Moj vrt

Kotarca  

član od: 13.6.2010

sporočila: 614

4. okt 2011 14:31

Mene pa zanima kako dolgo lahko ostane na vrtu sladki komarček, koromač? Imamo ga precej, pa ne bi rada porabila vsega naekrat. Zanima me tudi, kako se ugotovi, kdaj je dovolj "zrel" , bolje, kako se ugotovi,  da je primeren za kuhanje.Poleg gomolja so baje uporabni tudi listi. Kje vse jih uporabljate?

Hvala.

 

 

Kotarca

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

4. okt 2011 22:15

Danes sem odkrila, da mi je na vrtu kljub vsej suši in zanemarjanju (ker sem mislila, da tako ali tako ne bo nič) zrasla ena velika vrežasta buča. Nimam pojma, katere sorte je - vsekakor ne tiste, ki sem jo sadila . Je čisto zelena - ali mislite,  naj jo kljub napovedanemu petkovemu mrazu pustim zunaj, naj še zori? (hm, ja, vem, dolgočasna sem že s temi svojimi bučami - ampak so mi zelo zanimiva zelenjava, no. (Al bi bilo bolj prav, če napišem sadje???? )

lp

cervus

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

5. okt 2011 6:38

Kak mraz neki, saj bo krepko nad 0, a ne? Še za soboto je napovedano plus2, za Lj., za Mb pa že plus 5. Zaščiti jo s kakšno kopreno, po moje bo zadopsti. Jaz bom svoji dve zeleni pustila viseti na drevesu, morda ju pa res v nedeljo snamem, odvisno od napovedi za drug teden, peclja seše nista začela sušiti.

rimljanka

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

5. okt 2011 16:00

Men visi na trti.

lp

cervus

Kotarca  

član od: 13.6.2010

sporočila: 614

7. okt 2011 7:31

Kotarca je napisal/a:

Mene pa zanima kako dolgo lahko ostane na vrtu sladki komarček, koromač? Imamo ga precej, pa ne bi rada porabila vsega naekrat. Zanima me tudi, kako se ugotovi, kdaj je dovolj "zrel" , bolje, kako se ugotovi,  da je primeren za kuhanje.Poleg gomolja so baje uporabni tudi listi. Kje vse jih uporabljate?

Hvala.

 

 



Kotarca

Kaj  res nobeden ne goji komarčka?  Letos ga imam prvič in je zelo lep, manjkanjo pa mi izkušnje.

Kotarca

HSIMONA  

član od: 22.10.2003

sporočila: 64

7. okt 2011 7:53

Komarček je dober, ko se odebeli. Uporabljaš ga lahko v zelenjavnih juhah, solatah ali kot prilogo k pečenem mesu. Zdrži tudi nekaj mraza, zelo nizkih temperatur pa ne. Perje lahko pusušiš in ga uporabljaš kot začimbo pri ribjih jedeh, kumaricah itd. Odebeljeni deli so dobri tudi na žaru.

Simona

 

polarbear  

član od: 7.8.2010

sporočila: 382

7. okt 2011 16:43

Evo včeraj so se še sončili...še dobro da so v rastlinjaku

 

 

polarbear

kleo  

član od: 21.10.2008

sporočila: 397

10. okt 2011 16:04

prosim, če je kdo iz trebanjskega konca da mi pove, če je pri njih res neka zelo dobra drevesnica oz. vrtnarija kjer imajo pokrivne ciprese. Menda se pišejo Panjan, vendar jih na internetu ni. Hvala

kleo

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

10. okt 2011 16:21

Nikakor ne gre za ciprese, najbrž je to kak klek, pacipresa, morda celo luskastolistni brin.

rimljanka

nejčica  

član od: 6.1.2010

sporočila: 174

10. okt 2011 20:31

Ha,ha,ha!Moj motovilec je po tretjem sejanju le prikukal na plano!

Kupila sem rastlinjak  v prihodnjih dneh dobi odejico!

 

nejčica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti