Moj vrt

irena66  

član od: 22.4.2009

sporočila: 747

28. maj 2012 13:20

Rimljanka, hvala. Na to sploh nisem pomislila.

Bom šla in povprašala.

irena66

nataska2  

član od: 12.7.2011

sporočila: 42

28. maj 2012 14:30

Še nekaj bi vprašala.Čebulo,ki jo je napadla čebulna muha,sem popukala ven.Zdaj mme pa zanima,če lahko na isto mesto posadim ponovno posadim novo čebulo in jo pokrijem,da spet ne napade čebulna muha,ali jo raje dam na drugo mesto?

nataska2

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

28. maj 2012 20:14

tejčola je napisal/a:

Mene je danes zjutraj skoraj pobralo. Ob 5.30, ko se je sinek odpravljal z možem v šolo, se mali zadere:" Mami, srna!"

Jaz pa:"A res, kje?"

In on:"Na našem vrtu je solato!"

Vau! kak fajn... Potem pa meni proradi. O, ne, naša solata.

Pa tako se matramo, da nam kej rata, ker imamo čisto ilovnato zemljo in šele drugo leto imamo vrt.

 

Ona "kost" pa se futra z mlado solatko, kot da nič ni. Mož odpre okno, jo hoče nagnat, ona pa njega gleda kot tele v nova vrata, češ, kaj me pa naganjaš, če jem.

No, potem se je pa le odločila steci stran. Te srne so prav udomačene, sploh se ničesar ne bojijo.



tejčola

Električnega pastirja okoli vrta pa bo...

jade

kroki  

član od: 22.10.2003

sporočila: 508

28. maj 2012 21:35

Zdaj mi moj grah prav lepo cveti in ima nekaj že plodov. Kdaj naj posejem drugo rundo ? Zdaj ali malo še počakam ?

http://www.mojalbum.com/jagikroki/torte

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

29. maj 2012 11:31

Narobe svet: letos prvič gojim bob . Slišal sem, da je to ena od redkih rastlin, ki ga ne napadajo uši. Vendar pa sem včeraj ugotovil, da je na ene par rastlinah vse črno uši . Nič mi ni jasno, kako je to možno niti ne vem, kaj naj zdaj storim. Bom hvaležen za vsak pameten nasvet, kako naj te uši odpravim seveda brez kemije. Hvala že v naprej :)

hedonist

lenčika  

član od: 18.12.2005

sporočila: 97

29. maj 2012 11:40

Tudi jaz se priporočam za nasvet glede boba. Mi ga letos gojimo prvič in je na njem polno uši. Enkrat sem že poškropila z bio Plantella škropivom, pa ni kaj dosti pomagalo. Verjetnoato, ker vsak dan vsaj enkrat dežuje. Ker pa je bob v polnem cvetenju mi ga je škoda, da bi ga populila. Ali je še kaj možnosti, da bo pridelek kolikor toliko soliden?

lenčika

Zelda  

član od: 26.5.2008

sporočila: 66

29. maj 2012 11:46

Jaz pa imam problem s strunami. Glodajo solatne koreninein solata obleži. Ali ima kdo kak ne preveč strupen recept,  kako naj se jih znebim.

 

Nisem pregledala celotne teme; je morda o tem že kdo pisal?

 

Zelda

irena66  

član od: 22.4.2009

sporočila: 747

29. maj 2012 11:58

Mi vsako leto sadimo bob in so na njem vedno uši.

Ponavadi potresemo s pepelom, če pa res ne gre pošpricamo z biokilom, ali enim bio pripravkom za uši.

Letos pa namakamo koprive in še ne vem povedat kako se bo obneslo.

Poročam ko bojo znani rezultati.

irena66

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4742

29. maj 2012 12:16

hedonist je napisal/a:

Narobe svet: letos prvič gojim bob . Slišal sem, da je to ena od redkih rastlin, ki ga ne napadajo uši. Vendar pa sem včeraj ugotovil, da je na ene par rastlinah vse črno uši . Nič mi ni jasno, kako je to možno niti ne vem, kaj naj zdaj storim. Bom hvaležen za vsak pameten nasvet, kako naj te uši odpravim seveda brez kemije. Hvala že v naprej :)

hedonist

Nekateri v mešanih posevkih nalašč dajo zraven npr. fižola tudi bob, ker gredo potem uši nanj, fižol pa ostane lep.

Ognjič

barbara9  

član od: 31.1.2007

sporočila: 756

29. maj 2012 12:44

http://rastline.mojforum.si/rastline-about7525.html

Jaz letos škropim s cimetovim pripravkom in zaenkrat deluje odično. Z vrtnic so se uši pobrale, zelenjavni vrt ni napadla še nobena bolezen in tudi uši ni videti. Bom nadaljevala s tem škropivom, ker izkušnje uporabnikov na zgoraj omenjenem forumu so dobre..

barbara

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti