna  

član od: 14.5.2013

sporočila: 377

15. sep 2013 22:18

Rimljanka, Cila, Mišika, komaj sem si "opomogla"  

 

Rdkapica, ši že našla ime trave, prikazane v Vrtlarici? Če ne, poglej spodaj, bi znala biti v predzadnji ali morda v predpredzadnji predvajani oddaji ( 07.04. ali 14.04.2013 ).

http://www.youtube.com/playlist?list=PLNbRFoM06_rnNw

V zgornjem linku so vse do sedaj predvajane oddaje ( 2011-2013).

Zaradi zame neugodnega časovnega termina, sem ujela morda tri, štiri oddaje, tako da bom sedaj ob hladnejših večerih, to nadoknadila preko you tuba. Upam, da še komu pride povezava prav.

Johanna

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15350

16. sep 2013 11:28

Zdaj sem pa resnično v dvomih glede najema vrta. Včeraj sem šla pogledat to zemljo, pa vidim, da to ni to kar lastnik govori. Ni prekopano, je le trava in grmovnice. Ni utrjen dostop...Pa tudi kvadratura ni takšna kot je rekel.

Mi je že zadnjič po pogovoru z njim bilo malo čudno , kako si on to predstavlja- namreč, da se naj najemniki sami med sabo zmenimo kako bomo razdelili in si odmerili, ker s s tem nima časa ukvarjat. A potem se bomo pa kregali, kdo prej pride, si prej izbere mesto... Da ne dovoli nobenega peska ali kakšnih posegov na vrtu razen zemlje, da ne bo prišla kaka inšpekcija.  Pa da bi bilo najbolje, da jaz poiščem še kake interesente oz.kar vse.

Torej on bi samo pokasiral, mi sami pa si naj rešimo dostop, razdelitev. Že sosed, ki živi tam je bil nad novico, da se zemlja oddaja čisto presenečen. On trdi, da je lastnik drug. 

Meni to ni všeč. Pričakovala sem, da bo zemlja prekopana, da bo dostop utrjen in da bo sam poskrbel glede najemnikov in odmere. Ne vem, nimam izkušenj, ampak to mi res malo smrdi. Ali pa hoče samo pokasit denar vi pa se sami med sabo zmenite, če se lahko. Če se je že odločil oddajat zemljo večim strankam, bi pa lahko poskrbel tako kot je treba. In tudi dovolil kompostnike, cisterno, sode, kakšne deske in nasul dostop. 

Pa še to je rekel, da se dvakrat ne misli vozit 15 km in da je ob ogledu tudi podpis pogodbe.... Ampak glede na vse nimam kaj podpisat, če so stvari drugačne kot bi morale bit. 

 

 

 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

16. sep 2013 20:41

Trixi, tukaj pa res močno nekaj smrdi in daj raje roke stran. Gospod je zavohal, da trg z njivami in travniki cveti, ter bi na lahek način rad prišel do hitrega zaslužka na črno. Upam, da najdeš kaj primernega v bližini doma, z zadovoljstvom zapolniš dan in s končnim pridelkom tudi družinski proračun. Vso srečo

babka1951

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15350

17. sep 2013 22:55

Babka, moja mami ima okrog hiše kup zemlje, jo že nagovarjam,  da bi jo spet prekopali. Je že bila njiva...Vse imam na dosegu, izkušnje dobre vrtnarke, vodo, pa veliko bi bili skupaj... Je 5 km stran, ampak domača zemlja je veliko več vredna...

Na ta najem pa ne pomislim več.....tu se mi zdi, da bo še pestro...

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

romanad  

član od: 18.1.2006

sporočila: 340

19. sep 2013 8:51

Hvala Rimljanka za odgovor. Zanima me še samo v kakšno zemljo naj posadim citronko-je lahko kar zemlja za rože, ki se kupi v vrečah, saj vrtne zemlej nimam na pretek.

Hvala in Lep pozdrav!

Romanad

romanad

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

19. sep 2013 11:55

Ja, zemlja za rože je OK, morda dodaš malo zemlje z vrta.

rimljanka

katrin11  

član od: 3.1.2010

sporočila: 2351

19. sep 2013 22:10

Od soseda sem letos dobila sadike za radič. Lepo sem skrbela zanj, rastline so mi zrasle ooogromne! Veliki listi, nič ni podobno tistim glavicam, ki jih vidim v trgovini. Sploh ne vem, kako naj to zelenjavo porabim ali shranim, če bo mraz. Ali je treba radič tudi zavezati skupaj, kot smo včasih endivijo? 

Hvala za vsak nasvet! 

Katrca11

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

19. sep 2013 22:44

Odvisno, katro sorto imaš. Nekateri jeseni naredijo le liste, glavice se razvijejo na pomlad. Sploh pa, še je čas, da naredi glave, če je take sorte.

Ker ne vem, katere glavice videvaš v trgovinah, lahko le pridvidevam, da misliš okrogle, temno rdeče, sorte Palla Rosa. Za te glavice je pač treba zgodaj poleti posaditi prave sadike, da so glavice zdaj prave.

Semen raznih sort radiča in različic sort (samo recimo pri sorti Palla Rosa zanesljivo vsaj 4) je vsaj 20.

rimljanka

Uly  

član od: 25.9.2003

sporočila: 572

20. sep 2013 10:07

Pa se ta radič kaj obrezuje? Ga ni treba večkrat porezati, da naredi glavice?

Uly

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

20. sep 2013 11:06

Kolikor vem, se poreže radič, ki naredi štruce - štrucar (jih je tudi več sort) https://www.google.si/search?hl=sl&site=imghp&a

in sicer, ko ga posadiš. Glavnatega radiča, kot je Palla Rossa https://www.google.si/search?hl=sl&site=imghp&a

pa se ne reže, naredi glavice kot na primer solata ali zelje.

 

Več informacij o sajenju in pobiranju pa tukaj: http://druzina.enaa.com/Dom/Vrt-in-domace-rastline/Sa



JJ

Sporočilo je spremenil(a) JanisJoplin dne 20. 2013 11:08

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti