Moj vrt

Migla  

član od: 16.6.2004

sporočila: 1892

18. nov 2011 20:12

Hvala cila.

 

Migla

antonija7  

član od: 11.5.2011

sporočila: 219

30. nov 2011 15:47

Sem mislila da je voljčja jagoda,mu je kar malo podobna,ko pa sem bolje pogledala sem videla,da ima ta vijolične grulice,voljčja pa rdeče.

antonija7

kroki  

član od: 22.10.2003

sporočila: 508

3. jan 2012 10:11

Pozdravljeni,

 

sicer je za vrt malce zgodaj, a sem se šele konec lanskega leta ''prebila'' čez 155 strani nasvetov. Imam pa eno vmesno vprašanje, pa vas bi vljudno prosila za vaše mnenje.

Z 1. decembrom sva prevzela hiško z malo zemlje.( V decembru sem bila zaposlena od jutra in večera, tako nisem uspela nič narediti) Ob hiši je nekoč obstajal vrt v izmeri 7,5 x 6 m. Trenutno je zaraščen z lepo travico, obrisi vrta so še vidni.

Zdaj pa še vprašanje :   ali naj zdaj, ko je še koliko toliko toplo vreme, prekopljem vrt, ga pognojim in ga pustim do začtka sezone. Ali pa ga do začetka sezone pustim na miru in potem akcija, prekop, gnoj, ene 14 dni mir, nato na prve poljedelščine ?

 

Definitivno si pripravim skico vrta, seznam poljedelščin, koledar sejanja, mesto za kompost .... le tu ne vem ali zdaj kopat ali potem.

 

Prilagam sliko stanja:

Hvala za odgovor,

Lp

 

 

http://www.mojalbum.com/jagikroki/torte

Blanchy  

član od: 22.12.2005

sporočila: 2016

3. jan 2012 11:30

Kroki, glede na to, da vreme ni prav nič zimsko in zemlja ni zmrznjena, se ti definitivno splača nemudoma prekopati - če le ni premokro. Prav gotovo bo do konca zime še pritisnil mraz, ki na prekopano zemljo zelo dobrodejno vpliva in boš imela potem spomladi veliko manj dela z rahljanjem.

Blanchy

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

3. jan 2012 11:35

Če se da, po moje je boljše, da ga sedaj prekoplješ, če nič drugega, menda bo še kaj mraza in bo zemlja lepo zmrznila in se razrahljala. Pa kopat čim globlje, pa poskusit spravit čim več korenin stran, čeprav bo to šlo lepo šele pomladi, ko zemlja nekajkrat pomrzne.

ežoj

rag_doll  

član od: 24.8.2011

sporočila: 505

3. jan 2012 13:54

Meni je fant prekopal ilovko in navozil novo zemljo tam nekje konec novembra, ko je bilo bolj mraz kot zdaj. Za ene par gred bo, kar se mi zdi za začetek dovolj, ker je to moj prvi samostojni vrt. Ker sem nekje ujela en zapis, sem mimogrede takrat še vrgla v zemljo pol grede semen motovilca, če bo kaj z njim zgodaj spomladi. Nisva pa nič gnojila, ker se nisva toliko pomujala, da bi nekje še staknila par samokolnic gnoja, tako da upam, da bo kaj raslo :) Sicer bom pa zagotovo drugo leto jeseni pognojila, če ne drugega, bo vsaj že nekaj komposta zrelega do takrat, ker se nama dela tam nekje od poletja.

 

rag_doll

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

3. jan 2012 16:45

rag_doll, saj lahko spomladi pognojiš z Organikom ali podobnim briketiranim gnojem.

rimljanka

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

3. jan 2012 17:07

Vceraj sem pobrala se zadnje tri paradiznike, ki so pozoreli na mojem vrtu. Pa tudi dve papriki, petersilj pa uspeva kot zmesan, poleti ni pri nas z njim nic.

Zdaj pa malo pocitka za vrt in vrtnarko, sosedje ze sadijo grah in take reci, jaz pa se ne. Kivi je menda ze uziten, pravijo tisti, ki ga jedo, jaz se drzim mandarin, pomaranc in zelja.

nola

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti