Moj vrt

lartep  

član od: 19.11.2008

sporočila: 165

7. jun 2013 8:32

Letos sem tudi jaz napovedala boj proti voluharju. Nekaj nasvetov:

 

- zapičite vetrnice v zemljo, ne mara tresljajev, ki jih povzorča njihovo vrtenje,

- zakopljite lonec poln vode, ponoči teka po vrtu in pade notri ter se utopi,

- ko vrt prekopavate, notri v globino namečite kostanjeve ježice, iglice ali porezane veje pikajočih cipres, ga pika po občutljivem smrčku,

- ko vrt prekopavate, notri vržite orehovo listje, mu smrdi.

 

Proti polžem je pa feramol zakon. Jaz jih pa še vsako jutro pobiram. In res ni škode na vrtu.

lartep

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

7. jun 2013 19:44

Proti voluharju pomaga tudi, če mu v rove nabašeš pasjo dlako - preverjeno. Mi smo se ga znebili - še dobro, ker zdaj imamo psa, ki ne pušča dlake (oz. minimalno).

JJ

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

7. jun 2013 21:28

 Pa ne morem revčka fentat, men je voluhar tolk lep, da se bi mi smilil. Letos imam drugo taktiko, sem povečala vrt in sem zanalašč preveč posadila, voluhar se bo pa tolk zredil, da ne bo mogel več v svoje rove. Pol naj pa pride pod radič, če lahko...

jade

katrin11  

član od: 3.1.2010

sporočila: 2351

8. jun 2013 2:22

Pri preganjanju polžev z zrnci imam neprijetno izkušnjo. Saj nisem posula veliko zrnc, ampak ob nepravem času. Ravno takrat so se po vrtu učili letat mladi ptički. Prav zanimivo jih je bilo gledati. Pa sem opazila, da so kljuvali tam, kjer so bila zrnca s sredstvom proti polžem. Hitro sem zrnca prekrila s prstjo, a izgleda prepozno.

Drugi dan ptičkov ni bilo več na obisk. Ne vem ali so odleteli, ali so zboleli. Ali kdo ve za pravo razlago?

Katrca11

Mic  

član od: 18.3.2007

sporočila: 197

8. jun 2013 5:54

Pozdravljeni.

Že dvakrat sem posijala rukolo, pa vedno isto - hitro kali, potem pa nikamor. Poleže se, sčasoma pa ostanejo le stebelca. Torej jo nekaj žre, česar nisem odgnala niti s pepelom. Na solati sem opazila čisto majhna polžke, ki mogoče žrejo tudi rukolo. Ne vem...

Hvala, če boste delili svoje izkušnje.

 

Mic

Johanna  

član od: 14.5.2013

sporočila: 377

8. jun 2013 10:52

Jade,  , lepo povedano. 

Johanna

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

8. jun 2013 18:43

Jojjjjj, ti voluharji, pri nas imamo verjetno en zelo ploden par, ki si je izbral za svojo ljubezen mesec maj Mladički postanejo samostojni tam nekje v 20 tih dneh, v razmnoževalnem obdobju imajo do pet legel, se pravi tam nekje do 30 potomcev. Imajo kratko življensko dobo in veliko reprodukcijsko sposobnost. Jaz sem kar obupala v boju z njimi, naj jedo, kar bo ostalo, poberemo mi. Sem pa ravno danes prebrala v TUŠ katalogu, en vrtnarski nasvet:

sadika Aconitum ali Preobjeda - trajnica - pazljivo ravnanje, ker je strupena, pomaga pri zatiranju voluharja na vrtu - morda več o tem napiše rimljanka

Polži - meni se gravžajo, tudi z rokavicami ne prenesem pobiranja, sem poizkušala s posušenimi, zdrobljenimi jajčnimi lupinami, pepelom... nič od tega, sedaj sem nalomila bezgove vejice z listjem, posula s smrekovimi iglicami... se grem neko bio vrtnarstvo, brez strupov...ne bom se več mešala v naravo, tudi živalice, čeprav so škodljive, morajo preživeti. Mi je pa ravno včeraj rekel vnuk : Babi, a ti na vrtu hraniš zajčke???

Glede uši pa tole: poizkusila sem z mešanico mleka in vode, zaenkrat uspešno

 

babka1951

buča  

član od: 29.7.2006

sporočila: 1563

10. jun 2013 21:24

Na mojem vrtu pa kraljujejo bramorji, vse je prevrtano, kar naprej flancam in sejem in vsak dan štejem koliko sadik so mi spet pohrustali.Za povrh so pa še strune. Tako, da imam res veliko dela in preglavic s temi živalicami. Mislim, da je kriv hlevski gnoj ampak kaj naj, z nečim je treba pognojiti. No, če ima kdo kakšne dobtre  izkušnje, bi bila zelo hvaležna.

buča

dzoana  

član od: 12.3.2006

sporočila: 81

11. jun 2013 18:29

Ali je še čas za sajenje visokega fižola?

 

lp

dzoana

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti