Moj vrt

začetnik  

član od: 14.3.2005

sporočila: 113

5. jun 2013 11:38

Vzemi eno palčko in potolči po tleh, steni....

Ko smo mi hodili v hribe še z očetom, ki je bil doma iz "kačjih" krajev, smo imeli palice in smo na takšnih izpostavljenih  sončnih skalnatih potkah, rahlo tolkli ob skale in govorili "fuj kača, mrš".

To bi moralo delovati tudi pri martncih.

začetnik

Sporočilo je spremenil(a) začetnik dne 05. 2013 11:40

irena66  

član od: 22.4.2009

sporočila: 747

5. jun 2013 11:42

Rimljanka mogoče, ne vem, meni so jo prinesli iz Polhograjskega gradu in mi rekli da je to ena vrba.

Ne naredi pa nobenih plodov.

Ko odcveti ima samo liste.

irena66

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

5. jun 2013 11:52

Pri nas je letos toliko polžev, da imamo čisto naluknjano solato  na enem mestu pa mi vedno pojejo sadiko takoj, ko jo posadim  Kako ukrepate proti polžem? Pri nas jih pobiramo in najbolj občutljive rastline (oz. tiste, ki so jim najslajše), zaščitimo z zdrobljenimi jajčnimi lupinami... samo toliko jih pa nimamo, da bi jih okrog solate trosili kakšnih strupov proti polžem se pa ne poslužujemo zaradi drugih živali, pa tudi zaradi zelenjave, ki jo potem pojemo.

JJ

terlikar 1  

član od: 10.3.2005

sporočila: 994

5. jun 2013 14:00

Na mojem mini vrtu( balkonskem) je kumare napadla nekakšna plesen. S čim jih lahko pošpricam?

Bernarda

Robida  

član od: 4.7.2004

sporočila: 780

5. jun 2013 16:44

Jaz sem obupavala nad polži, zdaj pa sem našla v KZ neko sredstvo(zelena zrnca, ime ne vem na pamet), ki naj ne bi bilo strupeno za ostale živali in ljudi - skratka, kupila, 1x posipala in ni več niti enega...že 2 tedna, kljub dežju!! Priporočam

robida

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

5. jun 2013 18:19

Robida je napisal/a:

Jaz sem obupavala nad polži, zdaj pa sem našla v KZ neko sredstvo(zelena zrnca, ime ne vem na pamet), ki naj ne bi bilo strupeno za ostale živali in ljudi - skratka, kupila, 1x posipala in ni več niti enega...že 2 tedna, kljub dežju!! Priporočam



robida

 

Ja, to mislim da poznam, zelena zrnca v rumeni škatli, a ne? Moji so vseeno skeptični, čeprav vem, da naj to ne bi bilo strupeno za druge živali in ljudi...

JJ

rag_doll  

član od: 24.8.2011

sporočila: 505

5. jun 2013 21:21

Ravnokar nabrala pol litrskega kozarca polźev Pożrli so mi sadike bučk in naredili nekaj malega škode na solati, ampak nimam usmiljenja. Tole moram zdaj nekaj dni vestno ponavljat, lani se je kar obneslo.  Letos imajo očitno novo bazo na drugi strani vrta. Za info: źaganje jih tud malo ne gane. Nameravam pa poskusit s pepelom. Upam, da jih ne bom sanjala 

rag_doll

Milži  

član od: 8.6.2007

sporočila: 1427

5. jun 2013 22:24

Tudi pri nas so polži,vsaki dan jih pobiram ,včeraj sem šla še na nečakovo parcelo ,sem jih nabrala dvolitrski lonec.Požrli so mi bučkein nekaj fižola,je pa znanec rekel ,da jim je nasul soli ,tiste ki je za v pomivalni stroj.Tudi pepev jih ne gane, preverjeno.

Milži

ursiii  

član od: 19.1.2011

sporočila: 543

5. jun 2013 22:28

Hmm nam pa polži na blitvo in stročji fižol. Sem natresla kupljeno zadevo, plava zrnca so in držim pesti da jim teknejo.

Paradižnik je rjavel, pa smo namočil koprivo in bom škropila, menda zaleže. Nam pa redič rase, je kar dnevno na mizi

Upam na sonček, da se še ostalo zbudi

Lp

ursiii

Tanjika82  

član od: 30.3.2009

sporočila: 90

5. jun 2013 23:32

Jaz pa imam na vrtu prav tako veliko polžev - jih tudi pobiram. Imam pa tudi veliko uši, za katere pa ne vem ravno, kako naj se jih znebim. Veliko jih je na rdeči pesi, nekaj na fižolu, nekaj pa jih leze že na paradižnik.

Lepo vas prosim za kakšno učinkovito rešitev.

 

Lep večer!

Tanjika82

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti