Moj vrt

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

10. jul 2012 9:45

Ma, jo bom kar skuhala v enolončnici - saj sem lani vijoličen fižol tudi, je postal zelen, okusen pa je bil . Ni mi jo treba zavidat, sadike sem na Bregu kupila, verjetno jih bodo imeli drugo leto spet, samo v zemljo sem jo potaknila, pa je zrasla - sicer pa ni velika - za eno mojo dlan, se mi zdi. Sem pa mal žalostna, ker oranžna ni poratala.

lp

cervus

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

10. jul 2012 15:19

rimljanka je napisal/a:

katjuška, ni take sorte, ampak je bila pred nedavnim posajena in njen korenisnki sistem še ni tako razvit, da bi v tej suši zaostil potrebam rastline po vodi. Temlejito jo zalivaj, bolje redkeje, a temeljito, vsaj 10 l vode naenkrat, pa počasi, da večina steče okoli nje v prst.

Z jagodami pa počakaj do jeseni ali, še bolje, pomladi. Zdaj v tej vročini in suši in v tem času se pač ne presajajo.



rimljanka

 

Nekako tako sem si tudi jaz zamislila ... za jagode pa sem se pozanimala v sosednjem vrtnarstvu in so rekli, da dobijo sadike konec avgusta ... bom poskusila zasaditi par sadik pa bomo videli ...

katjushka

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

11. jul 2012 7:17

Jeeeeeee, deeeeeeeeeeeeeeeeeež! Ta pravi, osvežujoč, narahlo padajoč in rastlince so kar oživele! Jupiiiii!!!

lp

cervus

Migla  

član od: 16.6.2004

sporočila: 1892

15. jul 2012 10:18

Pri meni vsak drugi dan naberem toliko sadja.

Migla  

član od: 16.6.2004

sporočila: 1892

15. jul 2012 10:19

branka171

sporočila: 218

15. jul 2012 18:37

pozdravljeni

Zanima me, kdaj lahko izpulim rdečo peso, ki je šla v cvet? Semena na koncih so že zrela, po steblu dol pa še čisto zelena. Zavzame kar velik del vrta,delam prvič in nimam pojma ;( Moram pobirat zrela semena sproti iz stebla..Sedaj imam celo steblo zavito v vrtex, da nebi popadalo seme po tleh. Kdaj bo pa seme uporabno? Je mogoče tako kot motovilec dobro pustiti eno leto? Skratka, prosim za vse vaše izkušnje glede rdeče pese in hvala že v naprej.

 

branka171

PetraM  

član od: 1.1.2010

sporočila: 46

17. jul 2012 16:51

Pozdravljeni, imam kar velik zelenjavni vrt na katerem skušam čim bolj bio pridelat vso zelenjavo in oostalo zato tudi uporabljam bio kravji gnoj in odkar to počnem imam nenormalno veliko raznega plevela. Po navadi ga pustimo stati samo eno ali dve leti, a mislite, da se zato semena ne razgradijo in kasneje lepo poganjajo na mojem vrtu? Ne vem več kaj naj naredim saj mi rata kar slabo, ko vidim kaj imam na vrtu pa čeprav vztrajno plejem in skrbim.Prosim pomagaj kdor lahko

PetraM

polarbear  

član od: 7.8.2010

sporočila: 382

17. jul 2012 17:43

Petra spremeni način pridelave--iz okopavanja na mulčenje

Po nekaj letih mulčenja in dodajanja komposta,gnoja sploh ne boš več rabila!

polarbear

PetraM  

član od: 1.1.2010

sporočila: 46

17. jul 2012 22:24

Kako to misliš, ne razumem kaj točno hočeš s tem povedati, prosim za podrobnejšo razlago. Hvala

PetraM

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

18. jul 2012 8:50

Meni pa letos korenček in rdeča pesa nista prišla ven. V desetih dneh, kar me ni bilo na vrtu pa plevela do neba. Takega plevela se niti ne spomnim, širokih, mesnatih vejic, po zemlji, ne v višino. Zlahka se  ga izpuli sicer, ampak ni mi jasno, kaj je zdaj to. A katera ve?

 

naor

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti