Moj vrt

neika  

član od: 11.10.2004

sporočila: 169

13. jan 2012 18:00

na, saj jaz vem, da se ga mora narediti, sam od sebe se ne naredi.

neika

pinka  

član od: 17.6.2004

sporočila: 929

17. jan 2012 20:43

V četrtek v Lidlu semena ( rože in zelenjava). Priporočam, sem lani nakupila malo morje semen za rožice, ker sem mislila, da s tega ne bo nič.  Potem pa, druga nizozemska. 

Cena je ugodna od  0,19 eura

Rimljanka hvala, sem že popravila.

 

 

lp, pinka

Sporočilo je spremenil(a) pinka dne 17. 2012 21:04

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

17. jan 2012 20:57

Tudi za moje pojme je njihovo seme dobre kvalitete, dobi se tudi kaj bolj zanimivega, recimo melancani, ki so drobni, kar v šopkih rastejo, pa vsaj 2 sorti drobnjaka, pa Allium fistulosum, stoletna čebula (pri meni v vrtu je že nekaj let), pa še marsikaj, cene za navadna semena so pa res nizke, enake kot lani. Malo dražja so semena hibridov (F1), stročnic in pa semena na traku (teh še nisem kupila).

Sem se spomnila še na to, da imajo kar lepo izbiro žametnic (Tagetes), pa baziliko, ognjič, rastline, ki so dobre sosede večini zelenjave.

pinka, niso po 0,19 centa, to bi bilo pa res premalo, se ti je zatipkalo, 0,19€ so. No, 5 vrečk za evro, pa še 5 centov ostane. Ugodno, res.

Dodajam še en vir humusa, vsaj 2 leti nazaj so ga dostavili na dom, cena je bila ugodna. Stik sem našla na seljmu Flora v Celju. http://www.hulum.si/

rimljanka

Sporočilo je spremenil(a) rimljanka dne 17. 2012 21:01

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

17. jan 2012 22:16

Ti ne priporočam semena na traku - lani kupila korenje, eno figo ven prišlo.

lp

cervus

rosie  

član od: 15.9.2007

sporočila: 1141

18. jan 2012 8:33

pinka, rimljanka in elaphus: hvala za koristne informacije.

Lp,

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

rosie

eta  

član od: 27.3.2008

sporočila: 410

18. jan 2012 9:09

Rimljanka, pa potem ta čebula naredi na cvetu male čebulice? Dve leti sem namreč čakala, da bo kaj, pa sem imela očitno drugačno stoletno čebulo

Ste papriko že kaj sejale, ali čakate februar? Lani sem bila malce pozna...je bila pa zato septembra v polnem zagonu

eta

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

18. jan 2012 9:58

eta je napisal/a:

Rimljanka, pa potem ta čebula naredi na cvetu male čebulice? Dve leti sem namreč čakala, da bo kaj, pa sem imela očitno drugačno stoletno čebulo
eta

Ne, ta čebula ostane kot mlada čebula, ki jo v šopkih speto lahko kupuješ celo leto (no, saj v bistvu je to to=. Ne naredi čebul, čez zimo ostane v zemlji in zgodaj spomaldi že poganja. če jo daš pod kopreno, jo imaš že aprila, maja. Ob stari, ki zacveti, se naredijo mlade, zaroodne, ki jih lahko skozi celo leto trgaš in uporabljaš kot mlado čebulo. Stara po odcvetenju naredi emena in se posuši. Takšna je. Allium fistulosum

Poznam tudi ono, ki naredi mlade čebulice na cvetnem steblu.  Takšna je, varianta Allium fistulosum var. bulbiferum

rimljanka

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4334

18. jan 2012 10:15

Elaphus, men se zdi, da je bilo lani tudi sicer s korenjem bolj ubogo.

rrr

irena66  

član od: 22.4.2009

sporočila: 747

18. jan 2012 10:31

Jaz sem ga pa lani imela veliko, rumenega in oranžnega. Semena pa sem kupila od različnih proizvajalcev.

Sem ga pa prvič shranila in sicer v gajbe z zemljo iz vrta in se zelo dobro obnese, res pa je, da je kakšen tudi črviv vmes, sam se splača, je zelo lep, kot bi ga iz vrta prinesla.

 

S semeni pa je res tko, da niso vedno vsa enaka. Zato jaz kupim različna.

Še nikdar pa nisem probala bio semen, me pa zanima kakšne izkušnje imate vi.

irena66

eta  

član od: 27.3.2008

sporočila: 410

18. jan 2012 10:48

Rimljanka, hvala za odgovor. Sem mislila, da imam to drugo, ja. Bom poskusila poiskati.

eta

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti