Moj vrt

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

29. maj 2012 14:34

Zelda, pred leti (ko še nisem bila vsa noro eko) sem proti strunam uporabila vse strupe kar se jih je našlo na trgu. Efekt? Manj kot minimalen. Potem sem pa zelo natančno prekopala gredico in ročno pobirala strune. (pri 170 sem jih nehala šteti.) Nato sem v gredo potisnila na pol prerezane krompirje s palčko (da potem veš kje imaš krompirje zakopane) in jih vsak teden vzela iz zemlje in z njimi še nadaljne strune.  Naslednje leto je bil pa mir.

Sliši se grozno in zamudno, a je najboljša rešitev.

Lisa

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

29. maj 2012 19:49

Sliši se zelo eko in fajn in temeljito.

lp

cervus

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

29. maj 2012 21:13

No, ampak sedaj rabim pomoč tudi jaz! Popoldne sem šla okopavat vrt in opazila, da so jagode vse pikaste - na listih imajo nekakšne majhne bele, rjavo obrobljene pike. Nekatere rastline so pikaste v celoti, nekatere imajo take samo nekatere liste. Kaj je to in kaj je za storiti? Rastline izgledajo precej prizadeto.

Lisa

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

30. maj 2012 5:46

Lisa, skoraj zagotovo gre za belo (morda tudi rjavo, brez slike je tezko reci)listno pegavost, ki se  pri  bolj obcutljivih sortah zelo  rada  razvije.Tudi vlazno vreme je vzrok za pojav.

 Ne vem pa, ce je zdaj se cas za skropljenje s fungicidi...prej ko ne je malo prepozno.Malo pobrskaj po literaturi ali netu.



lp lučka


Tole se bere zelo ekolosko :


  http://www.bodieko.si/zdravljenje-jagod



 

Sporočilo je spremenil(a) lucka52 dne 30. 2012 06:05

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

30. maj 2012 6:44

Glede strun sem delala tako kot Lisa.Je res malo zamudno,ampak se zelo dobro obnese.

 

lp

anaevahttp://poosmiinpol.blogspot.com/

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

30. maj 2012 8:40

Cenjene kolegice, torej nimate nobene prave ideje kako se rešiti uši z boba ? Ker, ne moreš verjet, danes jih že spet več. Če bo šlo tako naprej bom vse skupaj populil in tvegal ukor s strani moje žene.

hedonist

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

30. maj 2012 10:22

Zelda je napisal/a:

Jaz pa imam problem s strunami. Glodajo solatne koreninein solata obleži. Ali ima kdo kak ne preveč strupen recept,  kako naj se jih znebim.

 

Nisem pregledala celotne teme; je morda o tem že kdo pisal?

Zelda

 

Tam kjer so strune, v zemljo porini korenček (ne enega, več). Vsakih par dni jih potegni ven, potrkaj ob kako posodo, da strune popadajo ven, in korenček lahko ponovno uporabiš. Nekaj časa traja, a se strun kar precej znebiš. Ne smeš pozabiti redno 'čistiti' teh korenčkov.

tulka

marjanaj  

član od: 1.12.2007

sporočila: 136

30. maj 2012 10:49

hedonist,

z bobom je tako, da so ga vedno sadili na obrobje njiv, saj je pravi magnet za uši. Se pravi uši so na bobu in ne drugje. Na mojem vrtu so bili enkrat grozdi uši večji od samih strokov (bjaki). Rezultat škropljenja s koprivami je tak, da so bila uši lepo "nadišavljene" in so veselo nadaljevale s svojim početjem. Po mojih izkušnjah samo kemija zares uniči uši.

 

Pa srečno

marjanaj

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

30. maj 2012 11:54

To pomeni, da je najboljše, da vse skupaj zmečem ven. Ker, kemije tudi pod razno ne smem uporabljati - direktiva z najvišjega mesta pač. Vseeno hvala vsem za pomoč. Pa sej v bistvu bob niti ni tako zelo okusen....

hedonist

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti