Moj vrt

golubić  

član od: 13.5.2007

sporočila: 1276

18. jul 2012 9:27

Tega plevela imam jaz.Kaj lahko naredim iz njega?

PetraM preberi to http://www.kmetija.si/Nasvet/mulcenje



golubić

Sporočilo je spremenil(a) golubić dne 18. 2012 09:30

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

18. jul 2012 9:50

Ja Gracie, točno tega. A veš, da zdaj ko vem kako mu je ime, sploh nisem več tako jezna nanj. Pa še užiten, svašta. Hvala, ker si se potrudila s slikico.

 

naor

Mygrace

sporočila: 6506

18. jul 2012 10:27

Hehe....

Poglejte si na guglu kaj več o njem, tolščaku...jaz bom zdajle natresla nekaj malega tako, na pamet...:

Menda so v starem Rimu na veliko trgovali z njim, so ga vlagali kot mi kisle kumarice dandanašnji...

..menda ima kar veliko vit. C, pa menda železa itd....

Je zelenjava, ki ne potrebuje posebne nege, kar raste in se širi...

 

No, jaz sem ga pred leti iz firbca sprobala:

uporabila sem ga kot gobe..najprej sem ga prevrela, odcedila, splaknila, naseckala, prepražila, umešala jajce... plus začimbe po želji..meni je bilo dobro, enim drugim tudi, dokler nisem povedala, kaj jedo, haha....predsodki, predsodki

Mladi poganjki oz. listki se krasno obnesejo na solati....

Starejši oz. bolj trdi ali pač večji.. so nekoliko sluzasti (kot nekatere gobe), zato jih je priporočljivo prevreti.

V kis ga še nisem vložila, mislim pa, da ga bom letos...ga imamo lepega, mladega, postavnega, na pretek

 

 

 

 

Skratka, eksperimentirajte.

 

 

Mygrace

polarbear  

član od: 7.8.2010

sporočila: 382

18. jul 2012 17:51

PetraM,Golubič ti je dal dober link!

Pri meni to zgleda takole

Ko plevel(v glavnem slak) le prerine skozi staro plast slame,ga na grobo populim in dodam novo plast 20-25 cm slame...morebiti 2x na sezono.

Tudi tule se da veliko naučiti

http://www.no-dig-vegetablegarden.com/build

LOL sem zdajle malo prečekiral tisti link in se takoj našel v opisu prednosti mulčenja:

-ZELO PRIMEREN ZA LENE VRTIČKARJE



polarbear



Sporočilo je spremenil(a) polarbear dne 18. 2012 17:55

Sporočilo je spremenil(a) polarbear dne 18. 2012 17:56

kokr  

član od: 30.8.2010

sporočila: 16

18. jul 2012 21:27

Pozdravljeni

 

malo nazaj sem brala o težavah z mišmi. Tudi jaz sem jih imela in sem najbolj uspešna z vkopanima vedrima v zemlji. Manjšo postavim v drugo, vanjo nalijem do polovice vode. Notri nasujem malo žita, ob notranjem robu notranje kangle namažem zaseko. Čez kanglo dam dve ozki deščici. Miška zavoha hrano, steče po deščici se steguje po zaseki in hop pade v vodo. 

V enem tednu je bil ulov dober 21 kom.

Sedaj čakam ,da me napadejo zaščitniki živali in me obtožijo mučenja.

 

Je pa res ,da sem grah in fižol sadila 3-krat, pa ni ozelenel. Rdeča pesa je vsa obgrižena, sedaj so se spravile na fižol, ko bo tega zmnjkalo ostanejo bučke, kumare, korenje...

 

Toliko o moji izkušnji ki deluje dobro. Prej sem poskusila z žvečilnimi, nasipala kavo v luknje, poper in nastavljala mišolovke. pa nič.

Lep večer.

kokr

ursa k  

član od: 22.7.2009

sporočila: 46

18. jul 2012 22:31

pri nas je tudi veliko tega plevela - t.i. tolščaka...a lahko uporabim listke ali celo rastlinico? 

manca51  

član od: 5.5.2008

sporočila: 511

19. jul 2012 1:56

Tolščaka je tudi pri meni kar nekaj , a , ker ga ni težko izruvat me ne moti preveč  . Tudi slak in osat ne predstavljata nekega večjega problema . Ob živce me spravlja pa trava , ki raste v šopih . Iz ene korenine požene tudi po deset poganjkov na vse strani  , kot hobotnica lovke . Ne vem , kako se imenuje , zelo hitro raste korenine pa ima tako globoko , da je ne morem izruvat v celoti , vedno je nekaj ostane v zemlji in preden oplejem vrt do konca , je na začetku že spet polno te trave . Ta plevel imam že leta na svojem vrtu , odkar sem ga zadnjič pognojila s hlevskim gnojem , ki ni bil dovolj uležan , pa še drago sem ga plačala . Zato gnojim samo še z organikom  , a te trave se ne morem znebiti . A ve kdo , kako se imenuje ? Je morda to pirnica ? Pri tleh je rahlo rdečkasta , listi so suličasti , rast pokončna .

   Kokr , hvala za tvoj nasvet , bom poskusila . Doslej z vkopanim vedrom nisem imela uspeha , ne miška , ne voluhar se nista prišla kopat .

manca51

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

19. jul 2012 6:51

Kokr, jaz sem blond.... a lahko pripneš slikco tvoje mišolovke, prosim!

kara

anibas  

član od: 21.12.2006

sporočila: 497

19. jul 2012 8:16

Jaz pa nastavim mehko vabo glodacid vsake toliko časa-in imam mir.

anibas

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti