Moj vrt

lartep  

član od: 19.11.2008

sporočila: 165

29. maj 2013 10:58

V naši vetrovni Savinsjki dolini imam pa dovolj solate ( berivka, majska in ledenka imata že glave ), špinače, grah in paradižnik že cvetita, a se je rast ustavila. Vse čaka na toploto.

 

Mi je pa čebulo napadla zgleda muha, vsa je ukrivljena. Je sedaj še čas za kaj narediti ( škropiti ) ali je prepozno?

lartep

lučica  

član od: 28.10.2010

sporočila: 174

29. maj 2013 12:07

Ma tole vreme ga res biksa. Kumare sem morala trikrat sejat, bučke so prišle zelo klavrno ven. Kapusnice mi bolj v zemljo lezejo kakor v luft. Majaron sem pa tudi že trikrat sejala.Vse se je ustavilo!

V rastlinjaku je pa druga pesem, paradižnik raste zelo lepo in že cveti, kumare tudi, solato smo že pojedli (prve glave), paprika je lepa. Edino bramorjev in polžev je za odvoz.

Sva pa z možem ugotovila, da smo kupili premajhen rastlinjak glede na zunanje letošnje vremenske razmere.

 Včeraj smo jedli prve jagode in so neizmerno sladke in letos sem jih nasadila še eno gredo, ker je naša nora nanje.

lučica

testeninca  

član od: 19.2.2013

sporočila: 751

29. maj 2013 13:08

Tudi pri nas je letos vse bolj tako-tako. Bučke so sicer lepe, kumar zelo malo prišlo ven, solato bomo preje vsem sosedom pojedli, špinača takoj v cvet, redkvice v palco...

Imamo pa ogromno uši, res res ogroooooommmmmmnnnnnnnooooooo, vsepovsod. Ali kdo ve kako se preverjeno znebiti uši iz šinače, rdeče pese, fižola... ???

Aha paradižnik nam je začel postajati rjav po listih, ali kdo ve zakaj???

Da prebrala sem forume, škropila s koprivami ampak....katastrofa...

testeninca

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

29. maj 2013 13:54

poskusi še s cimetovim pripravkom, pomaga pri ušeh. (1,5l vode, 1 žlica olja, 1/2žlice detergenta za pomivanje posode in 5 kapljic eteričnega olja cimeta)

Lisa

matjaž  

član od: 13.1.2002

sporočila: 1059

30. maj 2013 11:32

Punce ne se kregat.

Jaz sem samo prepisal, kaj piše v luninem vrtnarjevem koledarju. Ne pa kaj delam in kaj ne. Če bi imel par semen, bi jih pač nekam vtaknu. Če se pa česna ne seje, pa nisem vedu.

za danes tudi piše: pobiramo beluše, nabiramo cvetove črnega bezga in lipe, sproti trgamo odcvetele cvetove balkonskih rastlin. Kaj čem, če ne bom od tega nič delal. Belušov nimam, črnega bezga in lipe tudi ne, ker so v hosti in mi na dvorišču ne delajo napoto, za balkonske rože pa še pojma nimam, kake barve bojo letos cvetele, če sploh bojo. Po vremenu sodeč, mende ne.

Bo pa za jutr napisan, kak koristn del. Če bo pa deževalo ....

Matjaž

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

30. maj 2013 13:40

Včeraj sem bila spet na vrtu. Posadila sem kumare, ker so mi male rastlinice, ki so vzklile, pojedli polži  Osula sem krompir in očistila rožno gredico listov narcis in tulipanov ter posadila dve daliji. Na balkonu pa nas razveseljujeta dve sončnici (upam, da ne bosta obupali zaradi dežja).

Kapusnice, zelje in nadzemna kolerabica, očitno obožujeta tako vreme, saj rasteta najhitreje od vsega. Pa ena jagoda je že čisto malo zardela

JJ

katrin11  

član od: 3.1.2010

sporočila: 2351

31. maj 2013 5:37

Včeraj sem pod nujno šla osipavat krompir. Odkar je bil krompir dovolj velik sem čakala in čakala, da se bo zemlja osušila, pa se ni. In ker je bilo prejšnje popoldne in noč suha, sen zjutraj pohitela z osipavanjem. Zaključila sem v pelerini!

Po nasvetu sem letos sejala v plastične steklenice, kar dobro se je obneslo. Potem sem rastlinice presadila v lončke in lepo so uspevale. Zdaj se mi pa flance smilijo, da bi jih posadila v takole čofto in mraz.

Katrca11

matjaž  

član od: 13.1.2002

sporočila: 1059

31. maj 2013 10:20

Pa poglejmo, kaj piše setveni koledar za danes 31.5 in 1.6

Pobiramo solato, špinačo, sejemo solate, zelje, endivjo, škropimo proti škodljivcen z naravnimi pripravki.

Ha tako piše, jaz bi na svojem vrtu lahko danes sejal ali sadil edino riž.

 

Matjaž

rag_doll  

član od: 24.8.2011

sporočila: 505

31. maj 2013 10:28

Vidim, da imamo vsi podobne težave. Raste vse bolj počasi oz. se je kar ustavilo. Letos sem prvič sejala kumare in bučke, srednja uspešnost zaenkrat, prestavljam tiste lončke (česar še nisem dala v vrt)  z dežja na suho in nazaj, da se ne utopijo; kar pa imam bučk in kumar v vrtu, seveda stoji pri miru. No, dokler ne zginje, bo še ok. Edino solata (kupljene flance) je lepo zrasla. Pa ena jagoda tudi pri meni na 3/4 rdeča. Pa  začenja nastavlajt cvetke ,juuuhuuu.

rag_doll

rag_doll  

član od: 24.8.2011

sporočila: 505

31. maj 2013 10:33

Joj, še eno vprašanje - katera podzemna živalca dela rove precej blizu površja, vse razrito, zaenkrat še nič pojedenega?  Imam jo na zeliščni gredi, ki je na drugi višini kot vrt. Lani mi je pojedlo korenine od slamnika in kasneje še od boršča/boraga, ampak nisem prepričana, da gre za isto živalco; mete, melise, kamilic, ognjiča in ostalega se ne pritakne, tudi tulipanov in sivke ne, za sončnice še nisem čisto prepričana. Sem nastavila lani prazen kozarec v zemljo -> nič, prav tako neuspešna s tisto kupljeno cevjo, kamor se ujame in ne more ven. ČE bo kdo znal pomagat po tem opisu, super in hvala, sicer tudi ok.

rag_doll

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti