Moj vrt

kroki  

član od: 22.10.2003

sporočila: 508

4. apr 2012 9:24

Ali je možno hokaido bučo ''silit'' tako, da bo rasta po drevesu navzgor ? Kako postopati ?

Kumare sem vidla, mi kdo zaupa prosim, na kaj moram pazit  ?

 

Hvala,

 

 

http://www.mojalbum.com/jagikroki/torte

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6078

4. apr 2012 13:59

Help!

Včeraj sem hotela pripravit vmešani jajčki z malo drobnjaka, ki vsako pomlad veselo prileze na dan. Imam ga v loncu.

Prvič v kakih desetih letih odkar sem ga kupila, so na napadle neke črne bibice, majhne s precej (relativno) trdo lupino oz. oklepom. Kako naj se te nadloge znebim? Žajblja in pehtrana, ki rasteta zraven tele bibice niso napadle.

Hvala za nasvete.



Vanja

Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 04. 2012 13:59

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

4. apr 2012 15:43

antonija7 je napisal/a:

Pa kaj je katera poskusila letos poleg ptujske čebule saditi tudi dolenjsko čebulo.

antonija7

Jaz bi jo z velikim veselejm, če bi jo kje dobila, mi lahko daš kak namig? Vsaj za pest ali dve čebulčka. Lahko tudi semen, so tudi uporabna. Sicer pa, se ji ne reče belokranjska?

rimljanka

antonija7  

član od: 11.5.2011

sporočila: 219

4. apr 2012 18:18

Draga rimljanka, kolikor mi je znano jo imajo pri Kaliji, tudi meni je mož obljubil, da mi jo prinese od tam. Če pa je ne boš dobila, pa bom drugo leto poslala moža v akcijo, da jo dobi od koga iz Belekrajine. Takrat ti obljubim, če je še ne boš imela, ti jo rade volje dam malo stran. Imaš pa prav reče se ji Belokrajnska, oprosti se nekaj zamešala. Hvala za opozorilo.

antonija7

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

4. apr 2012 20:46

Ne bo držalo, pri Kalii imajo sorto Sturon, ki je res podolgasta, ampak ni Belokranjska.

Uh, bi bila vesela Belokranjske, takole je zgledala, ko jo je Semenarna Ljubkjana še imela v ponudbi. Mi je pa uspelo kupiti seme Ptujske rdeče in Tere, bom obe sadila v plošče, sadike pa potem v vrt. Ta vikend prideta na vrsto.

rimljanka

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

4. apr 2012 20:48

kroki je napisal/a:

Ali je možno hokaido bučo ''silit'' tako, da bo rasta po drevesu navzgor ? Kako postopati ?

Brez težav se bo vzpenjala, samo deblo ne sme biti debelo, morda ji na začetku pomagaš tako, da se vzpne ob kaki mreži, veji, toliko, da doseže krošnjo.

rimljanka

kroki  

član od: 22.10.2003

sporočila: 508

5. apr 2012 6:46

Rimljanka, hvala. Imamo na pol posušeno slivo in divjo ''višnjo'' (še lastniki ne vedo-niso jedli sadja) in nista predebeli, bom pa pomagala s mrežo in nežno roko. 

http://www.mojalbum.com/jagikroki/torte

Kotarca  

član od: 13.6.2010

sporočila: 614

9. apr 2012 16:32

Zanima me če si zgodnji  krompir, ki ga je  danes zjutraj dobila slana, opomore?  Sadila  sem globoko prav zaradi  slane.  Sinoči sem tudi  pokrila s kopreno, ampak ni pomagalo, listi so  skoraj vsi počrneli.

Kaj naj naredim, ga je potrebno ponovno saditi?

Kotarca

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

9. apr 2012 17:19

Jaz bi ga pustila pri miru, ker se bo morda obrasel, ali pa pognal iz spečih popkov na gomolju. Najbrž še ni bil visok, kaj?

rimljanka

megi  

član od: 9.10.2001

sporočila: 334

9. apr 2012 18:31

Brez skrbi krompir se obraste. Včasih je bil celo rek, da če krompir pomrzne moraš jeseni pripravit dva odra namesto enega ( v to dvomim). Meni je prad leti tudi pomrznil in se je potem lepo obrastil.

martina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti