Moj vrt

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

28. maj 2013 7:17

Od kdaj pa sejemo semena česna? Mislim, da nikoli, vsaj ne navadni smrtniki, ki se ukvarjamo s pridelavo česna za hrano. Iz semen bi zrasla zrna, ki bi, mislim, da šele tretje leto dala glavico česna. Da o neizenačenosti glavic zaradi različnega genskega zapisa semen ne rečem nič.

No, saj ne rečem, če ima človek čas in veselje, potem se lahko loti tudi tega, zakaj pa ne?

rimljanka

matejaoz  

član od: 1.6.2010

sporočila: 329

28. maj 2013 9:02

Kara, imela sem "isti problem", kot ti. Nič ni rastlo nikamor zaradi mraza, zato sem v začetku prejšnjega tedna dala kopreno nazaj na rastline (razen na krompir, česen, čebulo) in napredek je očiten. V nedeljo med presledki dežja sem med čebulo presadila solato gentile, pa rdeč radič in zdaj sem tudi čebulo pokrila s kopreno. Držim pesti za lepo vreme!

Zaenkrat vse solidno uspeva, težave imam edino z ušmi na bobu, špinači in blitvi. Vse sem pošpricala z mešanico mleka in vode, pa posula s pepelom. Upam, da bo pomagalo.

matejaoz

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

28. maj 2013 14:31

Mateja tudi jaz bom storila tako, pa četudi je konec maja. Poleg mraza pri nas svoje doprinese še veter. Polomil mi je kumarice, bučke.  Ni kaj. Reševali bomo kar se da. Nisem še slišala, da pomaga zaper uši mleko?

Neka zadeva iz kopriv, to že, za pepel sem tudi že slišala,mleko pa ne ravno. Poročaj, če bo pomagalo.

kara

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

28. maj 2013 15:23

Pri nas smo včeraj pojedli prvo solato, pa tudi jagode imajo že nekaj plodov. Je pa res, da tudi pri nas (osrednja Slovenija) vse raste malo počasneje zaradi mraza in pomanjkanja svetlobe. Upajmo na lepše vreme

JJ

sonce51  

član od: 4.4.2008

sporočila: 237

28. maj 2013 19:19

Mi na SV pa smo eno gredo solate že pojedli. Sem kupila flance solate gentile, jo naftikala konec aprila skupaj s čebulčki,  jo pokrila z kopreno  in je kar zrasla. Pa nisem nek ohh in sploh vrtnar, pa tudi toplote ni (sedim pri računalniku v debelih nogavicah in plišasti trenirki) pa kurimo že en teden zjutraj in zvečer. Še sama ne vem, verjetno sem ujela ravno tistih nekaj toplih dni. Sedaj vsak dan spremljal parpriko in paradajs pa nič od nič, flance vegetirajo.

lep pozdrav iz vetrovnega in hladnega  Prekmurja

sonce51

lartep  

član od: 19.11.2008

sporočila: 165

29. maj 2013 10:58

V naši vetrovni Savinsjki dolini imam pa dovolj solate ( berivka, majska in ledenka imata že glave ), špinače, grah in paradižnik že cvetita, a se je rast ustavila. Vse čaka na toploto.

 

Mi je pa čebulo napadla zgleda muha, vsa je ukrivljena. Je sedaj še čas za kaj narediti ( škropiti ) ali je prepozno?

lartep

lučica  

član od: 28.10.2010

sporočila: 174

29. maj 2013 12:07

Ma tole vreme ga res biksa. Kumare sem morala trikrat sejat, bučke so prišle zelo klavrno ven. Kapusnice mi bolj v zemljo lezejo kakor v luft. Majaron sem pa tudi že trikrat sejala.Vse se je ustavilo!

V rastlinjaku je pa druga pesem, paradižnik raste zelo lepo in že cveti, kumare tudi, solato smo že pojedli (prve glave), paprika je lepa. Edino bramorjev in polžev je za odvoz.

Sva pa z možem ugotovila, da smo kupili premajhen rastlinjak glede na zunanje letošnje vremenske razmere.

 Včeraj smo jedli prve jagode in so neizmerno sladke in letos sem jih nasadila še eno gredo, ker je naša nora nanje.

lučica

testeninca  

član od: 19.2.2013

sporočila: 751

29. maj 2013 13:08

Tudi pri nas je letos vse bolj tako-tako. Bučke so sicer lepe, kumar zelo malo prišlo ven, solato bomo preje vsem sosedom pojedli, špinača takoj v cvet, redkvice v palco...

Imamo pa ogromno uši, res res ogroooooommmmmmnnnnnnnooooooo, vsepovsod. Ali kdo ve kako se preverjeno znebiti uši iz šinače, rdeče pese, fižola... ???

Aha paradižnik nam je začel postajati rjav po listih, ali kdo ve zakaj???

Da prebrala sem forume, škropila s koprivami ampak....katastrofa...

testeninca

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

29. maj 2013 13:54

poskusi še s cimetovim pripravkom, pomaga pri ušeh. (1,5l vode, 1 žlica olja, 1/2žlice detergenta za pomivanje posode in 5 kapljic eteričnega olja cimeta)

Lisa

matjaž  

član od: 13.1.2002

sporočila: 1059

30. maj 2013 11:32

Punce ne se kregat.

Jaz sem samo prepisal, kaj piše v luninem vrtnarjevem koledarju. Ne pa kaj delam in kaj ne. Če bi imel par semen, bi jih pač nekam vtaknu. Če se pa česna ne seje, pa nisem vedu.

za danes tudi piše: pobiramo beluše, nabiramo cvetove črnega bezga in lipe, sproti trgamo odcvetele cvetove balkonskih rastlin. Kaj čem, če ne bom od tega nič delal. Belušov nimam, črnega bezga in lipe tudi ne, ker so v hosti in mi na dvorišču ne delajo napoto, za balkonske rože pa še pojma nimam, kake barve bojo letos cvetele, če sploh bojo. Po vremenu sodeč, mende ne.

Bo pa za jutr napisan, kak koristn del. Če bo pa deževalo ....

Matjaž

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti